Ljubav, a šta je to?

JAGGE®™

Zainteresovan član
Poruka
276
U ovom svetu ludila,interesa,brzine i pohlepe,gledajući „zaljubljene parove”,ne mogu a da se ne zapitam „Šta je zapravo ljubav? Ljubav u skladu sa trendom,modom i svim onim što nas okružuje i sa čime svakodnevno živimo?”
Romantike definitivno više nema.Tu i tamo pojavi se poneki „fosil”,no u suštini gledano,jednostavno je nema.One stare dobre harmonije,takođe ni „h” od nje.
Ljubav bez isčekivanja (primera radi,čovek na poslu ne može da dočeka kraj radnog vremena da bi bio sa voljenom osobom,a da ne napominjem primer osobe koja se posle dužeg odsustva vraća kući,gde bi još na stanici,aerodromu,... trebala biti ona druga polovina,kojoj se čekajući non stop suše usne,lice znoji,ruke podrhtavaju),ljubav od koje se gubi razum,zastaje dah,nestaje tlo pod nogama,čitavo telo bridi,glas izdaje,reči ponestaju,... Svega navedenog više nema. I zato jednostavno ne mogu a da se ne zapitam da li je ljubav postala samo jedan od bezbroj interesa,ili se pretvorila u nešto drugo,meni nepoznato i poput kameleona,prateći tok ovog vremena,stalno se transformiše u nešto što je u „trendu” Zaista više ni sam ne znam šta je ljubav?
 
Dacu ti odgovore: ( ipak toga ima jos uvek u ovom ludom vremenu )
Ljubav je mala ptica i zivotna varalica, put mladosti, dah radosti, cvjetic ludi, sreca ljudi, nesto lijepo a sasvim slijepo!!!

Divno je kad nekog volis, jer ljubav je najveci poklon koji dajemo. Ljubav je skola nesebicnosti i vjernosti..

Ljubav - to si ti i nase noci. Ljubav - to su za mene tvoje oci. Ljubav - to je blagost u osmjehu tvom. Ljubav - to si ti u srcu mom.

Ljubav je vise od osjecaja, to je potreba, glad, zedj koji su savrseno prirodni.

Ljubav je rijeka koja se ne vraca, uspomena na ljubav suzama se placa.

Ljubav ne pita, ne ocekuje odluku, ona ponekad dodje iznenada tako da iznenadi i one koji su je zauvijek otpisali.

Ljubav su mora, ljubav su neba, ljubav je sve sto ljudima treba, ljubav je potok sto tece iz raja, a poljubac je putic sto dva srca spaja.

Ljubav pocinje pogledom, nastavlja se poljupcima, a zavrsava suzama.

Ljubav je kao cigareta ... mozes je ugasiti kada hoces ali kad je opet zapalis nije vise kao prije.

MA LJUBAV JE NESTO NAJLJEPSE NA SVIJETU....


meditacion2.jpeg
 
Sreca je sto postoje moja i tvoja ruka
Sto se susrecu sto se nalaze
U ovoj opstoj tami kojom obasipa vek
Sto mimoidjosmo neruke kao Haribde
Udarajuci o nevidljive prepreke
Verujuci iz dana u dan
Da se tako surovo nece zatvoriti kamene kapije
I da nam se nece sa bedema rugati bilo ko

Sreca je sto je nevreme
Sto smo sklonjeni jedno u drugo
Sto oktrivamo spilje i vetrometine
Cas promrzli a cas okrvavljeni
Sto nam oci sazrevaju kao limunovi
Koji siri zdrav miris nagorelom okolinom
Sreca je sto nismo otisli nigde drugo
Razdvojilo bi nas nesto
I kako bi tada shvatili
Da nam je stalo do sveta koji pod rukama otkrivamo
 
To je nesto kad vise ne mozes da dises bez te ljubavi !
Kad ti srce lupa u grlu na svaku pomisao bliskog ti bica a krvotok struji od malog prsta
na dalje i kao vulkan izbija kroz oci :shock: :)
Raspilavi se toplina kroz osmeh i u stanju si da pises sve i svasta kao ja :oops:
 
Najdoseznija ljubav za koju smo sposobni i koja je najbliza istinskoj prirodi coveka je Agape, ili Bozanska ljubav, ljubav boga za boga. Vi kao Bozansko bice volite drugo Bozansko bice. Osnovna definicija ljubavi postaje trenutno vidljiva. To je jednostavno zelja da se povezujete sa drugim pojedincem. Ako ne zelite da se povezujete, nemate nikakve ljubavi. Postoje stupnjevi ljubavi prema tome koliko ste voljni da se povezujete, koliko ste voljni da posegnete. Sto vise zelite da se povezujete, vise ljubavi imate da izrazavate.

Zelja da se povezujete kao Bozansko bice(Individua, pojedinac...,) sa drugim Bozanskim bicem lezi iza Erosa. Postoji uvek nada da ce postojati neki kontakt izmedju vas kao pojedinaca ako tela dodju dovoljno blizu jedno drugome.

