Verovati ili ne..?

^MaX^

Obećava
Poruka
83
Da li smo sujeverni ili ne kada je u pitanju astrologija. Svaki covek ima svoja misljenja, znam da ce biti dosta razlicitih odgovora ali mislim da je sve to opet izmisljotina... Pa sta da radim takav sam. Retko veujem u nesto osim u sebe... Opet to je jedan vid izmislice da bi ljudi moli lakse da disu znajuci da ce sve biti OK. pa onda pocnuda bacaju pare na telefonskim razgovorima sa onim koji znaju da im kazu buducnost, bacaju pare na amajlije, na knjige... Sve je to samo da bi ljudima neko uzeo pare... A zar nisamu pravu..?
 
Slazem se sa tobom - vrlo je bitna vera u sebe. Medjutim takodje verujem da postoji nesto "zapisano u zvezdama" mada nikad ne bih zelela da znam svoju buducnost. Astrologiju posmatram kao pomoc ka pronalazenju same sebe posto dosta govori o samom karakteru tipicnom za odredjeni znak.
 
Ako se na osnovu polozaja planeta i zvezda odredjuje necija sudbina onda se na osnovu necije sudbine moze odrediti polozaj planeta i zvezda. Moze li? Pa ne, naravno.

Astrologija je velika prevara i sada se masovno koristi za otimanje para naivcima i lakovernim ljudima. Znam da neki govore da su "ovce za sisanje", ali se ja apsolutno ne slazem sa tim stavom. Ljudima koji mute, varaju i na prevaru otimaju novac mesto je pored Cece.
 
Astrologija je nauka koja traje mnogo pre nas i na mnogim primerima se pokazala u pozitivnom svetlu. Posto ona moze sluziti za pomoc coveku u svakodnevnom zivotu, treba je i koristiti...
 
Gabrijel:
Astrologija je nauka koja traje mnogo pre nas i na mnogim primerima se pokazala u pozitivnom svetlu. Posto ona moze sluziti za pomoc coveku u svakodnevnom zivotu, treba je i koristiti...

Pomoc,ili samo stvaranje iluzija u covekovom lakomom mozgu da ce sve biti u redu, da ce imati i para i srece i svega sto pozeli tj. sve sto mu gatarta kaze.
Da, vrelika prevara. Svi znamo da istina boli i ljudi traze od astrologije da to demantiraju, mislim da kazu nesto sto nije sigurno da ce se desiti. Ma sve je u parama.
 
Gabrijel:
Astrologija je nauka koja traje mnogo pre nas i na mnogim primerima se pokazala u pozitivnom svetlu. Posto ona moze sluziti za pomoc coveku u svakodnevnom zivotu, treba je i koristiti...

Astrologija nije nauka već kvazinauka.

Ako ne želiš javno onda barem priznaj sebi da u ogromnom broju slučajeva horoskop omaši poprilično. Pogodi samo onda kada je uopšten ili tipa (koristiću citat iz Hokingove knjige):

‚‚Mars se ovog meseca nalazi u Strelcu i za vas će to biti vreme da upoznate sebe. Mars vam nalaže da vodite život prema vlastitom osećanju za ispravno‚‚

Presipanje iz šupljeg u prazno.

A o tome da astrologija nema nikakvo uporište u modernoj nauci mislim da ne vredi ni habati tastaturu.

Zamislite, Merkur, ogromna kamenčina, više od sto miliona kilometara daleko, može da utiče na moj ljubavni život?! :)
Ili mali Pluton, desetinama milijardi kilometara daleko, kakvog li on uticaja ima na smotanu fudbalsku reprezentaciju SiCG?!

Nemam ništa protiv da se ljudi zezaju sa horoskopom iz zabave, ali plaćati 100 Evra astrologu da ti izradi natalnu kartu i sličnu buraniju je van svake pameti.
 
1010011:
Gabrijel:
Astrologija je nauka koja traje mnogo pre nas i na mnogim primerima se pokazala u pozitivnom svetlu. Posto ona moze sluziti za pomoc coveku u svakodnevnom zivotu, treba je i koristiti...

