AFERE, AFERE...

basketman

Početnik
Poruka
16
Kao poštovaoci košarke i zaštitnici svoje dece, zgroženi smo onim što se dešava u srpskoj ženskoj košarci. 40-godišnji trener kluba iz prve ženske lige zarad svojih ličnih želja , upropastio je karijeru 19-godišnje devojčice , održavajući sa njom seksualne kontakte, time je upropaštena karijera dobre košarkašice iz jednog renomiranog kluba prve ženske lige.

Dokle više zloupotreba službenog položaja ?
Gde su nadležni u svemu ovom ?
 
E kralju,da si ti meni ziv i zdrav,toga ima koliko hoces,ja znam...I sto je najgore,uglavnom su te iste "jadne devojke" prve davale signale trenerima.
Ta devojka-a ne znam koja je,po tvojim recima je odrzavala seksualne kontakte.Da nije htela,ne bi ni imala sex sa njim.Ako je cena toga da igras u prvoj postavi to,onda moze da radi tako gde hoce.A ako nije dovoljno kvalitetna da igra u prvoj postavi tu ili negde drugde,onda je mozda ona sama videla to kao nacin da se izdigne iz prosecne minutaze.

Veruj mi,ne zalim ni jednu od njih. Ako nije bilo silovanje,uopste je ne zalim.Htela je na da ide na rizik-nije joj se isplatio.

I da,devojka koja ima 19 godina nije vise devojcica.I jos dalje,u nasoj Ligi igraju i devojke od 15,16 godina,tako da je ona vec iskusna igracica i za takve stvari je sigurno cula i ranije.
 
Srle majstore, nije tu više pitanje prve postave.
Slažem se da one više nisu devojčice, ali moraš priznati da nisu ni formirane ličnosti, a MI RODITELJI, poveravamo tu decu donekle i tim "moralnim" trenerima da u njima uoče talenat i izvedu ih na pravi put.

I pitanje je moralnosti i tog trenera "Proletera" i čitavog košarkaškog rukovodstva Srbije.

Kažeš takvih stvari IMA I UVEK JE BILO...to nije izgovor, povod ili bilo šta da se takve stvari i NASTAVLJAJU.
 
OK,slazem se,neke stvari se trebaju preduzeti....Ali sta? Pazite,uvek je bilo tih problema,znam da je i ranije bilo trenera koji su prvo imali poneki sex pa se na kraju i ozenili sa igracicama.
Da nisu formirane,nisu...Cesto ni one po nekoliko godina starije od te generacije.Na zalost,ne znam na kog trenera mislite,pomocnog,glavnog,ali nije ni bitno. Znate,Zakon tu nista ne moze.

Po Zakonu,ona je punoletna i sve sto radi,radi na svoju odgovornost. I onda dodje sto dodje.

Igracice bi trebalo,kao jednom prilikom u klubu u kom sam radio,u slucaju da vide direktnu nameru,da ODMAH,ali ODMAH prijave to nekom iz vrha kluba.I onda da vide reakciju.Ako niko ne reaguje,onda ili mora da cuti ili da javno kaze sta se desava..Iako to automatski moze da znaci izbacivanje iz kluba.

Ja sam u aprilu igrao protiv Proletera,verovatno sam vam i video cerku(ako je igrala),ali verujte mi,ima toga koliko hocete po Prvoj i Drugoj Ligi...Samo je pitanje koliko ko moze da sazna.

Moralnost trenera...Sta da vam kazem,u zenskoj kosarci je to vrlo diskutabilno.Uglavnom rade muskarci-sa mladim devojkama.Covek mora da bude pravi profi,moralan i kosarkaski zaljubljenik pa da igracice posmatra kao takve,a ne kao devojke.A cesto se desava da u zensku kosarku udje onaj ko ne uradi nista u muskoj.
 
Ne generalizuje niko ništa ovde.
Mi roditelji čuli smo taj konkretan a ružan slučaj o treneru ŽKK Proleter Zrenjanin i te devojke iz jednog jakog kluba.Nije stvar u "iskorišćavanju" prilike, Srlesrle, ON ili ONI su ti koji treba da uče tu decu a moraš priznati da je nije primereno koristiti ih na te načine, posebno kada su one 20 godina mlađe od njih.
 
