NOVA VOJNA ZAKLETVA

Šta bi dali za svoju državu?

  • Samo život

  • Samo savest

  • Život, savest, ženu, decu, kuću i nešto deviza

  • Šta je to život? A savest?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Ja, Paja Patak, svečano obećavam da ću Patkovgrad braniti PREMA SVOJOJ SAVESTI.
PZ-MA105.JPG


Više nam država ne traži život- samo savest.
Šta mislite - ZAŠTO?
 

1) Ako je sada bitna SAVEST da li se ona primenjuje retroaktivno i na nas koji smo služili pre SAVESTI?
2) Ako može da se otkupi vojni rok koji je prepolovljen, da li oni koji su služili celu godinu i time ostali bez posla i bez riba, mogu da naplatie razliku sa kamatom u odnosu na godinu služenja vojnog roka?
3) Kad će pasulj?
 

1) Ako je sada bitna SAVEST da li se ona primenjuje retroaktivno i na nas koji smo služili pre SAVESTI?
2) Ako može da se otkupi vojni rok koji je prepolovljen, da li oni koji su služili celu godinu i time ostali bez posla i bez riba, mogu da naplatie razliku sa kamatom u odnosu na godinu služenja vojnog roka?
3) Kad će pasulj?

:lol::lol::lol:
 
neka mi neko objasni kako se brani drzava prema svojoj savesti... to mi nekako zvuci kao da polovini jedinice koja brani neki polozaj savesta kaze da pobegne, a onaj drugi deo ostane i brani polozaj i pri tome neki od njih poginu... pa sad ko je onda u ovoj hipotetickoj prici lud!
ili dali je ovaj skroz svoj sto je postavio ovu temu!
 

1) Ako je sada bitna SAVEST da li se ona primenjuje retroaktivno i na nas koji smo služili pre SAVESTI?
2) Ako može da se otkupi vojni rok koji je prepolovljen, da li oni koji su služili celu godinu i time ostali bez posla i bez riba, mogu da naplatie razliku sa kamatom u odnosu na godinu služenja vojnog roka?
3) Kad će pasulj?


Francuskoj ''odsluzenje vojnog roka'',traje 1 dan.Naravno ,podrazumeva se da ga i zene sluze.

Gledaju ratne filmove,i na kraju dana klopaju pasulj. :D
 
neka mi neko objasni kako se brani drzava prema svojoj savesti... to mi nekako zvuci kao da polovini jedinice koja brani neki polozaj savesta kaze da pobegne, a onaj drugi deo ostane i brani polozaj i pri tome neki od njih poginu... pa sad ko je onda u ovoj hipotetickoj prici lud!
ili dali je ovaj skroz svoj sto je postavio ovu temu!

Pa aj* da probamo jer smo videli kako su nas branili oni koji su se u život kleli
 
Neku zakletvu??
6kzce90.jpg

Zakletvu? Ne zaklinjem se, neka hvala. Tebi ako se to svidja izvoli.

Nego sam hteo da kazem nesto za tu savest. Ja sm odsluzio civilno. Jedina opcija je bila da ti savest ne dopusta, ne dozvljava da nosis oruzije. Ja nemam nista protiv oruzija i to definitivno nije bio moj razlog da ne sluzim redovnu vojsku. To je jedna obicna sprdacina. Nema veze, bar sam ih zahebao

lol
 
1) Ako je sada bitna SAVEST da li se ona primenjuje retroaktivno i na nas koji smo služili pre SAVESTI?
2) Ako može da se otkupi vojni rok koji je prepolovljen, da li oni koji su služili celu godinu i time ostali bez posla i bez riba, mogu da naplatie razliku sa kamatom u odnosu na godinu služenja vojnog roka?
3) Kad će pasulj?
Ja mislim da onaj koga muče ove tri tačke treba da odsluži još jedan vojni rok,i sve će mu biti jasno!;)
 
neka mi neko objasni kako se brani drzava prema svojoj savesti... to mi nekako zvuci kao da polovini jedinice koja brani neki polozaj savesta kaze da pobegne, a onaj drugi deo ostane i brani polozaj i pri tome neki od njih poginu... pa sad ko je onda u ovoj hipotetickoj prici lud!
ili dali je ovaj skroz svoj sto je postavio ovu temu!

