Prevod stručnih izraza sa engleskog...

Korisnica

Početnik
Poruka
5
Prevodim jedan manje-više stručan tekst o statistici, analizi varijanse, itd.... Problem mi pravi dosta riječi za koje ne znam odgovarajući stručan prevod, pa ukoliko neko zna bar sljedeće riječi...

two-factor analysis of variance for independent groups design
confidence intervals
simple main effects
analysis of complex/mixed design
effect of primary interest
comparisons of two means
effect sizes for two-factor design

Imala bih jos dosta toga da vas pitam, ali i ovo bi dosta bilo da neko prevede..
Hvala
 
Prevodim jedan manje-više stručan tekst o statistici, analizi varijanse, itd.... Problem mi pravi dosta riječi za koje ne znam odgovarajući stručan prevod, pa ukoliko neko zna bar sljedeće riječi...

two-factor analysis of variance for independent groups design
confidence intervals
simple main effects
analysis of complex/mixed design
effect of primary interest
comparisons of two means
effect sizes for two-factor design

Imala bih jos dosta toga da vas pitam, ali i ovo bi dosta bilo da neko prevede..
Hvala
ovo prvo me mrzi da pročitam. sorry.
drugo - interval tačnosti-preciznosti.
comp. of two means, nije baš stručan i znači poređenje po dva 'uslova'. npr, da li
su brojevi parni i da li imaju celi broj kao koren...ili poređenje ljudi po težini i visini.itd.
ovo ostalo me mrzi da razmišljam, davno sam taj ispit polagao da
bih se sećao stručne terminologije.
 
Prevodim jedan manje-više stručan tekst o statistici, analizi varijanse, itd.... Problem mi pravi dosta riječi za koje ne znam odgovarajući stručan prevod, pa ukoliko neko zna bar sljedeće riječi...

two-factor analysis of variance for independent groups design - dvofaktorska analiza varijanse za dizajn nezavisnih grupa
confidence intervals-intervali poverenja
simple main effects-prosti glavni efekti(ako si pogrešio/la pa je bilo simple mean effects, onda su to efekti proste sredine
analysis of complex/mixed design- analiza kompleksnog/mešovitog dizajna
effect of primary interest-efekat od primarnog interesa
comparisons of two means-poredjenja dve sredine
effect sizes for two-factor design-veličine efekta za dvofaktorski dizajn

Imala bih jos dosta toga da vas pitam, ali i ovo bi dosta bilo da neko prevede..
Hvala
nema na čemu
 

Back
Top