Muslimanske mućke...

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Od stalnog dopisnika
VISOKI predstavnik međunarodne zajednice za Bosnu i Hercegovinu Miroslav Lajčak je posle zastoja u razgovorima o policijskoj reformi održao sastanak sa muslimanskim verskim poglavarom u BiH reisom Mustafom Cerićem. Odmah posle sastanka bošnjački lider Haris Silajdžić pristao je da odblokira pregovarački proces povodom ove reforme. Kancelariju visokog predstavnika (OHR) pitali smo kakve veze jedan sveštenik ima sa policijskom reformom i zašto je Lajčak za razgovor odabrao Cerića?

- OHR nikada ne komentariše sastanke koji su bili zatvoreni za javnost – izjavila je za "Novosti" Ljiljana Radetić, portparol OHR.

Naša sagovornica odbila je da odgovori na pitanje da li će se Lajčak povodom policijske reforme sastati i sa vladikama Srpske pravoslavne crkve, kao i katoličkim kardinalom, pa smo je upitali da li je BiH sekularna država?
- Državno uređenje BiH je definisano Dejtonskim sporazumom – kratka je bila Radetićeva.

Bez odgovora je ostalo pitanje zašto se o policijskoj reformi razgovara sa verskim poglavarom. Kakve veze hodža ima s pendrekom? Da li je to priznanje da BiH više nije sekularna država i zašto se svšetenici drugih konfesija ne konsultuju po istim pitanjima? Da li će se reis pitati i za druga važna državna pitanja?

POLITIČAR
MUSTAFA Cerić ne krije svoje političke ambicije. Svojevremeno je na pitanje da li se bavi politikom izjavio "politika je suviše ozbiljan posao da bih ga ostavio političarima". Inače, on pokušava u međunarodnoj zajednici da izlobira za sebe poziciju verskog lidera evropskih muslimana.
Novosti.
 
Od stalnog dopisnika
VISOKI predstavnik međunarodne zajednice za Bosnu i Hercegovinu Miroslav Lajčak je posle zastoja u razgovorima o policijskoj reformi održao sastanak sa muslimanskim verskim poglavarom u BiH reisom Mustafom Cerićem. Odmah posle sastanka bošnjački lider Haris Silajdžić pristao je da odblokira pregovarački proces povodom ove reforme. Kancelariju visokog predstavnika (OHR) pitali smo kakve veze jedan sveštenik ima sa policijskom reformom i zašto je Lajčak za razgovor odabrao Cerića?

- OHR nikada ne komentariše sastanke koji su bili zatvoreni za javnost – izjavila je za "Novosti" Ljiljana Radetić, portparol OHR.

Naša sagovornica odbila je da odgovori na pitanje da li će se Lajčak povodom policijske reforme sastati i sa vladikama Srpske pravoslavne crkve, kao i katoličkim kardinalom, pa smo je upitali da li je BiH sekularna država?
- Državno uređenje BiH je definisano Dejtonskim sporazumom – kratka je bila Radetićeva.

Bez odgovora je ostalo pitanje zašto se o policijskoj reformi razgovara sa verskim poglavarom. Kakve veze hodža ima s pendrekom? Da li je to priznanje da BiH više nije sekularna država i zašto se svšetenici drugih konfesija ne konsultuju po istim pitanjima? Da li će se reis pitati i za druga važna državna pitanja?

POLITIČAR
MUSTAFA Cerić ne krije svoje političke ambicije. Svojevremeno je na pitanje da li se bavi politikom izjavio "politika je suviše ozbiljan posao da bih ga ostavio političarima". Inače, on pokušava u međunarodnoj zajednici da izlobira za sebe poziciju verskog lidera evropskih muslimana.
Novosti.

