Prisluskivanje 3G

Sve se moze...samo ako imash pare..
da bi uradio to shto planirash treba ti jako,jako skupa oprema 20.000 eura i skuplja....
takodje morash da se nakacish na neku baznu stanicu ,ne fizicki vec da nadjesh radnu frekvenciju iste i da nadjesh potrebne radne kanale,takodje treba to sve namontirati na neko vozilo....

takodje,morash da provalish kljuc za kodiranje signala,jer je mob.telefonija radi kodirano a to se josh dodatno placa jer svakom je u interesu da zashtiti svoje korisnike....a mozesh i sam da ga provaljujeah ali jako ti vremena treba kao i za svaki program...
sve u svemu mukotrpan posao koji rade odredjene sluzbe u svakoj zemlji....
ima tu josh dosta...ali ako imash para...uzivaj u slushanju...
a u ostalom....prislushkivanje je kaznivo zakonom......:roll:
 
Mene interesuje koje bi korake teorijski morali napraviti ako nam je cilj prisluskivanje skremblovanog signala. Kako bi se mogla uhvatiti sekvenca za dekodiranje i sl.

Teoretski bi bila potrebna velika tehnicka sredstva uz minimalnu verovatnocu uspeha.
U praksi skoro nemoguce prisluskivati 3G telefon sopstvenom opremom.
Jedino ako sud ne naredi mobilnom operateru da snima razgovore odredjenog pretplatnika u cilju neke krivicne istrage, sto je sasvim legalno i veoma jednostavno, ali je mislim da se tvoje pitanje nije odnoslio na to.
 
Glavni problem je uhatiti tu kodnu sekvencu. Posto je 3G sirokopojasni sistem, nivo signala je manji od suma. Takodje ne znamo ni u kom trenutku bazna stanica salje tom korisniku kog zelimo da prisluskujemo taj signal sa kodnom sekvencom. Znaci dvostruka neodredjenost. Kada bismo bili sigurni da u nasem uzorku signala lezi trazena sekvenca, mozda bismo mogli ogromnom serijom nasumicnih pokusaja da dodjemo do nje uz koriscenje ogromne tehnike. Svakako, prisluskivanje ovakvog sistema u realnom vremenu nije ni teoretski moguce.
Nadam se da ti je sad malcice jasnije.
 
e to su male stvarcice...
konkretno za neki monitoring mobilnih mreza treba ti slozenija oprema i ona se ne pordaje tek tako na netu...
to shto bi hteo trazi medju poznatim proizvodjacima takvih vrsta opreme (Thales, AEG telefunken , Wotkin - Johnson...)
 
A zar nije to malo legalno ?

Mozda jeste,mozda nije, ali je neophodno u nekim situacijama...
"Prislushkivanje je kaznjivo zakonom" - pa shto onda isti ti prodaju ovakve spravice???
To je za javnost,svako zna,da svako svakog slusha...
Ima jedna recenica koju sam zapamtio,inace to je ajd da kazem moto jednog dela NSA ..i kaze...
We monitoring everythings,only God monitoring us!!!
 
Oprema za prisluskivanje mobilnih telefona kosta mnogo vise od 20k eura, to je smesna cifra. Sve i da imas tih nekih ~450k funti, koliko kosta oprema jednog Britanskog proizvodjaca i koristi je britanska tajna sluzba, nemas blagoslov Vlade, policije, vojske.....za takvo nesto! Vrlo brzo bi zavrsio u buvari.
 
Oprema za prisluskivanje mobilnih telefona kosta mnogo vise od 20k eura, to je smesna cifra. Sve i da imas tih nekih ~450k funti, koliko kosta oprema jednog Britanskog proizvodjaca i koristi je britanska tajna sluzba, nemas blagoslov Vlade, policije, vojske.....za takvo nesto! Vrlo brzo bi zavrsio u buvari.

A kako mislis da te otkriju? Osim ako te neki pandur ne vidi kako vuces sklopociju, sto s obzirom na njihovu inteligenciju nece biti slucaj. Uredjaj je ( naravno ) pasivan - nista ne emituje.
 
