Перике

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.970
Хе, данас сам пробала перику. Мислим, први пут у животу. Дугачку, равну, кестењасто-црвенкасту...
И јаооо..што би било лепо када бих могла тек тако да мењам дужину, облик и боју косе! :D (Можда неко и може, ја не!:-()

Одувек сам некако презирала и перике и све те уметке и те глупости... Некако ми то било народњачки, неукусно...

Ал данас сам баш помислила како би било лепо када би перике имале другачији статус у нашем друштву и када би било сасвим нормално носити их у свакодневним приликама...

Шта мислите о перикама? Знате ли неке жене које их носе (а да нису певаљке)? Какав утисак на вас остављају? Да ли бисте их носиле?
 
Znam puno žena koje nose perike. Na žalost iz medicinskih razloga. Ne znam ni jednu pevaljku.
P. S. Uvek se vidi( iz aviona) da nije u pitanju prava kosa. Lično- nikad periku ne bih nosila...
 
dok sam radila kao animator, imala sam nedeljno dve večeri pod perikom.
crna ili zlatna, paž strogo ravna. kabaretska.
mrzela sam je. svrbela me glava do sledećeg nošenja.
o znojenju da ne pričam.a uvek sam imala dugu kosu, te je bilo maltretiranje, onoliko.
mislim da kada bih i morala, ne daj bože...
nosila bih maramu.
znam jednu koja je menjala perike onih 90ih...
imala ih je bar 4-5.
kako je izdržavala, ne kapiram.
lično ne kapiram ni dodatke.
sve eštak i vidi se iz aviona.
ne volim.
 
Ne bih nosila periku ,sem u nekoj situaciji nuzde ne daj Boze!,...ili mozda u nekoj shpijunazi...8)
Mislim da bi mi strashno smetala,i da ne bih mogla da se opustim sa njom.


Da li si platila probu?


Perika mi je skroz ok,ali kao opcija:kako bi mi stajalo da se ovako oshisham,...

I naravno da mi je prva asocijacija : pevaljke,prostitutke,....
 
Пробала сам је онако, у кућној варијанти. Немам никакве претензије да купујем или носим. Само ми је била интересантна промена коју сам видела. Допала ми се помисао на могућност да сваки дан мењам боју, дужину и облик косе.
 
ne znam bas da li bih nosila perike u svakodnevnoj varijanti...ne ipak ne, ali zato maskembali, neke malo ekstravagantnije prilike, sto da ne, ko ne voli da se prerusava? ali da iz nuzde nosim da bih prikrila nedostatak kose, ne, pre bih se osisala na 0. jeste li to probale ? mozda ne 0, ali ekstremo kratko?
 
ne znam bas da li bih nosila perike u svakodnevnoj varijanti...ne ipak ne, ali zato maskembali, neke malo ekstravagantnije prilike, sto da ne, ko ne voli da se prerusava? ali da iz nuzde nosim da bih prikrila nedostatak kose, ne, pre bih se osisala na 0. jeste li to probale ? mozda ne 0, ali ekstremo kratko?

uf....ja bih rado da imam oblik glave za tu frizuru.

Odushevljavaju me devojke sa ultra - kratkom frizurom.

Prvo zbog hrabrosti.
Drugo zbog lepote(jer zaista morash biti lep,nema vishe skrivanja)
Trece,skroz je cool!



ALi sama pomisao da ujutru nemam prste kroz shta da provuchem,...:shock:....bi uticalo na mene veoma uzmiravajuce.
 
Svidjaju mi se perike :) Ne zivim ekstravagantno pa ne bih imala gde da ih nosim... ali par puta sam isla na zurke sa perikom i bas mi se dopalo: nosila sam kose koje u stvarnom zivotu ne bih imala hrabrosti da nosim: plave lokne, duzina do usiju, i iste takve crne kovrdze :lol:
I ja bih volela da perike imaju drugaciji status, nosila bih ih cesce, sigurno!
 
virginiji:

ma prooobaj oslobadajuce je :). a da nema skrivanja to je tacno, meni je trebalo bas dosta da dodjem do masinice(bese to pre 10ak god), prvo do usiju, pa sve krace i krace, a onda kad se jednom naviknes na luksuz da meris kosu mm, tesko se odlucis da je pustis ponovo...ali definitivno naj frizura ikad...

sad se ne bih usudila ponovo...
 
virginiji:

ma prooobaj oslobadajuce je :). a da nema skrivanja to je tacno, meni je trebalo bas dosta da dodjem do masinice(bese to pre 10ak god), prvo do usiju, pa sve krace i krace, a onda kad se jednom naviknes na luksuz da meris kosu mm, tesko se odlucis da je pustis ponovo...ali definitivno naj frizura ikad...

sad se ne bih usudila ponovo...


Nemoj da prichash da si se sama shshala! :shock:

Ne bih ja imala hrabrosti.

Meni je zaista jako bitna kosa.Mozda i zbog horoskopskog znaka -lav.Ako se malo izmasti,utiche na moje raspolozenje,osecam se bolesno.


Jedno vreme sam prolazila kroz fazu dredova,...taman mislim proshla je ,a ona se vrati i tako godinama u krug.
Zaista bih volela da ih uradim....but....prva stvar ,kad ne bih mogla prste da provlachim kroz lepu chistu kosu poludela bih.


Druga stvar je postupak pravljenja.Uzas! :arrow: Ne prati kosu 4 nedelje,meni bi do tada otpala,pa nakon pravljenja josh 3.To nije normalno!