A i kod Muja se popovi bave zanimljivijim knjigama
Daleko će da doguraju...
:D
 
Od stalnog dopisnika
VISOKI predstavnik međunarodne zajednice za Bosnu i Hercegovinu Miroslav Lajčak je posle zastoja u razgovorima o policijskoj reformi održao sastanak sa muslimanskim verskim poglavarom u BiH reisom Mustafom Cerićem. Odmah posle sastanka bošnjački lider Haris Silajdžić pristao je da odblokira pregovarački proces povodom ove reforme. Kancelariju visokog predstavnika (OHR) pitali smo kakve veze jedan sveštenik ima sa policijskom reformom i zašto je Lajčak za razgovor odabrao Cerića?

- OHR nikada ne komentariše sastanke koji su bili zatvoreni za javnost – izjavila je za "Novosti" Ljiljana Radetić, portparol OHR.

Naša sagovornica odbila je da odgovori na pitanje da li će se Lajčak povodom policijske reforme sastati i sa vladikama Srpske pravoslavne crkve, kao i katoličkim kardinalom, pa smo je upitali da li je BiH sekularna država?
- Državno uređenje BiH je definisano Dejtonskim sporazumom – kratka je bila Radetićeva.

Bez odgovora je ostalo pitanje zašto se o policijskoj reformi razgovara sa verskim poglavarom. Kakve veze hodža ima s pendrekom? Da li je to priznanje da BiH više nije sekularna država i zašto se svšetenici drugih konfesija ne konsultuju po istim pitanjima? Da li će se reis pitati i za druga važna državna pitanja?

POLITIČAR
MUSTAFA Cerić ne krije svoje političke ambicije. Svojevremeno je na pitanje da li se bavi politikom izjavio "politika je suviše ozbiljan posao da bih ga ostavio političarima". Inače, on pokušava u međunarodnoj zajednici da izlobira za sebe poziciju verskog lidera evropskih muslimana.
Novosti.

zato sto BiH uskoro postaje Islamska republika.
 
ca-mu47 - zato sto BiH uskoro postaje Islamska republika.

8bs8m0y.gif
 
Neće!!! Odoše Srbalji i Hrvati svako na svoju stranu!!! Muye neće znati šta ni ih snađe i gdje da se okrenu!!!:roll:
Ako ga i bude, nije Dejton jedini koji je "na stolu", već je tad i Vašingtonski sporazum u totalnom qrcu!!! Oni u Zapadnom Mostaru bi to jedva dočekali da Muyama objasne pravi smisao tamošnje "multietničnosti"!!! Jes' da su to tamo sve sami "ujaci" al' ja im lično želim sve najbolje u eventualnoj šorci protiv lojavaca sa druge strane Neretve!!!
Sami u tom sukobu lojavi Šabani opet su svedeni na fildžan oko kojeg su im sve sami neprijatelji!!!
 
Al' ovog puta sa malo više "Srebrenica"!!!:twisted::twisted:
Pa nek nas ponovo osude što ništa nismo učinili na spriječimo genocid!!! :twisted::twisted:
Hmm...:roll: ta presuda mi zvuči izuzetno stimulativno!!!:twisted::twisted::twisted::twisted:

@ six
rado citam tvoje postove o Bosni, koji su argumentirani, vrckasti, pametni , zanimljivi, ponekad i na lijep nacin duhoviti, i rijetko pljuvacki.... i u dobrom broju slucaja dijelim tvoje misljenje sto se tice Bosne i polozaja hrvatskog naroda u njoj...isto tako uvjerljivo i argumentirano umijes obrazloziti teznje Bosnjaka za unitarizacijom Bosne i besmislenosti iste...ali ovo sto cinis u ovom postu ( i jos jednom) nije dostojno ni tebe niti je ljudski
ti "mases" i ismijavas se Srebrenicom, dokazanim gemocidom...i "prijetis" novim...
izvini, ali to sam ti morala reci
 

mislim da je novi rat neminovan. citao sam par puta bosnjacke forume i oni su misljenja da su 92ge popusili zato sto nisu bili naoruzani i da sada daleko bolje stvari stoje po njih i da je pravo vreme za novi rat u kojem bi oni povratili vlast u celoj BIH.

Tako da sam ja misljenja da je novi rat neminovan.

