Da li je neko čitao

mokili

Početnik
Poruka
12
Kao učenik šestog ili sedmog razreda osnovne škole ,sada već i sam neznam kako sam došao do jedne knjige koju sam u dahu pročitao. Nesećam se naslova niti autora ,a želeo bih da je imam i ponovo pročitam.
Radnja se dešava u vreme drugog svetskog rata, na ruskom frontu se upoznaju i postaju prijatelji dva nemačka vojnika,od kojih jedan gine dok drugi biva teško ranjen i dospeva u rusko zarobljeništvo.Na neki način dolazi do zamene identiteta i nakon oporavka i vremena provedenog u zarobljeništvu nemački vojnik posle rata odlazi ženi i deci ,porodici i porodičnom biznisu svog poginulog prijatelja .
Svi ga prihvataju ne postavljajući previše pitanja i on nastavlja njegov život.Nakon puno godina i njegove smrti otvara se valjda njegov dnevnik i dobijaju se odgovori na sva nepostavljena pitanja.......... itd itd
Molio bih ako iko prepozna radnju da mi pomogne u pronalaženju knjige .:?:
Unapred hvala i prijateljski pozdrav.
 
Ne, Remark sigurno nema tih zamena, nije to u njegovom duhu, a ni ovaj dnevnik...

Mada ću iskoristiti priliku da preporučim svima koje interesuje ratna tematika, ali kvalitetno obrađena,... FANTASTIČNO, hoću reći... :) Da pročitaju Remarkove ''Na Zapadu ništa novo'', ''Povratak'', ''Tri ratna druga'',...
 
Joj, mnogo me nervira ova tema, hoce li vec jednom neko da se seti, i ja vec mesec dana ocekujem da vidim koja je to knjiga, cak sam pokusala da izguglam, ali nisi ostavio mnogo podataka. Daj napisi nam jos nesto o toj knjizi...
 
Stvarno je prošlo puno vremena od kada sam je čitao,ne bih mogao da dodam nešto bitnije od onog što sam već napisao,recimo da je pisac izuzetno obradio junakove dane u zarobljeništvu i lik stroge ruske doktorke koja ga je nemoćnog lečila, a noću "posećivala"
 
Simpatično.Knjigu sam čitao jednog leta pre 22-23 godine na koji način sam došao do nje neznam.Razgovarao sam sa starijim sestrama ,prijateljima iz tog perioda rodbinom,nije urodilo plodom.Najverovatnije da se radi o knjizi iz biblioteke ali pošto se nesećam naslova niti autora to je kao traženje igle u plastu sena.
 

Back
Top