Koja je to vrsta muzike?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

upadljivo_tih_

Primećen član
Banovan
Poruka
990
'kad bi bio bijelo dugme' je pjesma od skoro 11 minuta sa gitarama (cas 1 cas 2), klavijaturama, bas i bubnjevima, tekstom koji je jos 'nevidjen' po svojoj kratkosti i (naizgled) besmislenosti, ali neprevazidjen (bar po mome misljenju) po kolicini energije koju nosi svaka rijec u njemu, a epilogom od 30 i nesto puta ponovljene kombinacije nota (3 minuta 13 istih nota!). Pored svega,
pjesma je (ja mislim a mnogi ce se sloziti nadam se) sto se tice Yu-Rocka neprevazidjena, a i po zestini (ne pricam o zestini zvuka, moze i neki glupi smijesno-imeni Amadeus Band da ubaci distrorzije u kompoziciju sto neznaci da je pjesma zestoka).
Dakle, u sta se klasifikuje ta i takva vrsta muzike-koji je to pravac ili kombinacija kojih pravaca - volio bi da cujem nekoga 'strucnog' misljenje...? Rok obican, Hevi metal, sta..

(btw. rok grupe je izbjegavaju kao dio repertoara za 'svirku uzivo' zato sto gitaristi krvare uvjek..)
 
@ градски рокери

Па? Одјебите онда и слушајте градске момке.

@упадљиво_тих

Не знам за тебе, али мене та песма асоцира на Chid in Time :D Јако слична музика, исто "као" чудан текст, понегде и певање слично :D Са тог албума је дивна и "Блуз за моју бившу драгу" ^_^

И да, већина албума Дугмића (бар оних првих) припада hard rockу, са елементима блуза, фолка, попа и народних песама народа бивше Југославије.

Пљуни и запјевај, Ето! Баш хоћу!, Кад би био, Ћирибирибела, Косовка девојка су ми омиљени ^_^
 
Да су се угледали на стране рок бендове, па и Цепелин, јесу, али плагијатори нису :p

А какве везе имају Дугмићи и Партибрејкерси? Други су одувек били "опасни момци" :p
 
jedva sam naso sopstvenu temu, na 'Find'.
____________________________
Dugmici mozda imaju neke dobre pesme,ali definitivno jesu jedna od preteca
onoga sto danas zovemo turbo-folkom.....i ja ih licno ne volim....
eh,da,molim ostale da ih ne nazivaju ''čobanskim ''rockom...svetogrdje
je...prema čobanima...

preteča novokomponovanih narodnjaka

To je isto ko da si reko da su svi nuklearni fizicari krivi sto su amerikanci
bacili atomsku bombu na one 2 grada. Samo jos 50% gluplje (iz razloga sto
muziku koja ti se ne svidi mozes ignorisat, a bombu koja ti se ne svidi
nemozes ignorisat).

Vec sam je preslusao. 1. I ne kazem da je losa pesma. Samo sam
rekao kom pravcu pripada.
2. Sve sto doticni gospodin iskomponuje za mene je to. Cobanski rock.

1. pa sto je onda bitno koji je pravac ako nije losa?
2. 'Sanjao sam nocas da te nema' 'Ne placi' 'Sve ce to mila moja prekriti

ruzmarin snjegovi i sas' 'Dozivjeti stotu' 'Ove cu noci naci blues' 'Ne gledaj me tako i ne ljubi me vise' 'Hotel-motel' itd. itd. itd. su ti cobanski rok?

Naravno da nemaju veze jedni sa drugima. Partibrejkersi su muzicari... dok ovi drugi...
Smijesniju i tuzniju izjavu nisam cuo odavno. Mozda i nikad u zivotu, posto znamo svi da partibrejkersi NISU muzicari u pravom smislu te rijeci, dok kompozicije tipa 'Pozurite konji moju' 'Sta bi dao sa si na mom mjestu' 'Kad bi bio bijelo dugme' itd. jesu remekdjela, a, a i ....cek malo, partibrejkersi nemaju nikakve 'solaze' u pravom smislu te rijeci? Znaci nemaju ni muziku...
___________

Не знам за тебе, али мене та песма асоцира на Chid in Time Јако слична
музика, исто "као" чудан текст, понегде и певање слично Са тог албума је
дивна и "Блуз за моју бившу драгу" ^_^
Mnogo je bolja od 'child in time' ako cemo objektivno gledat.
Blues za moju bivsu dragu ti je Since I've been loving you - Led Zepelin.


A kako to da ti Sta bi dao da si na mom mjestu nije medju omiljenim?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top