U novom ratu ce ako Bosnjaci budu porazeni definitivno doci do raspada BIH , a ako pobede doci ce do progona i genocida nad preostalim Srbima u Republici Srpskoj.

Sad je na nama da vidimo hocemo li novi rat docekati spremni, i konacno resiti bosnjacki remetilacki faktor na Balkanu, ili cemo ga docekati nespremni.
 
@ six
rado citam tvoje postove o Bosni, koji su argumentirani, vrckasti, pametni , zanimljivi, ponekad i na lijep nacin duhoviti, i rijetko pljuvacki.... i u dobrom broju slucaja dijelim tvoje misljenje sto se tice Bosne i polozaja hrvatskog naroda u njoj...isto tako uvjerljivo i argumentirano umijes obrazloziti teznje Bosnjaka za unitarizacijom Bosne i besmislenosti iste...ali ovo sto cinis u ovom postu ( i jos jednom) nije dostojno ni tebe niti je ljudski
ti "mases" i ismijavas se Srebrenicom, dokazanim gemocidom...i "prijetis" novim...
izvini, ali to sam ti morala reci

izvini i ti,ali gde je tacno dokazano da je u Srebrenici bio genocid...koliko je meni poznato,neki Srbin je u Hagu osudjen zbog ucesca u genocidu a da se nigde ni pre ni posle toga nije nista utvrdilo o tome...sve dalja pominjanja pozivaju se na ovu presudu...znam da bi Hrvatima bilo lakse da i Srbi imaju u istoriji breme kao njihova NDH ali daleko smo od toga...zato bi valjalo da vidis sta cete sa vasom krvavom istorijom i danas raznim Tu(m)psonima a ne ovde da drzis moralne pridike...izvini Rainbow sto se mesam ali morao sam reci.....
 
Boshnjaci su nayebali onoga trenutka kad su se pojavili Albanci/"Kosovari" kao nove Islamske "zrtve"preko kojih zapadnjaci pokazuju Arapima kako su mnogo dobri prema njima.
Boshnjaci im vishe nisu potrebni....zato sve vishe i vihe jenjava kukumavka o njima kao apsolutnim "zrtvama"na zapadu..josh od 99.su tu ulogu preuzeli Albanci.
 
izvini i ti,ali gde je tacno dokazano da je u Srebrenici bio genocid...koliko je meni poznato,neki Srbin je u Hagu osudjen zbog ucesca u genocidu a da se nigde ni pre ni posle toga nije nista utvrdilo o tome...sve dalja pominjanja pozivaju se na ovu presudu...znam da bi Hrvatima bilo lakse da i Srbi imaju u istoriji breme kao njihova NDH ali daleko smo od toga...zato bi valjalo da vidis sta cete sa vasom krvavom istorijom i danas raznim Tu(m)psonima a ne ovde da drzis moralne pridike...izvini Rainbow sto se mesam ali morao sam reci.....


lijepo je od tebe sto " branis" Six-a, ali mislim da to njemu nije potrebno...
genocid se u Srebrenici dokazano desio, i to negirati ostavljam tebi na dusu i savijest...

p.s. meni bi bilo mnogo draze da nitko ne nosi takvo "breme" u svojoj povijesti, ali nazalost, nose ga veci dio danasnjih i demokratskih drzava...i naroda...odnosno onih koji su to u nase ime cinili...
 
Boshnjaci su nayebali onoga trenutka kad su se pojavili Albanci/"Kosovari" kao nove Islamske "zrtve"preko kojih zapadnjaci pokazuju Arapima kako su mnogo dobri prema njima.
Boshnjaci im vishe nisu potrebni....zato sve vishe i vihe jenjava kukumavka o njima kao apsolutnim "zrtvama"na zapadu..josh od 99.su tu ulogu preuzeli Albanci.

ima i tu istine....ipak mislim da su Muslimani u Bosni doista bili najvece zrtve(bar prema brojkama), sad zasto je to tako...mozda bi trebali priupitati i Izetbegovica
 
lijepo je od tebe sto " branis" Six-a, ali mislim da to njemu nije potrebno...
genocid se u Srebrenici dokazano desio, i to negirati ostavljam tebi na dusu i savijest...

