Najbolji gothic bend

pa super,ali ubuduce znaj da se muzicki zanr ne odredjuje na osnovu toga kako vokal peva.
Pomoci ce ti chika Bleak: Nightwish je Symph metal, veruj mi da znam to jer,izmedju ostalog,sviram u Nw tribute bandu...a taj od koga si chula da su oni gothic veze sa mozgom nema,a ni sa muzikom.
A ako mi i dalje ne verujes kazem ti...uporedi recimo Tristaniu i Nightwish...veze to jedno s drugim nema...
 
Freak:
"Nightwish tribute band", da skrnavljenja li....Symph metal, a? A sta je onda Therion? Koliko ja znam, oni koriste simfonijski orkestar, ne Nightwish...

Joj majko mila...pa to 'symph' nema veze s tim dal bend koristi simfonijski orkestar...
Ajde ovako...Shkolica za 'sveznajucje' klince i klinceze: Sve pesme Nightwisha pochivaju na karakteristichnom zvuku klavijatura (shto i nije tako chudno jer Tuomas komponuje sve pesme) dok to sa Therionom apsolutno nije sluchaj.Kod T su gitare u prvom planu (uglavnom) a ne klavijature kao kod Nw (opet uglavnom)...Kazem ti...treba ponekad da slushash muziku pre nego shto krenesh da lupetash razne gluposti...
P.S. A to dal smo skrnavljenje ili ne svakako neces ti procenjivati...a i ne znam kako bi jer nas nisi ni chula.Uostalom i da jesi,ti si svoje znanje pokazala....
 
Bleak WinterFullMoon:
Freak:
"Nightwish tribute band", da skrnavljenja li....Symph metal, a? A sta je onda Therion? Koliko ja znam, oni koriste simfonijski orkestar, ne Nightwish...

Joj majko mila...pa to 'symph' nema veze s tim dal bend koristi simfonijski orkestar...
Ajde ovako...Shkolica za 'sveznajucje' klince i klinceze: Sve pesme Nightwisha pochivaju na karakteristichnom zvuku klavijatura (shto i nije tako chudno jer Tuomas komponuje sve pesme) dok to sa Therionom apsolutno nije sluchaj.Kod T su gitare u prvom planu (uglavnom) a ne klavijature kao kod Nw (opet uglavnom)...Kazem ti...treba ponekad da slushash muziku pre nego shto krenesh da lupetash razne gluposti...
P.S. A to dal smo skrnavljenje ili ne svakako neces ti procenjivati...a i ne znam kako bi jer nas nisi ni chula.Uostalom i da jesi,ti si svoje znanje pokazala....

Nisi shvatio sta sam htela da kazem, i to je moja greska, ali nebitno....
 
Nightwish = Melodicni Power Metal (melodicni mu dodje zbog onoliko klavijatura i Tarjinog glasa), a power je sve ostalo....

Najbolji GOTHIC METAL band je Tristania o meni

a najbolji GOTHIC band ne bih znao navesti posto ne slusam Goth...samo Goth metal
 
Anonymous:
Bauhaus, Sistersi, Joy division ....

ovde niko nema pojma (osim dvoje-troje ljudi) na sta se odnosi rec gothic....a ne * gothic metal( sto je kao da kazes turbo-punk :roll: :roll: :roll: )
da slazem se, i ja mislim da je danasnja omladina zatrovana kvazirokom, kvazipankom, kvazigotikom i sl. Hajde ljudi istrazujte malo, trosite dragoceno vreme svojih zivota na kojekakve treseve, NW npr.
 
Tres?!? Tres kao tres metal, ili kao djubre? Jer, ako je to sto NW svira zapravo tres, onda ste me skroz zbunili! Uh, kakva zbrka! JBN podele metala na reke, recice, pritoke i potocice! Zasto jednostavno ne moze da se kaze, pa, eto, ja slusam metal, a ne da pocnes da redjas pa, to ti je, zapravo, neki, kako da se izrazim, nordijski epic, s tim sto strasno postuju Tolkien-a, a rifovi su im onako, malo, kao neki black, ali, pazi, ne onako black kao ne-znam-sta, nego, vise naginje ka nekom melodic death-u, a basista ima strasno tres rifove, i ponegde imaju zenske vokale, poput NW, samo nemaju simfonijeske deonice. JE_BOTE! Dok pogodis sta je, ode zivot!
 
guitarrr_babe:
Tres?!? Tres kao tres metal, ili kao djubre? Jer, ako je to sto NW avira zapravo tres, onda ste me skroz zbunili! Uh, kakva zbrka! JBN podele metala na reke, recice, pritoke i potocice! Zasto jednostavno ne moze da se kaze, pa, eto, ja slusam metal, a ne da pocnes da redjas pa, to ti je, zapravo, neki, kako da se izrazim, nordijski epic, s tim sto strasno postuju Tolkien-a, a rifovi su im onako, malo, kao neki black, ali, pazi, ne onako black kao ne-znam-sta, nego, vise naginje ka nekom melodic death-u, a basista ima strasno tres rifove, i ponegde imaju zenske vokale, poput NW, samo nemaju simfonijeske deonice. JE_BOTE! Dok pogodis sta je, ode zivot!
Mislim da je NW TRASH tj. DJUBRE
 

Back
Top