Astrologija nije nauka već kvazinauka.

Ako ne želiš javno onda barem priznaj sebi da u ogromnom broju slučajeva horoskop omaši poprilično. Pogodi samo onda kada je uopšten ili tipa (koristiću citat iz Hokingove knjige):

‚‚Mars se ovog meseca nalazi u Strelcu i za vas će to biti vreme da upoznate sebe. Mars vam nalaže da vodite život prema vlastitom osećanju za ispravno‚‚

Presipanje iz šupljeg u prazno.

A o tome da astrologija nema nikakvo uporište u modernoj nauci mislim da ne vredi ni habati tastaturu.

Zamislite, Merkur, ogromna kamenčina, više od sto miliona kilometara daleko, može da utiče na moj ljubavni život?! :)
Ili mali Pluton, desetinama milijardi kilometara daleko, kakvog li on uticaja ima na smotanu fudbalsku reprezentaciju SiCG?!

Nemam ništa protiv da se ljudi zezaju sa horoskopom iz zabave, ali plaćati 100 Evra astrologu da ti izradi natalnu kartu i sličnu buraniju je van svake pameti.

Barem neko ovde misli ispravno i realno. Apsolutno se slazem sa tobom.
 
Niko ne moze da kaze da apsolutno nema istine u nekim stvarima vezanim za astrologiju. I treba odvojiti astrologiju od gatanja, crne magije i slicnih gluposti. A naravno da ne podrzavam one koji prvo sto ujutru urade skacu i idu da procitaju sta im kaze horoskop. Nemam nista protiv toga da se sve to uzme kao neka vrsta zabave i razonode, a ako se nekad potrefi i neka istina, jos bolje!
 
Reci cu vam nesto o astrologiji :
Nastala je jos pre nove ere ,tacnije 4000 god pne.Kao sto izucavanje svake discipline pocinje sitnim pokusajima neukih i ljudi koji nisu ni svesni sta rade i cemu doprinose ,tako je pocelo i ovo izucavanje.Koristili su je razni narodi od Vavilonaca,do Egipcana ,plemena Maja i mnogih drugih drevnih naroda.
Postojala su razna verovanja ;npr.Egipcani su verovali da je reka Nil mlecni put na zemlji ,i vezivali su je za opstanak ,sto za njih i jeste bila.
Postoje neke nerazjasnjene misterije i kada se govori o astrologiji mnoge stvari ljudima zatvorenog uma nisu jasne.ASTROLOGIJA ZAPRAVO NIJE CITAC SUDBINE,moram reci da je to gadna predrasuda.Ona samo UKAZUJE na mogucnosti,opcije i predispozicije vezane za jedan ljudski zivot.DNEVNI,MESECNI I GODISNJI horoskopi koje citate u novinama NISU TACNI,i svako logicko razmisljanje nas moze dovesti do te cinjenice.Kako je moguce da se npr.100.000 ljudi oseca isto u toku jednog dana?Nikako.Zato idemo ka analizi jedne licnosti tj.koristimo NATALNU KARTU ili kartu polozaja planeta i njihovih aspekata u trenutku rodjenja.I kao sto Zemlja poseduje svoj energetski omotac ,tako i svako telo koje se krece poseduje energiju.Zemlja na nas utice privlacnom silom ili tezom ,i to nam je svima jasno.Posto je Sunce zvezda bez koje nas opstanak nije moguc ,jasno nam je da i ono utice svojom energijom na nas zivot.Znaci jasno je da svako telo koje se krece poseduje energiju,koja nekako utice na nesto ili nekoga.Posto se nalazimo u Suncevom sistemu i znamo koje se planete u njemu nalaze onda nekom logikom razmisljanja mozemo zakljuciti da sva ta nebeska tela (KOJA SE KRECU)poseduju energiju i potpuno je LOGICNO da smo mi pod njenim uticajima.E,na taj nacin funkcionise astrologija .pOz
 
1010011:
Gabrijel:
Astrologija je nauka koja traje mnogo pre nas i na mnogim primerima se pokazala u pozitivnom svetlu. Posto ona moze sluziti za pomoc coveku u svakodnevnom zivotu, treba je i koristiti...