p.s. meni bi bilo mnogo draze da nitko ne nosi takvo "breme" u svojoj povijesti, ali nazalost, nose ga veci dio danasnjih i demokratskih drzava...i naroda...odnosno onih koji su to u nase ime cinili...

pa ja te upravo pitam:gde je dokazano da se desio genocid??!!u kom procesu??!Tamo se desila odmazda Srba za trogodisnju klanicu koju su muslimani pre toga cinili u okolini Srebrenice i u samom gradu...nikad nije utvrdjen tacan broj zrtava u Srebrenici niti njihov identitet,niti kako su poginuli i/ili ubijeni...veliki broj imena sa spiskova zrtava se pojavljuju kasnije na spiskovima glasaca,ili kao gradjana nekih zemalja po svetu...koliko je meni poznato,srpska strana nikad nije negirala da se desio zlocin ali na insistiranje da se utvrde sve okolnosti i da se utvrdi istina sta se desilo,muslimanska strana je sve to odbijala...ne pravdam nijedan zlocin ali ne mogu da prihvatim da nam se prilepe takve etikete a da se pre toga ne utvrdi kompletna istina..
 
pa ja te upravo pitam:gde je dokazano da se desio genocid??!!u kom procesu??!Tamo se desila odmazda Srba za trogodisnju klanicu koju su muslimani pre toga cinili u okolini Srebrenice i u samom gradu...nikad nije utvrdjen tacan broj zrtava u Srebrenici niti njihov identitet,niti kako su poginuli i/ili ubijeni...veliki broj imena sa spiskova zrtava se pojavljuju kasnije na spiskovima glasaca,ili kao gradjana nekih zemalja po svetu...koliko je meni poznato,srpska strana nikad nije negirala da se desio zlocin ali na insistiranje da se utvrde sve okolnosti i da se utvrdi istina sta se desilo,muslimanska strana je sve to odbijala...ne pravdam nijedan zlocin ali ne mogu da prihvatim da nam se prilepe takve etikete a da se pre toga ne utvrdi kompletna istina..


Све ово стоји... И неки дан гледам нам кукавног премијера на Јахорини. Нко од муслимана нити високи представник не помену на конференцији геноцид, а он ће к`о из топа "у Сребреници се десио геноцид"...
Најтужније је када себи за право да причају о Сребреници дају они који је ни на карти не знају наћи... Али, у Сребреници није убијено ниједно муслиманско дете, нису убијане ни жене, него се лепо у аутобусима пребачене на муслиманску територију. Мушкарци који су убијени, убијени су часно, метак у чело... А, знате ли како је 3.282 Срба убијено. Нико од њих није добио метак у чело. Клали су их, вешали, разапињали на крстове, силовали ретардиране полудевојчице, очи вадили слепој старици... У Скеланима убише два брата, једног од 5 другог од 9 година...

Мали прилог - текст из франкфуртских "Вести"

ŽIVOG GA ISPEKLI!

