Da li je istina...(za doktoricu)

T

tiky

Gost
Cula sam da kvalitet noktiju ima "neke" veze sa radom srca.Da li je to tacno?Sto se tice mojih noktiju oni nisu izlistani i sl,ali su nekako neravni-imaju uzduzne i poprecne linije.A sto se tice srca...brzo se zamorim...(treniram odbojku i ,stvarno, :? kada pocne zagrijavanje meni se poslije par minuta puls popenje npr. na 120-je li to normalno?)Imam 17 godina.
 
Joj boze,kad mlada osoba cuje nesto pa u svojoj glavi iskonstruise pricu...
Prvo normalno je kad krenese sa treningom da ti se ubrza srcani rad,ti si jedno zdravo mlado bice i sa tvojim srcem je sve u redu.Veruj mi da ne daj boze imas problema sa srcem u tim godinama ,ne bi mogla da ustanes iz kreveta a ne da se bavis sportom.
Druga stvar ,sto se tice oblika noktiju postoje razliciti oblici noktiju ali ono na sta si ti mislila(odnoso ono sta si cula) se odnosi na promene koje nastaju kao posledica tumora pluca(jedna od varijanti)zato nemoj da zamaras glavu glupostima,ako imas nekih vecih problema sa noktima tipa listanja,pucanja,promene boje javi se dermatologu za savet.
 
dr:
Joj boze,kad mlada osoba cuje nesto pa u svojoj glavi iskonstruise pricu...
Prvo normalno je kad krenese sa treningom da ti se ubrza srcani rad,ti si jedno zdravo mlado bice i sa tvojim srcem je sve u redu.Veruj mi da ne daj boze imas problema sa srcem u tim godinama ,ne bi mogla da ustanes iz kreveta a ne da se bavis sportom.
Druga stvar ,sto se tice oblika noktiju postoje razliciti oblici noktiju ali ono na sta si ti mislila(odnoso ono sta si cula) se odnosi na promene koje nastaju kao posledica tumora pluca(jedna od varijanti)zato nemoj da zamaras glavu glupostima,ako imas nekih vecih problema sa noktima tipa listanja,pucanja,promene boje javi se dermatologu za savet.
Zadovoljna sam odgovorom.Hvala vam!
 

Back
Top