Astrologija nije nauka već kvazinauka.

Ako ne želiš javno onda barem priznaj sebi da u ogromnom broju slučajeva horoskop omaši poprilično. Pogodi samo onda kada je uopšten ili tipa (koristiću citat iz Hokingove knjige):

‚‚Mars se ovog meseca nalazi u Strelcu i za vas će to biti vreme da upoznate sebe. Mars vam nalaže da vodite život prema vlastitom osećanju za ispravno‚‚

Presipanje iz šupljeg u prazno.

A o tome da astrologija nema nikakvo uporište u modernoj nauci mislim da ne vredi ni habati tastaturu.

Zamislite, Merkur, ogromna kamenčina, više od sto miliona kilometara daleko, može da utiče na moj ljubavni život?! :)
Ili mali Pluton, desetinama milijardi kilometara daleko, kakvog li on uticaja ima na smotanu fudbalsku reprezentaciju SiCG?!

Nemam ništa protiv da se ljudi zezaju sa horoskopom iz zabave, ali plaćati 100 Evra astrologu da ti izradi natalnu kartu i sličnu buraniju je van svake pameti.
 
simple_things:
mozemo zakljuciti da sva ta nebeska tela (KOJA SE KRECU)poseduju energiju i potpuno je LOGICNO da smo mi pod njenim uticajima.E,na taj nacin funkcionise astrologija .pOz [/i]


Da li znaš da veći gravitacioni uticaj na tebe ima avion iznad tvoje glave nego SVE planete zajedno. Gravitacija opada duplo sa kvadratom rastojanja. Ma koliko da su planete ogromne, one su jako daleko i njihov gravitacioni uticaj na našu Zemlju je zanemarljivo mali.

Naravno da svako telo poseduje energiju, ali energija (toplotna, gravitaciona sila, moment - biraj koju hoćeš) neke planete ima isti uticaj na tvoje ponašanje i tvoju sudbinu koliko i betonska bandera u mojoj ulici.

Nije fer reći samo "eto, planeta poseduje energiju, tu ima nečega, i onda je logično da smo mi pod tim uticajem".

Astrologija se kosi i u suprotnosti je sa pravim naukama (astronomija, psihologija, fizika) čije teorije i činjenice funkcionišu i realno opisuju svet.

U krajnjem slučaju predviđanja koje daje astrologija mogu biti testirana. Znači, ako astrolog na osnovu rasporeda planeta kaže sutra će ti se to i to desiti onda to svi možemo proveriti. Problem je što astrolozi, plašeći se ovakve provere, ne daju jasna i precizna predviđanja (ili kada daju promašuju skoro uvek).

A šta ćemo sa paradoksom blizanaca? Deca rođena u skoro istom trenutku a imaju totalno različite sudbine.

Pitanje. Zašto se astrologija ne izučava na prirodnim fakultetima i zašto Pravoslavna crkva (a i ove druge hrišćanske) preziru astrologiju?
 
1010011:
simple_things:
mozemo zakljuciti da sva ta nebeska tela (KOJA SE KRECU)poseduju energiju i potpuno je LOGICNO da smo mi pod njenim uticajima.E,na taj nacin funkcionise astrologija .pOz [/i]


Da li znaš da veći gravitacioni uticaj na tebe ima avion iznad tvoje glave nego SVE planete zajedno. Gravitacija opada duplo sa kvadratom rastojanja. Ma koliko da su planete ogromne, one su jako daleko i njihov gravitacioni uticaj na našu Zemlju je zanemarljivo mali.

Naravno da svako telo poseduje energiju, ali energija (toplotna, gravitaciona sila, moment - biraj koju hoćeš) neke planete ima isti uticaj na tvoje ponašanje i tvoju sudbinu koliko i betonska bandera u mojoj ulici.

Nije fer reći samo "eto, planeta poseduje energiju, tu ima nečega, i onda je logično da smo mi pod tim uticajem".