- Ispekli su mi sina! – kriknu i zajeca Ivanka Rankić( 62 ). Četrnaest godina ćuteći nosi svoju bol i tugu, svoju neprebolnu ranu. Ali, otvorila se nova rana na njenoj duši, koja je peče jače od mučeničke smrti njenog sina Nenada – zločinac je pušten na slobodu. Hag mu je oprostio 3282 srpska života, a među njima i Nenadovo pakleno stradanje i surovu smrt. Majčino srce joj kaže da mora progovoriti istinu o “Srebrenici pre Srebrenice”, da mora rastereti dušu i reći svetu istinu. Ali, reči joj teško prelaze preko usta, jer joj je mučno da se iznova priseti užasa koje su zločinci zabeležili kamerom.
-Jedan dan zatekla sam supruga Boru kako gleda neku video kasetu.Gorela je vatra, nekog su pekli…Orić je oko njega kolo vodio i podvriskivali su:”Peci Vlaha, majku mu …”…Ne mogu, molim vas – zajauka sirota majka napaćene duše. Telo joj se grči, a bol kida i srce i dušu:- I ona del Ponteova na duši mi ga nosi, pustila je zlikovca. Ali, ima Boga, vratiće joj kako je zaslužila.
Od njene tuge, jada i bola, čini se i kamen bi proplakao. Između jecaja pita nas i sama odgovara: - Znate li vi, ima li igde na svetu da su Srbi nekog ispekli, razapeli, glave odsecali!? Nema, a u Srebrenici nećete naći Srbina koji je stradao od metka. Sve su ih kamama klali, glave odsecali, žive gulili, kasapili i palili, a mog Nenada(24) ispekoše.
Majčino srce slutilo je da je na stravičnom snimku zabeleženo stradanje njenog sina, što joj je suprug nijekao govoreći da “ne zna o kome se radi”.
- Tri puta je, ispuštajući namučenu dušu dozivao majku da mu pomogne, a majka mu pomoći nije mogla… Tek na samrti, pozvao me pokojni Boro i zakleo:” Ivanka, na onoj traci je bio naš Nenad. Njega su mučili. Zaklinjem te da je ne daš nikome, da je Predrag ne bi video. Znam svoje dete, on bi hteo osvetiti brata. A, šta da nam i njega ubiju, već smo bez jednog sina ostali” - pognutih glava slušamo Ivankinu stravičnu ispovest, od koje bi i kamen proplakao.
Ivanka i Boro Rankić imali su dva sina Predraga i Nenada. Živeli su skromno, kao i svaka prosečna radnička porodica iz Srebrenice. Već u drugoj polovini ’91-e slutili su da se Srbima u Srebrenici sprema veliko zlo. Njihove komšije Bošnjaci nisu skrivali da kao dobrovoljci odlaze u Hrvatsku, gde su pljačkali i ubijali srpski živalj.
- Četiri stotine Srebreničana išlo je u Hrvatsku. Nisu krili.Vremenom su počeli i nama da prete. Sećam se kada nam je komšijin mališan rekao:”Moj babo kaže da ćemo pobiti sve Vlahe u Srebrenici za sedam minuta” – priseća se ova žena heroj prvih nagoveštaja zla, za koje tada nije ni slutila da je strašnije i od životinjske svireposti, kao i to da su njegove razmere beskonačne.
8. maja 1992.godine, pre početka ratnih sukoba na ovom području, iz zasede je ubijen Goran Zekić, jedan od najuglednijih Srba u ovom gradu. To je ujedno bio i signal ostalim Srbima iz samog grada da ga napuste i pokušaju spasti što se spasti može, a to su goli životi.
- Kada su ubili Gorana pobegli smo u Bratunac, ali 26.maja iz Srebrenice udariše i na Bratunac. Moj Nenad je bio na liniji, sa ostalom vojskom i borio se da ne prodru u Bratunac. Tu su ga živog zarobili – niz lice se suze slivaju, a sirota majka okreće glavu kao da pokušava pobeći od surove istine i užasa koji je zadesio njenu porodicu.
Brat Predrag krenuo je sa svojim saborcima da traži brata, po svaku cenu, pa makar i njega mrtvog doneli.S brda iznad Potočara videli su Nenadovo telo osvetljeno reflektorima u kolicima. Hteo je Predrag da jurne ka svom bratu, ali mu saborci ne dadoše, da majka ne ostane i bez drugog sina. Vratili su Predraga u Bratunac, a njegovi saborci su zarobili Orićevog vojnika koga su razmenili za Nenadovo telo.
- Nisu mi dali da ga vidim. Bio je zatvoren u sanduku – tiho prošaputa – Sahranili smo ga 1.juna, na četvrtu godišnjicu njegovog braka.
Još uvek su tekle vrele suze niz majčino, preko noći ostarelo lice, a već sledećeg dana odjeknula je nova tragedija. Ostale je bez bratanca Ratka Cvjetinovića( 21). Ubijen je na kućnom pragu, nenaoružan. Njegov greh je bio to što je krenuo kod zubara.
- Zašto!? Ni Nenad ni Ratko, ni mrava nisu zgazili – ponovo zarida unesrećena majka Ivanka. Stisnula je glavu između šaka i kroz jecaje kaže: -I ja sam majka Srebrenice, a ne samo one druge. Ispekli su mi Nenada, iako do tada u Srebrenici nije stradao nijedan Musliman.
Na tren lice joj se ozari: - Da mi nije mojih zlatnih unuka, ne bih sve ovo izdržala. Iza Nenada su mi ostale Branka i Danka, koje su tada imale svega četiri i godinu dana. Morala sam se brinuti za njih i izvesti ih na pravi put, majka ih je ostavila i ponovo se udala.
Ponosno dodaje, bori se sa “matorom” i “malom”, kako ih od milja zove. Obe su odlični đaci srednje Medecinske škole u Srebrenici, a baka će najesen stariju Branku poslati da studira Medecinu i da joj kroz koju godinu pažnjom i stečenim znanjem olakša staračke boljke.