Basketman... nekako se ne slazem sa tobom, jer mislim da je u tom veliki deo odgovornosti na toj devojci... mada s druge strane, ja sam radio kao trener zenske ekipe, i nikad mi tako nesto ne bi palo ni na pamet, pa ma koliko bilo insistiranje od suprotne strane... Takodje mislim da mnogo toga polazi i od roditelja, znas kako u mnogim klubovima roditelji nude takav 'provod' trenerima, pa se deca ugledaju na to...
 
Zvercina, ja sam roditelj devojke koja igra u prvoj ligi i jako dobro poznajem taj profil ličnosti.
Nema tu nuđenje-ne nuđenje , u pitanju je moral i profesionalizam.
Taj trener je već izašao na loš glas, a devojka je izašla iz sporta.
Slažem se da je krivica obostrana, ali čudim se jednom "profiju" i "moralisti" !!
 
Vidim ljudi su se ukljucili u ovu pricu....Dakle,ovako stoje stvari.Nikog iz uprava klubova nikad nece biti briga sto je i normalno.Cuvaju trenere,a a ko je igracica punoletna,ona je i odgovorna po Zakonu za svoje postupke.Takodje se slazem sa Muadom i Crnim da su devojke od 19 godina mnoooooogo ispred momaka koji su ista generacija.Ne verujem da ne znate,ali te devojke mogu da budu jako prepredene,pa i pokvarene...Ona je kako ste i sami rekli htela,ne jednom,nego vise puta.Pa ako to nije sramota i za nju onda stvarno ne znam...
Roditelji nikad nece nista preduzeti.Naravno.Jer ako bi i neko izasao u javnost,morao bi da izadje sa imenima i trenera ali i igracica.Oboje bi izasli na los glas,a niko nista ne bi uradio-i koja je poenta onda?
Ona je izasla iz kosarke a on ne..I ko je tu pobednik?Pa onaj ko ostane...Hocete mi reci d aona nije mogla da ostane?Mozda ne tu,ali u nekom drugom klubu? I nemojte da sevredjate,ali pas ne napada dok kuja ne mahne repom.Da je bilo silovanje,OK,ovako mozemo samo da kazemo da covek nije bio profi do kraja.Mada,opet,trener treba da bude pedagog i sve ostalo-na treningu,a van treninga moze da bude sta hoce.

Ovo mozemo da vrtimo u krug,ne vredi...
 
Mada,opet,trener treba da bude pedagog i sve ostalo-na treningu,a van treninga moze da bude sta hoce.


U tome i jeste poenta.
Obrukao je i sebe i klub i grad u koji je dosao.
 
Na moju nesrecu igrala sam i u vosi i u dugi gde je pomenuti terener proletera bio trener i mogu vam samo reci da je to samo jedna proracunata osoba koja je zarad licnih interesa i nagona sposobna da unisti i ceo tim a kamoli pojedinca, covek je krajnje navalentan i agresivan i kao takav ne bi smeo biti tu gde jeste,sada trenutno u proleteru igra par devojaka koje sticajem okolnosti nemaju majku a on im svaki cas psuje i vredja njihove pokojne majke, da li je to pedagoski ili cak i ljudski? Dali zaista vredi uopste se obratiti nadleznima ili je daleko efikasnije sam preduzeti mere??????'' Mislim da je ono drugo pravo resenje.
Dragi roditelji treba alarmirati medije jer ce se i ova stvar zataskati kao sto se i do sada desavalo.
 
E sad ovako...Ni ja isto nisam za ponizavanje igraca na taj nacin,ali...Kada je Tepic dosao na prvi trening Partizana,prvi kontakt sa loptom u igri 5 na 5 pokusao je da iskoristi tako sto je odigrao post-upp na Bozica,a posle toga je sutnuo preko ruke istog igraca...Dule Vujosevic je zaustavio igru i opsovao mu sve pod spisku...Ja sam zvezdas,ali ne mogu da zazmurim na napredak Tepica u ovih 1,5 godina koliko je Partizanu,i ubedjen sam da je to velika zasluga Duleta.Uostalom,jedan od najboljih trenera ove igre u istoriji,Bobby Knight,je poznat po tome sto je znao da psihicki ubija svoje igrace,pa su ponovo ti isti igraci bili draftovani jako visoko i postali jedni od najboljih od kad se igra NBA...
 