Astrologija se kosi i u suprotnosti je sa pravim naukama (astronomija, psihologija, fizika) čije teorije i činjenice funkcionišu i realno opisuju svet.

U krajnjem slučaju predviđanja koje daje astrologija mogu biti testirana. Znači, ako astrolog na osnovu rasporeda planeta kaže sutra će ti se to i to desiti onda to svi možemo proveriti. Problem je što astrolozi, plašeći se ovakve provere, ne daju jasna i precizna predviđanja (ili kada daju promašuju skoro uvek).

A šta ćemo sa paradoksom blizanaca? Deca rođena u skoro istom trenutku a imaju totalno različite sudbine.

Pitanje. Zašto se astrologija ne izučava na prirodnim fakultetima i zašto Pravoslavna crkva (a i ove druge hrišćanske) preziru astrologiju?

Svrha asrologije nije da predvidi sudbinu,vec da nas usmeri u pravcu koji bi bio najbolji za nas,tj da nam ponudi odredjene opcije,i da nas sacuva od negativnih uticaja.U svakom slucaju ti ionako nisi open mind za tu temu,pa bi bilo glupo da ti objasnjavam gde gresis,whatever....

Sto se tice "paradoksa blizanaca",ne radjaju se ljudi u istom momentu na istom mestu,pored trenutka rodjenja (koji u slucaju blizanaca nikako ne moze biti isti-logicno)bitna je i geografska sirina i duzina.

Ne bih mogla govoriti u ime crkve i reci zasto ne prihvata astrologiju ,nisam kompetentna za tu temu.Ali ono sto znam jeste ,da to negodovanje postoji odavno,ali mislim da je to samo zbog toga sto se na nju gleda kao na neku vrstu proricanja,ili "citanja sudbine".U stvari nije problem u prihvatanju crkve ,cak mislim da je i bolje sto nije prihvacena,bas iz razloga sujeverja(kada bi crkva bila otvorena ka astrologiji postojao bi problem jer ukoliko neko veruje u crkvu ,verovao bi i u astrologiju,a samim tim mogucnost manipulacije nad velikim narodnim masama je ogromna.Ne mislim da bi crkva manipulisala ,vec bi se tu pojavili razni nazovi "astrolozi",koji bi lupali gluposti i predvidjali sve i svasta samo novca radi.Narod bi se isuvise uneo u neke ko zna kakve price o sebi i svojoj naciji,to bi poprimilo velike obime,a narod je po prirodi ocajan i zeli da veruje da ce mu neko pomoci.Tako bi se ti "nazovi astrolozi " bogatili,narod zapadao u iluzije,a crkva se osecala krivom zbog svega toga.)pOz
 
^MaX^:
Barem neko ovde misli ispravno i realno. Apsolutno se slazem sa tobom.

Prema Galupovom istraživanju u USA verovanje u astrologiju je u prošloj deceniji poraslo sa 25 % na 28 %. U Indiji je situacija ubedljivo najgora. U nekim provincijama ljudi ne žele da se venčaju ako im horoskopi nisu dobri. Tužno.

Kod nas astrologija lagano popunjava prazan prostor koji je ostao proterivanjem iz medija vračara i raznih vidovnjaka. Svi smo svedoci da skoro nema novina ili TV stanice koja ne objavljuje dnevne horoskope. TV Košava je postala TV Astrologija.

Zašto se astrologija otela kontroli i zdravom razumu, pa zato što nije agresivno osporavana i napadana. Simple_things je u gornjem komentaru lepo primetila da je ‚‚narod po prirodi ocajan i zeli da veruje da ce mu neko pomoci‚‚.

To što rade astrolozi se u krivičnom zakonu zove prevara i predviđena je zatvorska i novčana kazna. Naravno, to se odnosi na one astrologe koji uzmaju lovu za svoje ‚‚usluge‚‚. Horoskop iz zabave je nešto sasvim drugo.