A.PANDUREVIĆ

ZLOČINAC NA ZAPADU

Nakon stravičnog stradanja Nenada Rankića, u jednoj od borbi, bratunački borci zarobili su Orićevog zeta. Ispričao je sirotoj majci kako joj je po zlu čuveni Kemo s Pala( Kemal Mehmedović, op.a) pekao živog sina. Kemalovi sunarodnici tvrde da on danas živi u jednoj zapadnoj zemlji, a srebrenički Srbi ga se sećaju i po tome što je ’93. godine mesec dana igrao fudbal sa glavom Anđelka Mlađenovića zvanog Bibe, Srbina ubijenog 8.augusta 1993.godine na kućnom pragu u bratunačkom selu Ježeštica.
- Orićev zet je razmenjen. Naši nikada nisu ubijali zarobljenike. Sećam se kada nam je Orić sa Zalazja poslao izgorele leševe naših pobijenih civila, a naši su za njih dali žive Orićeve borce – svedoči Ivanka Rankić.


ČETIRI GROBA I BITKA ZA PREDRAGA

Za deset teških, neprebolnih dana Ivanka je pored sina Nenada i bratanca Ratka sahranila i brata Milovana Cvjetinovića, kome na kućnom pragu razmrskaše glavu, i sestrinog muža Rajka Marinkovića, iza koga je ostalo četvero siročadi.
- Ne mogu nikome ispričati kako mi je bilo. Strahovala sam da ne izgubim i Predraga, plašila sam se da ću poludeti – brišući suze napaćena majka nastavila je svoju tešku ispovest. Samo godinu dana kasnije, sam Bog je u životu ostavio Predraga, u čijoj je blizini pala granata. Od detonacije, oštećena mu je kičma, vene su popucale, a vid bio ozbiljno ugrožen.
- Ni sama ne znam koliko je puta operisan. Srećom, oženio mi se i sada živi u Nemačkoj. Samo prošle godine je svojim rukama zaradio 15 000 evra i sve to dao za operacije, ali uspeo je spasti vid – s ljubavlju i setom u glasu pripoveda Ivanka.


BRANKA I DANKA

- Nikada se niko nije setio moje Branke i Danke. Nikada mora nisu videle, ali su mi zlata vredne. Ove godine sam obolela, uhvatila me reuma, pa ne znam kako ću – sena zabrinutosti prelete preko njenog lica. Unuke su njena snaga, njen život. Skromna penzija I invalidnina nisu dovoljne da im priušti normalan život, pa se ova hrabra žena prkosno dovija i sa šezdeset I dve godine hrani ih od svojih deset prstiju. Zimi plete prsluke, pa ih prodaje, a leti bere jagode I borovnice. Za pomoć neće da moli.
- Radije bih umrla nego u opštini Malkića zamolila za pomoć. Oni su mi sina ubili, njihova mi pomoć ne treba. Dok sam živa boriću se I neću dozvoliti da neko kaže:”Jadne one, nemaju” – odlučna je majka heroj I “super baka”, kako joj njen unuke tepaju.
 

Back
Top