Ovaj što je skroz svoj video na TV dneviku ovo obaveštenje o izmeni zakletve.
Ako se daje život - nije definisano da li daje svoj.
Ali ako se uloži savest onda mr. warrior neće svoje dete slati na Bahame dok tudje gine ili ostaje invalid kako bi mu se sin vratio sa Bahama preplanuo i pun keša.
 

1) Ako je sada bitna SAVEST da li se ona primenjuje retroaktivno i na nas koji smo služili pre SAVESTI?
2) Ako može da se otkupi vojni rok koji je prepolovljen, da li oni koji su služili celu godinu i time ostali bez posla i bez riba, mogu da naplatie razliku sa kamatom u odnosu na godinu služenja vojnog roka?
3) Kad će pasulj?

1)Не.Ни један закон се не примењује ретроактивно.Има да цркнеш!:D
2)Исто као и ретроактивност.Пајо,мош се жалиш Мики Маусу.
3)О`ма дође...
005.jpg
 
1)Не.Ни један закон се не примењује ретроактивно.Има да цркнеш!:D
2)Исто као и ретроактивност.Пајо,мош се жалиш Мики Маусу.
3)О`ма дође...
005.jpg


1) Ni jedan zakon se ne primenjuje retroaktivno sem ako se ne donese zakon o preračunu vojnog roka onima što su bili duže od ovih što ne izlaze iz kuće.

2) Videću šta može Proka da izmisli

005.jpg

3) Dje je hamburška slan'na?
 
Ne dam za državu ništa... Želim da ona da meni...

Za svoju zemlju bih dao sve... Al' bih jbnoj državi dao samo .|.
Žao mi je što ima toliko zaostalog naroda u ovoj zemlji... I posle čitam novine, u Srbiji skuplje 50% i više nego u Nemačkoj...

Ako... Kako bagra neće da ustane za svoja prava... neka plaća...
 
Ne dam za državu ništa... Želim da ona da meni...

Za svoju zemlju bih dao sve... Al' bih jbnoj državi dao samo .|.
Žao mi je što ima toliko zaostalog naroda u ovoj zemlji... I posle čitam novine, u Srbiji skuplje 50% i više nego u Nemačkoj...

Ako... Kako bagra neće da ustane za svoja prava... neka plaća...

E vala pametno zboris.Ovoj drzavi je mnogo pokazati i .I. , kakva savest?Nije narod kriv sto je zaostao.Vuku ga politicari na dno i ne daju da dise...Njima treba teritorija a ne narod.Pa sta ce im onda nasa savest?Vukli su nas u rat,u bombardovanje,na Kosovo,sto onda nisu pitali i trazili SAVEST!M*rs!
 
E vala pametno zboris.Ovoj drzavi je mnogo pokazati i .I. , kakva savest?Nije narod kriv sto je zaostao.Vuku ga politicari na dno i ne daju da dise...Njima treba teritorija a ne narod.Pa sta ce im onda nasa savest?Vukli su nas u rat,u bombardovanje,na Kosovo,sto onda nisu pitali i trazili SAVEST!M*rs!

I to što kažeš. Ali onda treba predložiti neko rešenje za izlas iz te situacije...
A ja to rešenje, ne vidim... :(
 
I to što kažeš. Ali onda treba predložiti neko rešenje za izlas iz te situacije...
A ja to rešenje, ne vidim... :(

Pa da.Ni ja ne vidim resenje.U tome i jeste problem.Sve cesce mislim da je jedino resenje da nam posalju nekog stranca da rukovodi nama-npr, crnca iz nambije,pa da vidimo kako ce nam biti.Jer mi ocigledno ne mozemo sami.E onda kad vidimo kako je pod "crnackom" sapom da nas pitaju za savest.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top