Podsmeh Titovom Generalu.

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
Posto je tema "samoodbrana" zakljucana,a nisam stigao da odgovorim,evo prilike da mi ostali forumasi repliciraju...

Nastavak...

Zanimljivo je ko se sve javio da se podsmeva Stevanu Mirkovicu.Ajmo redom da pobrojimo sve kreature sa foruma.Dakle redosled je ovakav: Petar(liberalni- demokrata),svetolik trpkovic(liberalni demokrata),epoc(nisam siguran za politicko opredeljenje,ali mi se cini da je i on tu negde oko zalaganja za “demokratiju”),monti7-krstas(nije Monti Pajton,ni Monte Niger,ali je zato osvedoceno pripadnika iste klike liberalni -kapitalizam/nova desnica),vrkveni krokodil(novopridosli anarhista,posto zox iz iste organizacije nije sposoban sam da se izborima sa problemima na forumu),Derer(nacionalista, ali pre svega ANTIKOMUNISTA),Sonnet(devojka izgubljena u svetu nacional-socijalizma sa nesrecnim detinstvom),DJM(liberalni demokrata/nova desnica).

Dakle posto sam pobrojao sve ljude koji su imali priliku da “obrazloze” sta to ne valja u postu,a nisu obrazlozili,dolazimo do zakljucka da je jako nepristojno smejati se nekome po principu – Ja znam zasto je ovo smesno i pametniji sam od nekog matorog generala,ali mi je mozak ovako mladom zakrzljao da bi bilo sta napisao duze od par reci.Kada vas covek sve ovako skupa pogleda,zapita sve stvarno koliko ne zalazite u samokritiku,jer toliko patetike na jednom mestu ni najizdrzljiviji ne bi podneli.A znate li zasto? Pa zato sto ste se skupili s konca i s konopca,sa istim ciljem da bi se podsmevali penzioneru,a da ne napominjem kako mi je malo cudno da ste razlicith politickih opredeljenja –Od radikalne levice do ekstremne desnice.

E to je smesno!!!

Jer onda onaj dobro poznati komunisticki citat dolazi do izrazaja i dobija na znacaju:

“Bauk kruži Evropom - bauk komunizma. Sve sile stare Evrope sjedinile su se u svetu u hajku protiv tog bauka, rimski papa i ruski car, Meternih i Gizo, francuski radikali i nemački policajci.

Gde je ona opoziciona partija koju njeni protivnici na vlasti nisu izvikali kao komunističku, gde je ona opoziciona partija koja nije u naprednijim opozicionarima i svojim reakcionarnim protivnicima uzvratila prekor koji ih je imao žigosati kao komuniste.

Iz ove činjenice izlaze dve stvari.

Sve evropske sile već priznaju komunizam kao silu.

Uveliko je vreme da komunisti pred celim svetom otvoreno izlože svoja shvatanja, svoje ciljeve, svoje težnje, te da priči o bauku komunizma protivstave manifest same partije.”


Verovatno vas rodielji nisu ucili pristojno da se ponasate,ne podsmevate bez raloga(ili navedete razlog ako ga bas imate),ustanete starijem u autobusu i oslobodite se malicioznosti.Ali sta cete kada roditelji nisu polagali u vase vaspitanje,vac su vas prepustili americkm filmovima,MC Donald hamburgerima,nasilnim video igricama i odrastanju na americkom debil-kapitalizmu.

Iskreno se divim Deda Mirkovicu koji pored 70 i kusur godina(mozda cak i vise) ima snage da pametno zbori,a neki tamo balavci iz kraja,sonje,intelektualci sa budzetom koji godinama datira od roditelja imaju obraza da mu prigovore,bez obzira na status u kome se nalaze.Smesno je to sto je neki matori Mirkovic sa preko 70 godina pokazao veci polni organ od vas koji ste u najboljim godinama,smesno je to sto ste vi politicki sterilni a on u sedmoj deceniji jos politicki aktivan i pun snage sa jako dobrim argumetima.Trebalo bi da izvrsite samoubistvo, jer vas neki tamo penzioner proziva u listu “Pravda”.Ali ajde imecete priliku za svoje obrazlozenje kada ga smislite.

”vrkveni krokodil”:
Ja se ne bih potpisao da sam na njegovom mestu. A ako si ti nekakav faktor u tom novokomunistickom pokretu valjda bi trebalo da imas barem toliko mozga i setis se kada je koriscen taj termin, i ko ga jos uvek koristi - domaci izdajnici, placenici... pa i to "neprijatelji". Kao da je JULovac, SPSovac, Radikal ili neki klinac od deset godina pisao

Tebi anarhista mogu da posvetim malo paznje,jer si se kako - tako udostojio da napises za razku od ostalih 3 recenice.Nije nesto mnogo, ali od vas anarhista je dosta.Tu pre svega mislim na postove nekih vasih clanova iz ASI-ja poput zox-a i Ascaso-a,koji se povremeno javljaju na forum.
Dakle ja imam mozga i sasvim razumem Mirkovica.Termini poput “izdajnici,placenici,petokolonasi”…i ostalo, su sasvim legitimni i upoterbljeni na pravom mestu.Ja bih samo da se osvrnem na jos neke termine koji mi padaju na pamet,a koji su usmereni prema ljudima spremnim na izdajstvo i prevaru –Kvislinzi,produzena ruka okupatora,saradnici neprijatelja,strane agenture i reakcionarana govna.Sve su to termini koji su tekovine antifasizma,a vi anarhisti da ste pravi antifasisti(kao sto niste jer vas u nekim situacijama bas ne razumem),cini mi se da svoj antifasizam sprovodite preko kapitalizma.Jer setimo se da ste i vi bili ucesnici petog oktobra.Rusilili ste Slobodana Milosevica da bi doveli koga – kapitalisticki sljam,tajkune i secikese.Da imas bar malo casti i obraza,trebao bi da se stidis svega onoga sto danas pisete o kapitalizmu na vasem zvanicnom sajtu.
 