A kako mislis da te otkriju? Osim ako te neki pandur ne vidi kako vuces sklopociju, sto s obzirom na njihovu inteligenciju nece biti slucaj. Uredjaj je ( naravno ) pasivan - nista ne emituje.

Vidi,nisam bash citao o tom uredjaju o kojem pricamo , ali ako se kupuje neki takav sistem,barem legalno,trazi se odobrenje pojedinih drz.institucija a ni firme nece svakom da prodaju uredjaje (zbog zloupotrebe,kopiranja komponenti..) ali na crnom trzishtu je vec druga prica...
takodje,kazem opet nisam citao spec.o uredjaju o kojem pricamo,ali da bi isti funkcionisao,mislim da bi se trebalo "upasti" i uzeti funkcija bazne stanice...
 
Vidi,nisam bash citao o tom uredjaju o kojem pricamo , ali ako se kupuje neki takav sistem,barem legalno,trazi se odobrenje pojedinih drz.institucija a ni firme nece svakom da prodaju uredjaje (zbog zloupotrebe,kopiranja komponenti..) ali na crnom trzishtu je vec druga prica...
takodje,kazem opet nisam citao spec.o uredjaju o kojem pricamo,ali da bi isti funkcionisao,mislim da bi se trebalo "upasti" i uzeti funkcija bazne stanice...

sta podrazumevas pod "upasti" ?
 
uzeti funkciju bazne stanice - klonirati je...
naravno , moguce je pratiti korisnikov saobracaj direktno iz centra operatera samo shto je,verujem komplikovana procedura dobijanja dozvole za to...

naravno da je moguce pratiti razgovore tako sto sud naredi operateru.
ali to "kloniranje" bazne stanice....
ne verujem da je to ostvarljivo u praksi.
ima tu dooosta problema koji na prvi pogled padaju u oci.
ali svakako ideja za razmisljanje!
 
Znam za kloniranje SIM kartica. Svojevremeno je to bilo veliko cudo za mene. Onda shvatim da ima ljudi koji rade opasne stvari i svasta znaju.
Sta sam iz toga naucio ? Nije na meni da lupam glavu. Cuti, kazi sta ti treba, spremi dosta para i stani u red !!! "Dodji sutra ujutro, ima da bude sredjeno" !!!
Da ne pomislite da sam paranoik, neeee, samo zelim da budem informisan, jer me jednostavno zanima to polje i sl. Drugo, te sprave su za velike upravne odbore, industrijsku spijunazu, dakle, vrlo, vrlo konkretna primena. Svaleracija ? Moz' misliti...
Pozdrav !
P.S. Teorija zavere...11.09. WTC...teorija o "kloniranom" linku, na relaciji podmetnuti radio-far u kuli i auto pilot. Tema obradjivana cak i u "X-files"...:confused:
 
naravno da je moguce pratiti razgovore tako sto sud naredi operateru.
ali to "kloniranje" bazne stanice....
ne verujem da je to ostvarljivo u praksi.
ima tu dooosta problema koji na prvi pogled padaju u oci.
ali svakako ideja za razmisljanje!

pa vidi...
da bi recimo prislushkivao nekog korisnika mobilnog ti treba da si u njegovoj blizini...a ako klonirash,tacnije preuzmesh ulogu bazne stanice,proshiruje ti se "domet" tj. "cujnost"...
jer znamo da su bazne stanice povezane jedna sa drugom i na posletku su povezane sa centralom / operaterom te mreze...
a to shto kazesh " sud naredi " to ti ne vazi za neke vladine agencije...jer pracenje nekih korisnika i kojekavih korumpiranih ljudi se obavlja bez znanja sudova , tako da , barem po mojoj logici , slobodnoj proceni u svim tim telekomunikacionim centrima / opereaterima sede,tj.rade ljudi koji su tu "zaposleni" a zapravo rade za vladu...
 

Back
Top