Ako ja platim astrologu 1500 dinara da mi na osnovu planeta, zvezda, asteroida, oblaka u Jupiterovoj atmosferi i ne_znam_sve_čega odredi kakvo će mi biti zdravlje narednih dana pred prijemni i on pogreši, ja onda imam puno pravo da ga tužim za prevaru. Ja nisam kriv što sam ovca i lakoveran. On mi je uzeo lovu na prevaru. Na sudu bi spor dobio bez problema.

Pozdrav
 
1010011:
^MaX^:
Barem neko ovde misli ispravno i realno. Apsolutno se slazem sa tobom.

Prema Galupovom istraživanju u USA verovanje u astrologiju je u prošloj deceniji poraslo sa 25 % na 28 %. U Indiji je situacija ubedljivo najgora. U nekim provincijama ljudi ne žele da se venčaju ako im horoskopi nisu dobri. Tužno.

Kod nas astrologija lagano popunjava prazan prostor koji je ostao proterivanjem iz medija vračara i raznih vidovnjaka. Svi smo svedoci da skoro nema novina ili TV stanice koja ne objavljuje dnevne horoskope. TV Košava je postala TV Astrologija.

Zašto se astrologija otela kontroli i zdravom razumu, pa zato što nije agresivno osporavana i napadana. Simple_things je u gornjem komentaru lepo primetila da je ‚‚narod po prirodi ocajan i zeli da veruje da ce mu neko pomoci‚‚.

To što rade astrolozi se u krivičnom zakonu zove prevara i predviđena je zatvorska i novčana kazna. Naravno, to se odnosi na one astrologe koji uzmaju lovu za svoje ‚‚usluge‚‚. Horoskop iz zabave je nešto sasvim drugo.

Ako ja platim astrologu 1500 dinara da mi na osnovu planeta, zvezda, asteroida, oblaka u Jupiterovoj atmosferi i ne_znam_sve_čega odredi kakvo će mi biti zdravlje narednih dana pred prijemni i on pogreši, ja onda imam puno pravo da ga tužim za prevaru. Ja nisam kriv što sam ovca i lakoveran. On mi je uzeo lovu na prevaru. Na sudu bi spor dobio bez problema.

Pozdrav

Dakle sada treba samo da nadjemo najskupljeg astrologa koji ce naravno pogresiti u svome predvidjenju i ajmo na sud ((:
 
Konacno da neko objasni pravi uticaj astrologije onima koji "vjeruju samo u sebe". Astrologija svakako nije ono sto citaju u kojekakvim novinama, niti su astrolozi (pravi, naravno) za poredjenje sa gatarama!
Bravo! :)






simple_things:
Reci cu vam nesto o astrologiji :
Nastala je jos pre nove ere ,tacnije 4000 god pne.Kao sto izucavanje svake discipline pocinje sitnim pokusajima neukih i ljudi koji nisu ni svesni sta rade i cemu doprinose ,tako je pocelo i ovo izucavanje.Koristili su je razni narodi od Vavilonaca,do Egipcana ,plemena Maja i mnogih drugih drevnih naroda.
Postojala su razna verovanja ;npr.Egipcani su verovali da je reka Nil mlecni put na zemlji ,i vezivali su je za opstanak ,sto za njih i jeste bila.
Postoje neke nerazjasnjene misterije i kada se govori o astrologiji mnoge stvari ljudima zatvorenog uma nisu jasne.ASTROLOGIJA ZAPRAVO NIJE CITAC SUDBINE,moram reci da je to gadna predrasuda.Ona samo UKAZUJE na mogucnosti,opcije i predispozicije vezane za jedan ljudski zivot.DNEVNI,MESECNI I GODISNJI horoskopi koje citate u novinama NISU TACNI,i svako logicko razmisljanje nas moze dovesti do te cinjenice.Kako je moguce da se npr.100.000 ljudi oseca isto u toku jednog dana?Nikako.Zato idemo ka analizi jedne licnosti tj.koristimo NATALNU KARTU ili kartu polozaja planeta i njihovih aspekata u trenutku rodjenja.I kao sto Zemlja poseduje svoj energetski omotac ,tako i svako telo koje se krece poseduje energiju.Zemlja na nas utice privlacnom silom ili tezom ,i to nam je svima jasno.Posto je Sunce zvezda bez koje nas opstanak nije moguc ,jasno nam je da i ono utice svojom energijom na nas zivot.Znaci jasno je da svako telo koje se krece poseduje energiju,koja nekako utice na nesto ili nekoga.Posto se nalazimo u Suncevom sistemu i znamo koje se planete u njemu nalaze onda nekom logikom razmisljanja mozemo zakljuciti da sva ta nebeska tela (KOJA SE KRECU)poseduju energiju i potpuno je LOGICNO da smo mi pod njenim uticajima.E,na taj nacin funkcionise astrologija .pOz
 