Onda kosa se navodno vishe ne masti.Mene sada posle 3 dana ubije svrab,ako je ne operem ,a ne 7 nedelja :shock:
 
cekaj a kad napravis dredove, onda mozes normalno da peres valjda?
a sta se radi kada neces vise dredove? ja sam mislila da je jedina opcija masinica:)


Da onda bi proshla sve faze :D


Pa posle tog odredjenog perioda,da.Ali bre ljudi treba to izdrzati i spavati sa tim smradom na glavi.Koliko sam skapirala na kozi glave se posle odredjenog vremena gubi mast,tj celije je vishe ne proivode..

Onaj trip ''shto je vishe peresh vishe ce ti se mastiti''.


Posle tog perioda smesh normalno da je peresh,samo ne bash preterano chesto,i kako sam chula u principu mogu posle da se raspletu,ali zamisli onda tu kosu! :shock:
 
e mladost ludost...(priznajem trebalo mi je jedno 2-3 godine da od "grive" dodjem do toga sec po sec) i to zarazna, samo se jedan-na po jedan-na shishali izgledali smo ko' sekta...a neki zadrzase tu frizuru kao malo trjniji imidz. da je nisam igrom slucaja pustila i nastavila da eksperimentisem sa bojama mozda bih i sad bila sinead o'connor :mrgreen:

mozda su dredovi pravi put za mene...ocajnicki mi treba pomena, kose, mora da moze i
sa pranjem nekako da se naprave...
 
E pa ja sam se ''ujela'' i morala sam da odsecem kosu.
Nije bilo alternative, nikakve.
Sada imam kosu paaa mozda 5 mm ''duzine'.
Prva dva dana mi je bilo strahovito grozno, nosila sam maramu i ta ''kosica'' me je tako bockala, htela sam da izludim od nervoze. Posle je to prestalo, ali sam ozbiljno porazmislila, uzela sve ''za'' i ''protiv'' i kupila periku.
200 dolara me je kostala i sta ga znam, ne mogu da se pozalim. Potpuno sam druga osoba mada nisam menjala svoju prirodnu boju. Frizura je moderna i sta ga znam, svidjam se samoj sebi i to mi je najvaznije.
Kosa mi je nekako zivlja i bujnija nego sto je bila.
I ne izgleda smesno.
Nisu perike kao sto su nekada bile... da dodam.
Normalno kada mi poraste kosa i kada uspem da je oblikujem kako zelim, normalno uz pomoc frizera, periku cu cuvati kao uspomenu na dan kada mi je sve prekipelo...
 
Perike su opuštene, skroz.
Ali što se mene tiče mogla si se ošišati na 0,
i opet ne bi bilo loše.
natalieportmanPA_250x350.jpg
 
helen ne verujem da bi ti se dugo dopadalo da nosis periku
nekad davno i ja sam uhvatila masinicu i otarasila se sve kose
pa su mi moji kupili dugacke smedje crvenkaste lokne kad idem na neko vazno mesto :roll:
uzasno je nositi periku,vruce,svrbi,nisi slobodna u pokretima jer ma kako se cvrsto ona drzala ipak postoji mogucnost da je izgubis usput
znala sam jednu koja je nosila vestacki rep od prave kose,e to je vec nesto drugo,ne vidi se (ako ubodes nijansu tvoje kose) i prelepo izgleda,ali opet to je samo rep,nemas bas neke mogucnosti frizure
 
Hehe, setio sam se Mućki, i kada je Rodni nosio one repiće,
što je Del prodavao... :D
A oni kao ozbiljni, a kad okrene leđa umiru od smeha.

Anyway, neki moj savet bi bio da ako vam je loša kosa žrtvujete par
meseci i da ne nosite perike, jer to može loše da utiče na kosu ispod,
nego da se ošišate, i da ponovo pustite kosu. A šta vas briga šta će strine
i tetke da misle? Meni je tako bolje, ali šta znam, nisam baš stručan na ovu
temu koristim samo ?zdravu logiku...
 
Mozda bih nekad i nosila periku, promene radi... Ne znam.
Ali morala bi da bude jako dobra, da se ne primeti da nije prava... Hvala Bogu pa mi je kosa dovoljna za dve glave:) buahahaaha

Salim se:)
 
Jao jeste Tsutomu druze moj, opusteno, ipak nisam smela ''do koske'', ipak nemam savrsenu glavu za tako nesto.
Ako nista drugo, sada ovako ''celava'' se vise sminkam, da mi bar okice i duge trepavice dodju do izrazaja, a o mom porcelanskom tenu da i ne govorimo ;-)
I drugo ako nista drugo i to sam probala, tako da sad mogu da se upokojim, kao onoooo... sve na svetu sam probala....
A da moji znaju sta sam uradila, pa to bi bilo padanja u nesvest. Odrekli bi me se ili bi se ozbiljno zabrinuli za moje psihicko zdravlje.
Tako da je to stroga tajna. Nemojte da me odate.
Inace, tece moja druga nedelja otkako nemam kose.
Uredno cu se javljati da vas izvestim kako napreduje(mo). Mozda ce nekog da interesuje.
 
cekaj brbljiva ja bas nisam skapirala zasto si se "olindrala". a jaca sminka super izgleda kad si "celava" i ne mislim da je bas neki odredjeni oblik glave bolji za tu frizuru...zato uzivaj
 

Back
Top