"ANA" se oglasila na internetu
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: "ANA" se oglasila na internetu

 1. #1
  Aktivan član
  Učlanjen
  26.02.2007.
  Poruke
  1.015
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano "ANA" se oglasila na internetu

  ОФИЦИЈАЛНО СООПШТЕНИЕ НА ТЕРОРИСТИЧКАТА АНА ПО АКЦИЈАТА ВО ТЕТОВСКО


  Командант Хоџа е шпион на Владо Бучковски


  "Белград и неговите сегменти се заинтересирани со крвта на Албанците да ги реализира своите ѓаволски планови" - цитат од соопштението на АНА


  По успешната полициска акција во тетовско Бродец, претставниците на терористичката АНА, излегоа со официјално соопштение. Текстот кој е објавен на интернет страницата www.fbksh.tk е потпишан лично од Гафур Адили, човекот кој се претставува како политичко крило на АНА, воена организација, која беше прогласена од САД, како терористичка. Меѓу останатото, на интернет страницата, има серија на видео снимки сите оние кои веќе беа објавени на балканските телевизиски станици. Потоа објавени се интервјуа, телевизиски и пишани, во дневни весници и неделници, кој ги давале претствниците на АНА.  На интернет просторот терористите тврдат, дека акцијата била извршена во соработка на српската војска и полиција. Имено, според нивни извори, во битките загинале неколку лица, меѓу кои во најголем дел биле српски полицајци и војници но имало и македонски. Сите жртви на полицијата биле тенденциозно сокриени од властите во Скопје. Потоа, претставниците на АНА, се обраќаат и до политичките лидери на двете најголеми албански партии на Тачи и на Ахмети, велејќи им дека доколку не обрнат соодветно внимание на проблемот тие ќе ја сносат целата одговорност околу тоа што ќе се случувало тука.

  Ексклузивно ВЕЧЕР, пост скриптум, ќе го објави остатокот од соопштението на АНА:
  "Одговорно тврдиме дека Џезаир Шакири, самопрогласениот командант Хоџа, е шпион на Владо Бучковски. Истиот тој е финансиран од просрбинот Беџет Пацоли. Ове луѓе заедно провоцираат уште едно албанско крвопролевање во реонот на Танушевци.
  Во името на Централиот одбор на фронтот за етничко соединување на Албанците и сите негови структури, барам од целото албанско население да не потпаѓа под провокациите од Белград. Ние тоа го бараме затоа што како никогаш досега Белград и неговите сегменти е заинтересиран со крвта на Албанците да ги реализира своите ѓаволски планови:

  - Да го отргне вниманието на пошироката јавност од решавањето на статусот на Косово

  - Да создаде српска република во територијата на Македонија
  Според картите на Белград, таквата република би ги опфаќала Куманово, Скопје, селата на Порој, Бродец, дури до Прилеп, каде заедно со Грција планираат да имаат заедничка граница."

  Потпис: Гафур Адили, портпарол на Фронтот за етничко соединување на Албанците.

  АНА патролира во северно Косово
  Припадници на забранетата албанска паравоена група АНА патролираат во градовите во северно Косово, објави Б92, повикувајќи се на агенцијата Асошиејтед прес (АП).

  "Тие патролираат долж административната граница со Србија. Наведуваат дека се испровоцирани со српските закани и дека ќе го бранат Косово "до последниот војник", се вели во информацијата.
  Командант, кој себеси се нарекува Прека и командува со група од 40 до 50 парамилитарци на северот од Косово, прифатил да разговара со новинар на агенцијата АП, под услов да не се откриваат ниту локацијата ниту пак неговото целосно име.

  Командантот на Албанската национална армија рекол за АП дека тие се разочарани од косовските политички водачи и дека сметаат оти преговорите за идниот статус на покраината, со посредство на меѓународната заедница, пропаднале.

  "Ќе ја браниме оваа земја до последниот војник", рекол командант Прека во интервјуто водено доцна вечерта во неделата, по церемонијата на примање нови "регрути" во планинскиот дел на Косово.

  Според АП однесувањето на групата и нивните храбри изјави само ја засилиле тензијата во Покраината.

  Александар СРБИНОВСКИ 2. #2
  Aktivan član
  Učlanjen
  26.02.2007.
  Poruke
  1.015
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Ukoliko imate problema sa prevodom, izaci cu u susret i prevesti delove koje ne razumete dovoljno. Verujem da ce vas ovo itekako zanimati.

 3. #3
  Poznat jeremijabg (avatar)
  Učlanjen
  13.03.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Bg
  Poruke
  9.528
  Reputaciona moć
  268

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  ;-)mislim da ima vec ovakva tema(doduse na srpskom)

 4. #4
  Aktivan član
  Učlanjen
  26.02.2007.
  Poruke
  1.015
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Nisam siguran da si procitao ceo tekst.

