Internet Information Services

Ne moze to u dve reci.
Pitanje je i koji te IIS interesuje (IIS 5.0 iz XP ili IIS 6.0 iz Windows 2003 servera)
Nije to nesto sto se u dve reci objasni jer naravno, zavisi i od sajta za koji se podesava.

Najbolje bi bilo da nadjes help i citas redom. MAda ima jako mnogo stvari za citanje i podsevanje.
Primera rad, imam 3 knjige za IIS 6.0 jedna 400 strana, jedna 550 strana i jedna 600 strana, nije za dzaba toliko papira upotrebljeno.
 
Ne razumem kako se to IIS podesava za serverski jezik?
Njegovim podesvanjem se definise kako cec raditi sa Web sajtovina, kako sa FTP, kako sa SNMP itd. Svako od tih podesavanja moze da se posebno podesava sta podrzava od nacina rada i koje servise Web podrzava, kao i gomilu drugih podesavanja.

U svakom slucaju, rad u DW ne zavisi od IIS. Moze ti IIS zatrebati da testiras strane kad ih jednom dizajniras (http://localhost/nekifajl.DLL na primer)
 
Ne razumem kako se to IIS podesava za serverski jezik?


Kao sto rekoh ne podesava se server za rad sa editorom posto nije editor taj koji ce mu izvrsiti program na serveru vec neki od serverskih jezika php, asp...

Uzmimo primer php-a. U Dreamweaver-u mozes napraviti php stranicu, ali da bi je pokrenuo na svom kompjuteru potrebno je da imas instaliran server i php. Pored toga potrebno je podesiti taj server i php da bi mogao da pregledas te stranice.

Zbog toga i napisah ono u proslom postu... Prvo je potrebno da covek zna sa kojim ce serverskim jezikom raditi (asp, php, perl...) i sta zeli da radi da bi dobio odgovor kako da podesi IIS.

Konkretno za php treba prvo da izabere u kom ce modu raditi i da podesi path do php.exe ako je u pitanju CGI mod ili nekog php.dll fajla ako radi u ISAPI modu... Pored toga treba podesiti i ekstenziju na .php

Na ta podesavanja sam mislio kada sam rekao treba podesiti server za rad sa serverskim jezikom.

Pored toga stoji sve ono sto je codemaker rekao i ima jos gomila stvari za podesavanje.
 
Kao sto rekoh ne podesava se server za rad sa editorom posto nije editor taj koji ce mu izvrsiti program na serveru vec neki od serverskih jezika php, asp...

Uzmimo primer php-a. U Dreamweaver-u mozes napraviti php stranicu, ali da bi je pokrenuo na svom kompjuteru potrebno je da imas instaliran server i php. Pored toga potrebno je podesiti taj server i php da bi mogao da pregledas te stranice.

Zbog toga i napisah ono u proslom postu... Prvo je potrebno da covek zna sa kojim ce serverskim jezikom raditi (asp, php, perl...) i sta zeli da radi da bi dobio odgovor kako da podesi IIS.

Konkretno za php treba prvo da izabere u kom ce modu raditi i da podesi path do php.exe ako je u pitanju CGI mod ili nekog php.dll fajla ako radi u ISAPI modu... Pored toga treba podesiti i ekstenziju na .php

Na ta podesavanja sam mislio kada sam rekao treba podesiti server za rad sa serverskim jezikom.

Pored toga stoji sve ono sto je codemaker rekao i ima jos gomila stvari za podesavanje.
Teoretski moze se podici IIS i bez ikakvih posebnih podesavanja, sem redovnih, kad bi na primer samo HTML stranice bile "u igri" a vidjao sam i takve servere.
 

Back
Top