Restoran na kraju vaseljene....MATRIX...

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
48.248
Jednom je jedna rasa hiperinteligentnih pandimenzionih stvorenja sagradila za sebe dzinovski superkompjuter zvani Duboka Misao,da bi ovaj jednom za svagda proracunao Odgovor na Konacno Pitanje Zivota,Vaseljene i Svega Ostalog.Tokom sedam i po miliona godina Duboka Misao racunao je i razmisljao i na kraju obznanio da je odgovor,u stvari,42 i tako je morao biti sagradjen drugi,jos veci kompjuter,da bi otkrio stvarni odgovor.A ovaj kompjuter,nazvan Zemlja,bio je toliko veliki da su za njega cesto pogresno mislili da je planeta...ovoj zabludi podlegla su narocito cudna majmunolika stvorenja koja su naseljavala njegovu povrsinu,potpuno nesvesna da jednostavno predstavljaju deo dzinovskog kompjuterskog programa.... Ali sta je 42 pitam se ja...???
 
Jednog cetvrtka,skoro dve hiljade godina posto su izvesnog tipa prikucali za drvo zbog toga sto je rekao da bi bilo sjajno kada bi ljudi,za promenu,poceli da se ponasaju ljubazno prema drugim ljudima,jedna devojka koja je za svoj gros sedela u nekom kaficu,iznenada je shvatila u cemu su sve vreme gresili i najzad dokucila nacin na koji bi se svet mogao pretvoriti u dobro i srecno mesto.Ovoga puta sve je bilo u redu,stvar je bila sigurna i niko nije morao nikog da prikucava za drvo...Ali nazalist,pre nego sto je stigla da to nekome javi telefonom,doslo je do uzasne,glupe katastrofe i ideja je zauvek izgubljena...Ta ideja se nalazi u ona 42 terabajta o kojima kuckas...a o sustini cemo kasnije...
 
Eh, mi žene - mnogo volimo da filozofiramo.
Broj 42 bio je prisutan i u "Dosijeu X" - Moldar stanuje u stanu br.42 i gledao je jedan film 42 puta.
Elem, ako opet krenemo sa premisama:
a) Broj 42 je broj životnog odgovora
b) Broj 42 je broj Moldarovog stana,
onda dobijemo konkluziju po kojoj se životni odgovor nalazi u Moldarevom stanu, tj. u nekoj X dimenziji.
Je l' može tako?
 
Eh, mi žene - mnogo volimo da filozofiramo.
Broj 42 bio je prisutan i u "Dosijeu X" - Moldar stanuje u stanu br.42 i gledao je jedan film 42 puta.
Elem, ako opet krenemo sa premisama:
a) Broj 42 je broj životnog odgovora
b) Broj 42 je broj Moldarovog stana,
onda dobijemo konkluziju po kojoj se životni odgovor nalazi u Moldarevom stanu, tj. u nekoj X dimenziji.
Je l' može tako?

majstorski - moze, naravno da moze
 
Samo nam je to ostalo ,filozofiranje,ovaj put su ti premise netacne a konkluzija tacna...bila sam skoro na jednom seminaru na kom su pruzali,tj. trudili se da daju dokaze da smo zaista u MATRIXU,iznenadila bi se sta su sve imali da kazu...a broj...42...je ideja...

mojne trazis dlaku u jajetu - bitno je da je konkluzija istinita i (kako ono bi...) valjana (jel to?), izvedena od ponudjenih premisa, a kakve su premise - o tome cemo nakon par grgoljblastera, bit ce nam sve jasnije

seminar o MATRIXU? tell us more...
 
Jeste, bre, Sećaš-li-se-Barbara, nemoj da tražiš dlaku u jajetu...
'Ej, ja sam odavno u Matrix-u, samo što se ponekad zanesem pa pomislim da je ovo realni život.
Kad pomenu Matrix (a mene to asocira na istoimeni film), uvek se setim sjajnog ostvarenja "ExistenZ" (čini mi se da se ovako čudno piše u originalu), u kome su ljudi, zapravo, sve vreme likovi unutar kompjuterske igrice.
Pa sad, ako pijuckamo kafu (a neki i puše) u ovom kafeu, možemo i o tome.
Da li je ovaj (virtuelni) život po kome "krstarimo" samo igra, ili... Aha?
 