 5. #5
  Ističe se epoc (avatar)
  Učlanjen
  17.06.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  big old smoke, the
  Poruke
  2.230
  Reputaciona moć
  61

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  potpishan hehe ali polako se sredzuje situacija

 6. #6
  Poznat jeremijabg (avatar)
  Učlanjen
  13.03.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Bg
  Poruke
  9.528
  Reputaciona moć
  268

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  sad jesam...pa koliko vidim opet siptari unapred pravdaju svoj terorizam nekakvim "velikosrpskim planovima i pretnjama Beograda"...samo sto pored ovih ustrojenih demokrata nece dobiti ni verbalni odgovor a o nekom smisljenom i pazljivo organizovanom odgovoru da i ne govorim..

 7. #7
  Buduća legenda adem_ks (avatar)
  Učlanjen
  07.01.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  lepo polovicno mesto sa nekoliko reka
  Poruke
  33.137
  Tekstova u blogu
  14
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  kod nas je kolala prica da su patrole bile sastavljene od mahom srba i nekoliko makedonaca, ali nisam hteo da to komentarisem, ipak su to bile samo price.

 8. #8
  Primećen član
  Učlanjen
  05.02.2007.
  Poruke
  686
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Citat Original postavio Titus Pogledaj poruku
  Ukoliko imate problema sa prevodom, izaci cu u susret i prevesti delove koje ne razumete dovoljno. Verujem da ce vas ovo itekako zanimati.
  a sta radi onaj cica sa srpskom sajkacom medju Albancima.

 9. #9
  Poznat jeremijabg (avatar)
  Učlanjen
  13.03.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Bg
  Poruke
  9.528
  Reputaciona moć
  268

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
  kod nas je kolala prica da su patrole bile sastavljene od mahom srba i nekoliko makedonaca, ali nisam hteo da to komentarisem, ipak su to bile samo price.
  ma sto posto su Srbi...****** dokle..................nego Ademe,sta kazes sto je JOS JEDAN svedok odbio da svedoci protiv Haradinaja...ona moja predvidjanja se polako obistinjuju...jos malo i oslobodice ga zbog nedostatka dokaza..a onda ce Kosovo pod njegovom "palicom" da procveta...

 10. #10
  Buduća legenda Lacibg (avatar)
  Učlanjen
  31.08.2006.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Đinđistan
  Poruke
  28.549
  Tekstova u blogu
  4
  Reputaciona moć
  372

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Maloto Šiptarče saka da aka vo Makedonija. Ke bidne žurkata na akrepite.
  Ljepo"ce, ljepo"ce probud' se
  Nemerem, nemerem zaćarana sam!

 11. #11
  Aktivan član
  Učlanjen
  26.02.2007.
  Poruke
  1.015
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
  kod nas je kolala prica da su patrole bile sastavljene od mahom srba i nekoliko makedonaca, ali nisam hteo da to komentarisem, ipak su to bile samo price.
  I, kakve su jos kolale price? Ako i koliko hoces, reci...

 12. #12
  Buduća legenda adem_ks (avatar)
  Učlanjen
  07.01.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  lepo polovicno mesto sa nekoliko reka
  Poruke
  33.137
  Tekstova u blogu
  14
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Citat Original postavio Titus Pogledaj poruku
  I, kakve su jos kolale price? Ako i koliko hoces, reci...
  moj najveci problem je da ja zaista ne pratimpolitiku, sve sto saznam je sa krste, verovali ili ne. ponekad ako nesto cujem ovde onda obidjem neke nase sajteve cisto da vidim sta kaze "druga' strana i tako.. a sada pitanje: pa ne to je to, doduse pricalo se [seljani jedne od zrtve] da jedan ubijeni nije imao nikakve veze sa ANA-om. i tako to su ipak misljenja "obicnih" ljudi i tako....

 13. #13
  Buduća legenda adem_ks (avatar)
  Učlanjen
  07.01.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  lepo polovicno mesto sa nekoliko reka
  Poruke
  33.137
  Tekstova u blogu
  14
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Citat Original postavio jeremijabg Pogledaj poruku
  ma sto posto su Srbi...****** dokle..................nego Ademe,sta kazes sto je JOS JEDAN svedok odbio da svedoci protiv Haradinaja...ona moja predvidjanja se polako obistinjuju...jos malo i oslobodice ga zbog nedostatka dokaza..a onda ce Kosovo pod njegovom "palicom" da procveta...
  tebi cu ovako odgovoriti, da li je haradinaj nekome pretio ja ne znam, a svdoci su koliko ja znam zasticeni, znaci nema problema. ili je on bas toliko svemocan...
  a sta kazes ti na to da je seselj pretio srbima koji su to javno [i sada rade] izjavljivali a???

 14. #14
  Aktivan član
  Učlanjen
  26.02.2007.
  Poruke
  1.015
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
  moj najveci problem je da ja zaista ne pratimpolitiku, sve sto saznam je sa krste, verovali ili ne. ponekad ako nesto cujem ovde onda obidjem neke nase sajteve cisto da vidim sta kaze "druga' strana i tako.. a sada pitanje: pa ne to je to, doduse pricalo se [seljani jedne od zrtve] da jedan ubijeni nije imao nikakve veze sa ANA-om. i tako to su ipak misljenja "obicnih" ljudi i tako....
  Zahvaljujem na odgovoru.