Sve je to ok ali ucena je takodje prisutna i to vrlo jednostavno funkcionise,ili ces prihvatiti nabacivanje trenera i otici sa njim na pice ili neces igrati,to sam iskusila i zato nikad nisam igrala.....ali bas me briga sad palim na koledz da radim sa pravim strucnjacima. A inace slazem se sa tobom za te velike trenere i njihove metode, i oni su za razliku od Dejana Kovacevica skolovani treneri,dok on do nedavno nije mogao da dobije trenersku licencu vec su se u zapisnik upisivala imena kapitena timova koje je vodio umesto trenerovog imena. Da rezimiramo ja ne kudim trenere i njihove metode ukoliko rezultiraju, ali Dejan nije napravio ni jednu igracicu uspesnom, a to je merilo efikasnosti metoda trenera,zar ne?
 
A gde je majke ti skolovan Dule Vujosevic??? NIGDE draga moja,to sto pisu po novinama je smejurija.Dobio je diplomu kao zasluzni trener,isto kao sto ih je dobila gomila drugih trenera...
On zna znanje,to je neosporivo,ali nije skolovan.
Sto se tice trenera Kovacevica...Nije jedini u zenskoj kosarci koji pravi gluposti.Ima ih koliko hoces,ali isto tako imas i navalentne igracice,ako si igrala verovatno i sama znas.Sto se tice metoda,tu stvarno nema sta da se prica.Onaj ko angazuje takvog trenera,angazovao ga je jer valjda poznaje njegov nacin rada!A to podrazumeva da prihvata i da trener vata igracice ali i da ih psuje i maltretira po potrebi.Pa ne budite naivni ljudi,gazde klubova su cesto jos gori od trenera.
 
zarad licnih interesa i nagona sposobna da unisti i ceo tim a kamoli pojedinca

zix7, vidim da znas vrlo dobro ovog coveka, kazu da je on i dosao "glave" KK Dugi, a to sto radi sa igracicama i nezasticenim devojcicama, to je druga i duga prica.

basketman, ako imas neke cinjenice, izadji sa njima u javnost, pa dosta je sto trpe oni/one sto moraju (da se razumemo, mnogima od tih devojaka ovo je jedini izvor prihoda, taj njihov talenat...) !!!

a sto se tice gazda klubova, mnogi od njih, verujte mi, ni ne znaju o cemu se ovde radi.
taj ZKK Proleter dobija dobre pare za Dejana Kovacevica...pa hocemo da kazemo da je jedini trener ? Strucnjak ? Pedagog ? Nezamenjiv li je, sta li ???
A vec ceo Zrenjanin cuo je za taj njegov los profil licnosti.....
 
Sto se tice trenera Kovacevica...Nije jedini u zenskoj kosarci koji pravi gluposti.Ima ih koliko hoces

Verujemo da je to tako.
Ali hajde prvo da krenemo (mi=roditeljI, a ima nas ovde...) od ove sitne, a nadmene "ribe", pa se možda klupko još i više odmota.
Nažalost, sve to ljude ne boli dok ne postanu roditelji i ne iskuse to na svojoj koži, sa svojom decom. Verujte mi, svačeg sam se naslušao od košarkašica ne samo o Dejanu kovačeviću pa i njegovom pomoćniku Kurbaliji, već i o ostalim trenerima.

Jako moralan neki čovek, čuo sam šta je uradio sa KK Duga i šta je pokušao sa KK Vojvodina.....tužno je to....

I tako radi sa košarkašicama godinama unazad....strašno....
daleko efikasnije sam preduzeti mere??????'' Mislim da je ono drugo pravo resenje.

Nisam pametan uopšte šta je pravo rešenje...
Pojedinac protiv sistema i legla ........(?)
 

Back
Top