Meni je film KOCKA bolji pandan ovoj temi,gledala si sigurno...Ali nemojmo o filmovima...nije OVO pravi virtualni zivot,sedenje za kompom i filozofiranje,virtualno je sve okolo a mi smo matrice svako za sebe,ali ni tu nije kraj...svaka matrica ima svoju kreiranu stvarnost,kreator za sad nepoznat...krije se u broju 42...Moze kafica,sad...sladja...a moze i cigareta...
 
Ma, sve SF i horor filmove sam gledala...
Evo, meni jedna gorka dupla kafa, za početak.
Pa, da nastavimo:
Ako smo mi matrice, svaka za sebe, onda je to približno onome što - koliko znam - tvrde sajentolozi.
Kreator je niko drugi, već mi sami.
Mislim, dakle - postojim.
IQ kao osnovni pokretač individualnog univerzuma, mašta kao kreativni začin.

Hm... Broj 42... Ček' da se setim...
Setila sam se: broj cipela mog sina!
Ali, šalu na stranu, o ovome valja razmisliti.
 
Dodatak: u filmu "Matrix Reloaded", mudri arhitekta kaže Neu da je njegov život "suma podsetnika na neuravnoteženu jednačinu nerazdvojivih u programiranju matriksa". Hm, hm...
Što je još zanimljivije, broj registarskih tablica glavnog junaka filma je IS 5416, što odgovara rečima Proroka Isaije (54-16): "Napravio sam metalnog radnika koji ugalj pretvara u vatru... napravio sam uništitelja da razara" (tako nešto, ne mogu sad da se setim).
 
Inspirativno razmisljas,kada bi se zaista opustila i mastala,da li bi Tvoja masta imala ovakav epilog...kako tvrde sajentolozi...mislim ,dakle postojim... ili bi te masta vodila na suprotnu stranu...postojim,dakle hvala bogu sto umem da mislim pa znam sta hocu...i to nam je servirano kao misao..sve prihvatamo bez pogovora...a to ujedno znaci da je kreator neko drugi a ne mi sami...A cipele su posebna tema...ha ha...
 
"Mislim, dakle - postojim" (Cogito, ergo sum) je izvorno Dekartova misao, ali je malo modifikovana za druge potrebe.
Pa sad, ne znam da li su moje misli tvorevine nekog drugog, ili mene same.
Ako je neko tvorac mojih misli, s njim nešto opasno nije u redu... Može biti neki viši oblik sajber-inteligencije , ali i uživalac eksremnih sportova, jer moje misli vrludaju kao surfer na talasima i zavise od mog raspoloženja (koje pada poput skakača sa litica, ili raste kao ronilac među ajkulama koji izlazi na površinu vode da bi uzeo vazduh).
Evo, sad ću pokušati da se opustim i maštam:
- Da li je moja misao MOJA?
Jeste, ali može biti i nečija tuđa, ukoliko razmišljamo na isti način.
- Da li mojim mislima rukovodi neko drugi?
- Hm... Ako je taj neko u mojim mislima, onda su mi sve moždane vijuge fokusirane na tog nekog, pa je on apsolutni vladar mojih misli i, naravno, čula;
- Da li su moje misli ujedno još nečije?
- Da, jer je naučno dokazano da su naša iskustva deo prenesenog iskustva naših predaka (učenje na nekoliko različitih nivoa); pod ovo mogu da se podvedu i parapsihološki fenomeni kao što je telepatija, ili uobičajeni fenomen deja vu.

Dolazim do zaključka - procesom analize i sinteze - da ja upravljam svojim mislima, ali da ih mogu preneti drugima, kao što sad prenosim tebi.
A možemo i malo SF varijantu:
Naše misli su reliktni, primitivni zametak više inteligencije nepoznatog Univerzuma, ili X dimenzije. To mi se dopada kao ideja.
 
Zanimljivo kako covek nagadjanjem i mastom pokusava da nadje odgovore za neka neresiva pitanja, a onda ih na kraju ljudi pocinju ,manje-vise, shvatati ozbiljno.
Takodje kada je coveku dosadno pa pocne da razmislja o postojanju pocne jednostavno da se proserava, i na kraju dobijemo samo lepu zabavu ili konverzaciju.

Ali, jedno mi nije jasno. Vi ste majke zaboga i sedite za racunarom i kuckate ko besomucne. Ajde kao domacice ste i trebavam odmor od decurlije i kucnih poslova ili cak radite (sto je verovatnije) i onda mir nadjete uz ovo cudo od masine. Pitanje za vas: A sta druga polovina vase bracne zajednice misli o tome????
 

Back
Top