doniranje organa

Ovo je broj samo za Srbiju. Verujem da svako koga zanima da bude donor moze detalje saznati u najblizoj bolnici ili domu zdravlja. Ja sam se informisao upravo na taj nacin i pre nekoliko godina postao donor. Moja familija nije bas bila odusevljena tom mojom odlukom. Ipak, polazeci od toga da nakon moje smrti ionako necu znati sta se desava sa mnom, a imajuci u vidu mogucnost da to nekome kome jos ima spasa to moze da pomogne nisam imao dilemu. Mozda bi bilo interesantno na ovu temu postaviti anketu na kojoj bi se forumasi izjasnili da li bi prihvatili tako nesto. :think:
 
Sjajne odluke i ljudi vredni postovanja...u svakom slucaju o tome bi se trebalo sto vise pisati...jer samim tim...citiram:
"Doniranje organa je znak čovekoljublja i plemenitosti, kojom jedna osoba iskazuje svoju želju i nameru da nakon smrti pokloni bilo koji deo tela zbog presađivanja, kako bi se pomoglo teškim bolesnicima. S druge strane, doniranje organa je izraz promišljenosti i racionalnosti, jer ako ja postajem donor i ljudi oko mene to saznaju, oni sami počinju da razmišljaju o tome. Krug donora se širi, i u slučaju da ja dođem u situaciju da mi je potrebno doniranje organa, moje šanse su mnogo veće jer je krug donora veći. Dakle, tako što postajem donor, povećavam sopstvene šanse za život."
 

Back
Top