Kada implikacije ove definicije ljubavi postanu jasne u zivotu, postaje vidljivo da ljudi imaju tendenciju da postave sebe na drugo mesto u komunikaciji sa drugima. Sto ste vise u ljubavi, postajete vise voljni da ispunite molbe voljenog, da ih pustite da govore, da ih slusate, i da radite to bez dugog, razvucenog spiska objasnjenja i razloga. Ako zelite da se povezujete i da ih volite dovoljno, radicete ono sto oni zahtevaju. Ako ne zelite da se povezujete, necete se zamarati da komunicirate. Voljenje je integralni deo razumevanja. Ako ne volite bilo koga, necete primiti bilo koje komunikacije ili poslati bilo koje komunikacije. Bez ljubavi ne bi bilo komunikacije, a bez toga ne bi bilo zivota. Posto postoji mnogo varijacija ljubavi i znacenja koja su data reci ljubav, mi koristimo afinitet da oznacimo Agape ili Bozansku ljubav. Kada zelite da se povezujete sa drugom osobom, vi imate afinitet za njega. Afinitet indicira taj poseban aspekt ljubavi koji je Bozanska zelja da se povezujete izmedju pojedinaca. Vi mozete imati afinitet za druge bez obzira da li oni imaju afinitet za vas ili ne, ali mora da postoji drugi pojedinac da biste voleli. Ako druga osoba odgovori na vasu ljubav i vrati je, onda postoji stanje ljubavi izmedju vas. Uzajamna ljubav je pozeljna jer je trenutno pracena mnostvom iskustava jednih o drugima kroz komunikaciju. Komunikacija dovodi do razumevanja koje rezultuje u ispunjenju zivota..."
"...Da li ste ikada zeleli da znate kako da volite sebe a da ne budete sebicni? U nastojanju da volite druge, da li ponekad osecate da poklanjate energiju koja vam je potrebna da nahranite sebe? Da li od drugih trazite ljubav, priznanje i prihvatanje koje mozda ne dajete sebi?

"Ljubav pocinje samoispunjenjem. Ljubav prema sebi je majka svih lekovitih energija. Dovoljni ste sami sebi."

Zasto nam traganje za srecom u zivotu tako cesto donosi patnju? Ispunjenje dolazi kada prestanemo da procenjujemo sebe ili druge i pocnemo da se osecamo prijatno sami sa sobom.
"Bog je ljubav."
"Ljubav donosi jedinstvo, jednost. Ljubavni odnos je ustvari odnos sa samim sobom. Kad god si u ljubavi, dozivljavas Boga. Jednom kada si u miru sa samim sobom, mozes voleti drugog bez straha, jer vec imas osecaj sopstvene vrednosti, osecaj sopstvenog dostojanstva, osecaj samopostovanja".

"Kada strah i nesigurnost stupe u vase ljubavne odnose, to je znak da ste se zaljubili u svoje snove. Jedini nacin da izrastete iznad zahtevanja da drugi ispune vase snovejeste da naucite da volite i prihvatite sebe"."Postoje vece mogucnosti za radost nego sto ste to ikada mogli da zamislite ili iskusite. Da bi ih iskusili, neophodno je da se probijete kroz uspostavljene kalupe uzivanja u zivotu.
 
U ovom svetu ludila,interesa,brzine i pohlepe,gledajući „zaljubljene parove”,ne mogu a da se ne zapitam „Šta je zapravo ljubav? Ljubav u skladu sa trendom,modom i svim onim što nas okružuje i sa čime svakodnevno živimo?”
Romantike definitivno više nema.Tu i tamo pojavi se poneki „fosil”,no u suštini gledano,jednostavno je nema.One stare dobre harmonije,takođe ni „h” od nje.
Ljubav bez isčekivanja (primera radi,čovek na poslu ne može da dočeka kraj radnog vremena da bi bio sa voljenom osobom,a da ne napominjem primer osobe koja se posle dužeg odsustva vraća kući,gde bi još na stanici,aerodromu,... trebala biti ona druga polovina,kojoj se čekajući non stop suše usne,lice znoji,ruke podrhtavaju),ljubav od koje se gubi razum,zastaje dah,nestaje tlo pod nogama,čitavo telo bridi,glas izdaje,reči ponestaju,... Svega navedenog više nema. I zato jednostavno ne mogu a da se ne zapitam da li je ljubav postala samo jedan od bezbroj interesa,ili se pretvorila u nešto drugo,meni nepoznato i poput kameleona,prateći tok ovog vremena,stalno se transformiše u nešto što je u „trendu” Zaista više ni sam ne znam šta je ljubav?


Veruj mi - POSTOJE JOS UVEK OVAKVE LJUBAVI... :heart::heart::heart:
 
ljubav je jedina prava moc koju covek ima u svojim rukama; ja sam ubedjen da nijedna ljubav ne ide u prazno :)


:roll:Nadam se ... nada umire tek sa nama ;)
Ljubav je ostrica sa dva maca - ljubav je kao zivot - kao sah pogresis li potez ... padas
ali se opet nadasmi ne gubim nit za dalje ... uprkos padovima ja ne mogu jer znam da nije sve izgubljeno sve dok znam da sa druge strane ljubav postoji,sigurna sam cakstovise i ne zelim da je bacim bez obzira koliko promasaja bilo -Kazu ljubav ne trazi nista nije tacno - ljubav trazi ljubav a ne sudije i porotnike ...
Ne znam broja koliko puta sam pogresila A gresila je i druga strana uvek sam prastala - ne treba ni biti sudija u ljubavi kad se voli uvek se prasta i ne treba traziti dlaku u jajetu .... ima jedna pesmica na koju slucajno naleteh - nije bas od reci do reci tako ali tako nekako malo vise i sebe dajem Za tu najludju ljubav mog zivota - znam da je poslednja !
ostavicu je ovde
 
Ljubav sa mnom nije samo smješak u tišini srca,
ljubav sa mnom potres je pod korakom,
rušenje brane na rekama razbora.

Ljubav sa mnom udar je groma o visoki bedem tvrdoga uma.
Ljubav sa mnom samoća je u svetu i neljubav ljudska – da,
ljubav sa mnom nije samo smješak u tišini srca
gde mirišu jasmini jasnih suza.

Ljubav je sa mnom udar,
potres i jaka samoća susreta sa istinom.



Vesna Krmpotic
 

Back
Top