1010011:
simple_things:
mozemo zakljuciti da sva ta nebeska tela (KOJA SE KRECU)poseduju energiju i potpuno je LOGICNO da smo mi pod njenim uticajima.E,na taj nacin funkcionise astrologija .pOz [/i]


Da li znaš da veći gravitacioni uticaj na tebe ima avion iznad tvoje glave nego SVE planete zajedno. Gravitacija opada duplo sa kvadratom rastojanja. Ma koliko da su planete ogromne, one su jako daleko i njihov gravitacioni uticaj na našu Zemlju je zanemarljivo mali.

Naravno da svako telo poseduje energiju, ali energija (toplotna, gravitaciona sila, moment - biraj koju hoćeš) neke planete ima isti uticaj na tvoje ponašanje i tvoju sudbinu koliko i betonska bandera u mojoj ulici.

Nije fer reći samo "eto, planeta poseduje energiju, tu ima nečega, i onda je logično da smo mi pod tim uticajem".

Astrologija se kosi i u suprotnosti je sa pravim naukama (astronomija, psihologija, fizika) čije teorije i činjenice funkcionišu i realno opisuju svet.

U krajnjem slučaju predviđanja koje daje astrologija mogu biti testirana. Znači, ako astrolog na osnovu rasporeda planeta kaže sutra će ti se to i to desiti onda to svi možemo proveriti. Problem je što astrolozi, plašeći se ovakve provere, ne daju jasna i precizna predviđanja (ili kada daju promašuju skoro uvek).

A šta ćemo sa paradoksom blizanaca? Deca rođena u skoro istom trenutku a imaju totalno različite sudbine.

Pitanje. Zašto se astrologija ne izučava na prirodnim fakultetima i zašto Pravoslavna crkva (a i ove druge hrišćanske) preziru astrologiju?

Ne znam da li ti je poznato da se astrologija ne moze zamisliti bez astronomije??!!
Isto tako postoje fakultetina kojima mozes studirati astrologiju (Engleska, Francuska...). Astrologija pomaze covjeku da upozna samog sebe, svoje teznje, potrebe, pomaze mu da objasni svoje strahove. Astrologija nije tu da nam "predvidja" udaje, zenidbe, dvoje ili troje plavooke djece i slicne stvari, kako se cesto i pogresno misli. Naravno, ovdje ne govorim o tzv. zabavnoj astrologiji, prilagodjenoj sirokim narodnim masama.
 
^MaX^:
Da li smo sujeverni ili ne kada je u pitanju astrologija. Svaki covek ima svoja misljenja, znam da ce biti dosta razlicitih odgovora ali mislim da je sve to opet izmisljotina... Pa sta da radim takav sam. Retko veujem u nesto osim u sebe... Opet to je jedan vid izmislice da bi ljudi moli lakse da disu znajuci da ce sve biti OK. pa onda pocnuda bacaju pare na telefonskim razgovorima sa onim koji znaju da im kazu buducnost, bacaju pare na amajlije, na knjige... Sve je to samo da bi ljudima neko uzeo pare... A zar nisamu pravu..?
 
