Imam problem!

faustinjo

Zainteresovan član
Poruka
333
imam VELIKI PROBLEM pa me zanima ima li osoba na ovom forumu sa slicnim i da li su ga/ kako resili!
Diplomirao sam pre oko mesec dana i sakupio sva potrebna dokumenta za izdavanje radne knjizice! Pri predaji dokumenata receno mi je (sa tuznim izrazom na licu:sad:) da nemam pravo na dobijanje radne knjizice jer imam drzavljanstvo Crne Gore! ja sam pokusao da im objasnim da sam drzavljanin C.G. samo na osnovu mesta rodjenja i da zivim u Srbiji! U julu sam podneo zahtev za izdavanje srpskog drzavljanstva koji mi je bio dovoljan da u roku od 3 dana dobijem nas pasos (srpski)! Znaci imam drzavljanstvo Crne Gore ali mi ona ne da njihov pasos jer nemam mesto stalnog prebivalista u Crnoj Gori! Nemam drzavljanstvo Srbije ali mi daju pasos na osnovu zahteva o promeni drzavljanstva! medjutim ne daju mi radnu knjizicu JER NEMAM DRZAVLJANSTVO SRBIJE! MOGLI BI DA MI IZDAJU KNJIZICU KAO STRANOM DRZAVLJANINU ALI NISAM NI TO JER NEMAM PASOS STRANE DRZAVE VEC SRPSKI! Kazu da je to medjudrzavni problem koji nije resen i da moram da cekam! trba mi radna knjizica bez koje ne mogu da pocnem sa stazom niti mogu da radim bilo sta. Kazu da je to problem mnogih ljudi sa drzavljanstvom Crne Gore koji zive u Srbiji pa se pitam ima li takvih na ovom forumu i da li je izleciv ovakav problem?:-(:-(:-(
 
Znam da su malo cudni ovi nasi zakoni (nije se stavljalo u pitanje tvoje drzavljanstvo kada si zavrsio skolu u srbiji a sada kada treba da dobijes radnu knjizicu, ne moze).
Ali ajde objasni ovo.
...U julu sam podneo zahtev za izdavanje srpskog drzavljanstva koji mi je bio dovoljan da u roku od 3 dana dobijem nas pasos (srpski)! Znaci imam drzavljanstvo Crne Gore ali mi ona ne da njihov pasos jer nemam mesto stalnog prebivalista u Crnoj Gori!...

Ako vec dobijas srpski pasos, sta ce ti crnogorski?
 
Znam da su malo cudni ovi nasi zakoni (nije se stavljalo u pitanje tvoje drzavljanstvo kada si zavrsio skolu u srbiji a sada kada treba da dobijes radnu knjizicu, ne moze).
Ali ajde objasni ovo.


Ako vec dobijas srpski pasos, sta ce ti crnogorski?

Mislio sam da uzmem dvojno drzavljanstvo! To podrazumeva i 2 pasosa!!!:lol:
 
Po zakonu EU ne možeš imati dvojno državljanstvo što znači da možeš biti državljanin Srbije ili Crne Gore, a nikako oboje. Sad pretpostavljam neki će reći da Srbija još nije članica EU. Ali samim tim što čeka na članstvo mora se pridržavati i njihovih zakona ili će je smatrati neozbiljnom i nikada neće ući u EU.
 
Ja sam imala slican problem, jer su mi od kada se odvojila CG dodelili crnogorsko drzavljanstvo na osnovu porekla, iako ni dana u CG nisam zivela, niti imam prebivaliste tamo. Podnela sam zahtev za izdavanje srpskog drzavljanstva, ali na to je trebalo cekati preko godinu dana, pa sam pronasla vezu da mi to malo ubrzaju! I naravno, to je jedini nacin da to resis, veruj mi! Nadji nekog ko radi u mup-u i ko ce ti to izdejstvovati.
 
Po zakonu EU ne možeš imati dvojno državljanstvo što znači da možeš biti državljanin Srbije ili Crne Gore, a nikako oboje. Sad pretpostavljam neki će reći da Srbija još nije članica EU. Ali samim tim što čeka na članstvo mora se pridržavati i njihovih zakona ili će je smatrati neozbiljnom i nikada neće ući u EU.
Mislim da kako god obrnemo nama tamo nema mesta! A primarno mi je cilj bio da dobijem samo pasos C.G. jer su daleko spremniji i sposobniji za taj ulazak od nas!
 
Ja sam imala slican problem, jer su mi od kada se odvojila CG dodelili crnogorsko drzavljanstvo na osnovu porekla, iako ni dana u CG nisam zivela, niti imam prebivaliste tamo. Podnela sam zahtev za izdavanje srpskog drzavljanstva, ali na to je trebalo cekati preko godinu dana, pa sam pronasla vezu da mi to malo ubrzaju! I naravno, to je jedini nacin da to resis, veruj mi! Nadji nekog ko radi u mup-u i ko ce ti to izdejstvovati.

Ipak mi je drago da se dobija drzavljanstvo pa makar to i bilo na jedini nacin u ovoj zemli - VEZA! Hvala!!!
 
Po zakonu EU ne možeš imati dvojno državljanstvo što znači da možeš biti državljanin Srbije ili Crne Gore, a nikako oboje. Sad pretpostavljam neki će reći da Srbija još nije članica EU. Ali samim tim što čeka na članstvo mora se pridržavati i njihovih zakona ili će je smatrati neozbiljnom i nikada neće ući u EU.

nije tacno da je zabranjeno duplo drzavljanstvo po zakonima eu
 

Back
Top