 15. #15
  Poznat jeremijabg (avatar)
  Učlanjen
  13.03.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Bg
  Poruke
  9.528
  Reputaciona moć
  268

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  alo,poredis babe i zabe...Seselju se sudi za verbalni delikt(!!?) a Haradinaju zbog mnogo ubistava i ucestvovanja i davanja naredjenja za cinjenje istih...e sad kad vec poredis njih dvojicu,reci zasto je Haradinaj bio pusten na slobodu,i bilo mu dozvoljeno da putuje i da se bavi politikom iako je optuzen za ono sto jeste,a Seselju nisu dozvoljavali ni porodicu da vidi,pa mi ,ako umes uopste,objektivno reci da li to Haradinaja cini mnogo mocnim covekom?

 16. #16
  Buduća legenda adem_ks (avatar)
  Učlanjen
  07.01.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  lepo polovicno mesto sa nekoliko reka
  Poruke
  33.137
  Tekstova u blogu
  14
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Citat Original postavio jeremijabg Pogledaj poruku
  alo,poredis babe i zabe...Seselju se sudi za verbalni delikt(!!?) a Haradinaju zbog mnogo ubistava i ucestvovanja i davanja naredjenja za cinjenje istih...e sad kad vec poredis njih dvojicu,reci zasto je Haradinaj bio pusten na slobodu,i bilo mu dozvoljeno da putuje i da se bavi politikom iako je optuzen za ono sto jeste,a Seselju nisu dozvoljavali ni porodicu da vidi,pa mi ,ako umes uopste,objektivno reci da li to Haradinaja cini mnogo mocnim covekom?
  a ko je tu baba a ko zaba??? kako to da tu osobu koja se opstuzuje za verbalni delik ne postaju da izdje iz celije a ovoga koji je optuzen za zlocine pustaju i to ne samo jednom. ali posto je ovo ipak druga tema, kazi sta mislis i neka tvoja bude zadnja.

 17. #17
  Poznat jeremijabg (avatar)
  Učlanjen
  13.03.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  Bg
  Poruke
  9.528
  Reputaciona moć
  268

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
  a ko je tu baba a ko zaba??? kako to da tu osobu koja se opstuzuje za verbalni delik ne postaju da izdje iz celije a ovoga koji je optuzen za zlocine pustaju i to ne samo jednom. ali posto je ovo ipak druga tema, kazi sta mislis i neka tvoja bude zadnja.
  PA TI MENI OBJASNI DA LI JE TO LOGICNO..CINJENICA JESTE!!!A OBJASNJENJE JE?.........

 18. #18
  Domaćin
  Učlanjen
  24.09.2004.
  Pol
  muški
  Poruke
  3.840
  Reputaciona moć
  87

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
  kod nas je kolala prica da su patrole bile sastavljene od mahom srba i nekoliko makedonaca, ali nisam hteo da to komentarisem, ipak su to bile samo price.
  Па наравно да је било Срба, да неће можда пасуљари да рокају семенкаре?!
  ДО ИСТРАГЕ

 19. #19
  Buduća legenda adem_ks (avatar)
  Učlanjen
  07.01.2007.
  Pol
  muški
  Lokacija
  lepo polovicno mesto sa nekoliko reka
  Poruke
  33.137
  Tekstova u blogu
  14
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Citat Original postavio jeremijabg Pogledaj poruku
  PA TI MENI OBJASNI DA LI JE TO LOGICNO..CINJENICA JESTE!!!A OBJASNJENJE JE?.........
  objasnjenje je po obicaju veoma jednostavno, samo treba sacekati presudu i to je to
  ps.rekoh da necu ali ovo i nije neki odgovor

 20. #20
  Aktivan član
  Učlanjen
  26.02.2007.
  Poruke
  1.015
  Reputaciona moć
  0

  Podrazumevano Re: "ANA" se oglasila na internetu

  Citat Original postavio adem_ks Pogledaj poruku
  objasnjenje je po obicaju veoma jednostavno, samo treba sacekati presudu i to je to
  ps.rekoh da necu ali ovo i nije neki odgovor
  A sta ako do presude ne dodje, kao u slucaju Milosevic?

Slične teme

 1. Препоруке за куповину возила
  Autor mvbdb u forumu Automobilizam
  Odgovora: 20436
  Poslednja poruka: 14.03.2015., 04:34
 2. Odgovora: 7
  Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48
 3. "Dzuboks" i "Ritam" na Internetu
  Autor Buka u forumu Muzika
  Odgovora: 0
  Poslednja poruka: 30.12.2004., 14:49

Pravila za slanje poruka

 • Ne možete kreirati novu temu
 • Ne možete poslati odgovor
 • Ne možete dodati priloge
 • Ne možete prepraviti svoju poruku
 •