Restoran na kraju vaseljene....MATRIX...

Čekaj, čekaj... Da ti kaže jedna iskusnija osoba - LJUBAV je inspirativna (i slatka).
Mržnju, kad rastaviš na sastojke, možeš da nađeš razne otrove: ljubomoru, zavist, nesigurnost u sebe, agresivnost itd. Može biti inspirativna ali je i uništiteljska; tj. kad mrziš, iz toga ne prozlazi nikakvo zadovoljstvo, osim kratkotrajne iluzije da si nešto nekome učinio pa si "pobednik" u malom ratu. Mržnja je slabost.
Ljubav nije slabost.
Kako možeš biti slab kad nekog voliš?
Zar nikada nisi osetio da postaješ jači, zadovoljniji, sigurniji u sebe kad nekog voliš? A još kad je ljubav uzvraćena...
 
Mržnju, kad rastaviš na sastojke, možeš da nađeš razne otrove: ljubomoru, zavist, nesigurnost u sebe, agresivnost itd. Može biti inspirativna ali je i uništiteljska; tj. kad mrziš, iz toga ne prozlazi nikakvo zadovoljstvo, osim kratkotrajne iluzije da si nešto nekome učinio pa si "pobednik" u malom ratu. Mržnja je slabost
Pazi ako samo stvaras napravices haos i baciti u zaborav vecinu. Zato moras da unistavas da bi pravio mesta za nove stvari,a stare da stavis u knjige da podsecaju ljude jer oni obracaju paznju samo na ono sto izgube.
P.S. Mali rat ali je nas privatni imi ga volimo. I,zar nisu sitnice bitne.
 
Pazi ako samo stvaras napravices haos i baciti u zaborav vecinu. Zato moras da unistavas da bi pravio mesta za nove stvari,a stare da stavis u knjige da podsecaju ljude jer oni obracaju paznju samo na ono sto izgube.
P.S. Mali rat ali je nas privatni imi ga volimo. I,zar nisu sitnice bitne.
Pa, jes, u nečemu imaš pravo: ljudi obraćaju pažnju samo na ono što izgube.:?
Ali, gorka je to filozofija. Mislim, čemu se onda nadati? I ko određuje šta su stare stvari?
 
Nema ovde, u blizini, nijedne druge.
Uđi, uđi... A posle će Džeki Sekač da ti prepipa prstiće, da vidi da li su dovoljno bucmasti.:twisted:
Ne, stvarno - mogla bi nešto da kažeš na ovu temu.
Uopšte nije teško: zamisliš da si na temi o shvatanju stvarnosti, pa onda ono o đavolu i Bogu... kad sve to pomešaš, dobiješ SF odgovor. Ali moraš da promešaš 42 puta, pošto je to veoma bitno u ovom ritualu!

:confused:
Борчицеее! О Борчицее!
Већ други пут наилазим на исту грешку у твом програму!
Под хитно идеш на репрограмирањее!
 
Ne znam odgovor.
Ali,npr ja sam neke stvari koje sam stvorio,unistio pre vremena zato sto sam znao da ce u buducnosti naici neke bolje stvari,pa kad budem pogledao ove shvatio bih koliko su one u stvari primitivne i ruzne. Ovako mogu da ih se secam onakvim kakvim su meni bile u trenutku stvaranja. Savrsene iako to nisu.
 
Između postojanja i nepostojanja nekada davno 'izabrano' je nepostojanje.
Srećom 42 bilionita dela sekunde posle tog izbora, oni koji su trebali da
sprovedu nepostojanje u delo su nestali u izvršavanju svoje naredbe da sve mora nestajati
po azbučnom redu. Zato je baja po imenu bog nestao pre vaseljene.
Nada da će naredba biti izvršena je nestala i umesto blaženog nepostojanja vaseljene
nastavljeno je beskorisno postojanje. Ali ovoga puta bez boga koji je svemu tome ?davao smisao.
Ako se pitate kako to da onda postoje stvari na A i B ako je tek na B nestao bog, nemam pojma,
ali znam samo da su zadnje reči boga bile 'nada ne umire poslednja, zz top rulez.' :mrgreen:
Hehe, Adamse čuvaj se...

Covek pada u PRELEST ili iz neznanja ili zbog gordosti,ako je zbog neiskustva ..nije strasno ali ako je zbog gordosti..onda?Misao je cista ,iskonska,ali pomisao je ono sto je prelest,tj. djavolska prevara...tj. matrix...
 
Ne znam odgovor.
Ali,npr ja sam neke stvari koje sam stvorio,unistio pre vremena zato sto sam znao da ce u buducnosti naici neke bolje stvari,pa kad budem pogledao ove shvatio bih koliko su one u stvari primitivne i ruzne. Ovako mogu da ih se secam onakvim kakvim su meni bile u trenutku stvaranja. Savrsene iako to nisu.

Kulu od peska?
Slagalicu?

Jer, sve što možeš da uništiš i posle vizuelizuješ u svojoj glavi, zapravo i nije uništeno. Od sećanja na te stvari, koje ostanu u pamćenju, gradiš novo... i tako to ide do plus beskonačno. Prosta dijalektika. Mada malo šaškasta.
 
Добро. Није грешка.
Од дроге до бога и од бога до дроге, уз помоћ медитације и телепатије долазиш до закључка да су глупост и пакост препрека на путу ка схватању стварности.
А?
Али без дроге и бога уз помоћ медитације, телепатије и астралне пројекције можеш закључити и да душа не постоји.
Шта кажеш?
Све сам боља и боља...
 
Добро. Није грешка.
Од дроге до бога и од бога до дроге, уз помоћ медитације и телепатије долазиш до закључка да су глупост и пакост препрека на путу ка схватању стварности.
А?
Али без дроге и бога уз помоћ медитације, телепатије и астралне пројекције можеш закључити и да душа не постоји.
Шта кажеш?
Све сам боља и боља...

U, ženska škola!:D
A evo i Lejdi Vragane, treće vesele žene vindzorske!
 
imas pravo, sama sam kriva - prevelika ocekivanja, ne valja to

vis kako Borcica - zna znanje

nego, odlicna vam ova kafana
oce bit zivih svirki subotom navecer?

Jašta, ova Borčica je prošla mnoge borbe.8-)

Sve može. Moramo da pitamo Sećaš-li-se-Barbaru; pa ona je gazdarica.
Gazdarice, oooj, gazdarice.... Ako može, jedan Springstin za subotu uveče!
A valjao bi i Merlin Menson - za moju dušu i prijatnu atmosferu.
 

Back
Top