Anonymous:
^MaX^:
Da li smo sujeverni ili ne kada je u pitanju astrologija. Svaki covek ima svoja misljenja, znam da ce biti dosta razlicitih odgovora ali mislim da je sve to opet izmisljotina... Pa sta da radim takav sam. Retko veujem u nesto osim u sebe... Opet to je jedan vid izmislice da bi ljudi moli lakse da disu znajuci da ce sve biti OK. pa onda pocnuda bacaju pare na telefonskim razgovorima sa onim koji znaju da im kazu buducnost, bacaju pare na amajlije, na knjige... Sve je to samo da bi ljudima neko uzeo pare... A zar nisamu pravu..?
 
Nijedan državni ili priznati privatni univerzitet nema astrologiju kao nastavni predmet. Nijedan naučni rad iz astrologije nije objavljen u naučnim časopisima (Science, NG, Nature..).
Nijedan astrolog nije naučnik.
Astrologija nije nauka jer ne koristi naučne metode da dođe do činjenica. Astrologija je u suprotnosti sa naukama za koje znamo da jako dobro funkcionišu, pre svega Biologija i Fizika.

Svaka nauka mora biti podložna proveri, to je svakome jasno. Astrologija je pala na svim mogućim testovima.

Pogledajte ovaj

http://home.wxs.nl/~skepsis/astrot.html

Astrolozi na osnovu mojih osobina NE MOGU otkriti u kom sam znaku rođen. A ako astrologija funkcioniše morali bi znati, zar ne?

Astrologija u 21 veku je jedna velika prevara. Uvek je i bila ali sada imamo dokaze koji to potvrđuju. Dakle, ako vam neki astrolog uzme lovu za svoje «usluge» slobodno ga tužite za prevaru.
 
astrologija nije nauka....pa nije.
recimo da je vestina. ja potpuno verujem da planete Suncevog sistema imaju uticaja na ziv svet na Zemlji. i to u cisto fizickom smislu. ali ako je vec dokazano da je neka fizicka osnova ljudskog tela(npr. endokrini sistem) zasluzna za ove ili one karakterne crte, onda se tu vec moze povuci neka veza astrologije (kao uticaja planeta) i karaktera.
a karakter je sudbina, ko sto nasi stari kazu....
 
«verujem da planete Suncevog sistema imaju uticaja na ziv svet na Zemlji. i to u cisto fizickom smislu.»

Na osnovu čega to smatraš? Ili je možda bolje pitanje, kako je moguće da planeta koja je milijardama kilometara udaljena (Uran, Neptun, Pluton) ima bilo kakav fizički uticaj na nas? Ne osećamo njihovu gravitaciju, ne registrujemo njihovo magnetno polje i zračenje.. Koja je to misteriozna sila koja promiče nauci a koju zapažaju samo astrolozi?
 
«pa kako ti znas da nemaju uticaja?»

Pa nema jer su tvrdnje koje iznosi astrologija testirane i rezultat je bio negativan. Uvek.

«i sunceje daleko pa opet utice na nas zar ne?»

Aha, samo budi fer pa reci da je taj uticaj skroz drugačiji od onog što tvrdi astrologija. Kako možeš odrediti sudbinu i osobine nekog bića na osnovu položaja Sunca? Nikako. A sa druge strane Sunce ima ogroman fizički uticaj na nas i celu planetu. Gravitacioni i toplotni. Zasipa nas elektromagnetnom radijacijom u gotovo svim delovima spektra. Sunce je zvezda, to se od nje i očekuje. J

Na osnovu gravitacije i elektromagnetnog zračenja nebeskih tela ne možemo odrediti osobine i sudbine živih bića na Zemlji. Provereno i dokazano.

Dakle ja i dalje tražim odgovor od zaljubljenika u astrologiju, koja je to misteriozna sila koju cela naučna zajednica na planeti ne može da ukapira a zahvaljujući kojoj položaj nebeskih tela direktno utiče na naš život i sudbinu.
 
Astrologija je jedna velika laz, bogacenje ljudi koji ne znaju na drugi nacin da signu do bogatstva, nego lazu ljude i uveravaju ih da ce sve biti ok, ili ih sa druge strane razocaravaju u zivot obasipajuci ih crnim recima...
Zar ne....
 

Back
Top