Политички и идеолошки сам на потпуно супротној страни од старог ген.Мирковића - али морам да ти кажем и то да се потпуно слажем са прва два дела његовог става о ситуацији у вези КиМ а нарочито у вези Војске - једино се уопште не слажем у вези наших тзв."пријатеља" и "старих веза".

Он је текст написао или дао интервју као ВОЈНИК - и веома исправно размишља.

п.с. Иначе мислим да је наш вајни Министар одбране - брука и срамота српског народа ЈЕДИНИ МИНИСТАР ОДБРАНЕ У ИСТОРИЈИ СВИХ ВОЈСКИ СВЕТА КОЈИ ЈЕ ДАО ИЗЈАВУ ДА НЕЋЕ БРАНИТИ ДРЖАВУ.
 
Политички и идеолошки сам на потпуно супротној страни од старог ген.Мирковића - али морам да ти кажем и то да се потпуно слажем са прва два дела његовог става о ситуацији у вези КиМ а нарочито у вези Војске - једино се уопште не слажем у вези наших тзв."пријатеља" и "старих веза".

Он је текст написао или дао интервју као ВОЈНИК - и веома исправно размишља.

п.с. Иначе мислим да је наш вајни Министар одбране - брука и срамота српског народа ЈЕДИНИ МИНИСТАР ОДБРАНЕ У ИСТОРИЈИ СВИХ ВОЈСКИ СВЕТА КОЈИ ЈЕ ДАО ИЗЈАВУ ДА НЕЋЕ БРАНИТИ ДРЖАВУ.

E ovo da mi je neko pricao da ce eremita da se slozi sa Generalom Mirkovicem ne bi mu poverovao,ali svaka cast na zapazanju.To se zove razum u politickom smislu, gde se politicki neistomisljenici sloze u nekim stvarima i prave kompromise.

Dell Boy011:
interesantno.

a kako ti nije čudno i smešno da samo ti "kapiraš" matorog
sorry, i "Pravda", novine sa "težinom

Ja koliko sam mogao da vidim pola ljudi na ulici citaju "Pravdu" sto znaci da su pola gradjana Srbije najobicniji "kreteni".To je interesantno misljenje koje si izneo! 8)

Em 'leba ti evidentiraj i mene
Stevan Mirković je bolid nevidjeni, izgubljen u vremenu i prostoru, dok nisi postavio temu nije mi padalo na pamet da je još živ
Evo jos jednog argumenta od dve recenice. :mrgreen:

zox:
Evo i ja se podsmevam generalu:HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
Ovo vec prelazi u patologiju.:?
 
s konca i s konopca,
Каже се с КОЦА и конопца, НЕ "конца".

Ваљда је симболика КОЦА и КОНОПЦА јасна?

(То, што је, у овом твом случају прилично - промашена, друга је прича).

Наведени људи имају различита политичка опредељења и погледе на свет.

Али су у овом случају у праву. Тај Мирковић је ординарни кретен. Демагог.


Termini poput “izdajnici,placenici,petokolonasi”…i ostalo, su sasvim legitimni i upoterbljeni na pravom mestu.
И, зна се ко их све, ЗАПРАВО употребљава. :roll: Сроднији су него што на први поглед делује.


–Kvislinzi,produzena ruka okupatora,saradnici neprijatelja,strane agenture i reakcionarana govna.
Такође.

Sve su to termini koji su tekovine antifasizma,
Како да не. :roll:

Још један "како мали перица замишља антифашисту".

И, коме је, заправо - хаос у глави.
 
Политички и идеолошки сам на потпуно супротној страни од старог ген.Мирковића - али морам да ти кажем и то да се потпуно слажем са прва два дела његовог става о ситуацији у вези КиМ а нарочито у вези Војске - једино се уопште не слажем у вези наших тзв."пријатеља" и "старих веза".

Он је текст написао или дао интервју као ВОЈНИК - и веома исправно размишља.

п.с. Иначе мислим да је наш вајни Министар одбране - брука и срамота српског народа ЈЕДИНИ МИНИСТАР ОДБРАНЕ У ИСТОРИЈИ СВИХ ВОЈСКИ СВЕТА КОЈИ ЈЕ ДАО ИЗЈАВУ ДА НЕЋЕ БРАНИТИ ДРЖАВУ.

@Mito
ovo tvoje donje (normalno............ napisano u navedenom postu) treba jos jednom ponoviti a i vise puta dok "neki" ne provere.........:)

п.с. Иначе мислим да је наш вајни Министар одбране - брука и срамота српског народа ЈЕДИНИ МИНИСТАР ОДБРАНЕ У ИСТОРИЈИ СВИХ ВОЈСКИ СВЕТА КОЈИ ЈЕ ДАО ИЗЈАВУ ДА НЕЋЕ БРАНИТИ ДРЖАВУ.[/QUOTE]

Samo na ono Min.Odbr. obavezno znake navoda ili znak pitanja...........;)
U zdravlje...................
 
пре недељу дана, Организовао Понош и Шутановац конференцију о реформи војске, и позвани страни војни аташеи.
Након хвалоспева реформама, устане Рус и каже "Упропастили сте реформама сопствену восјку и поносите се што предајете властите официре".
То је рекао јавно, пред новинарима. Пренеле су "Новости" а остали медији прећутали...

Који блам
 
"Interesantno" a i zanimljivo da Miroslav Ilic u zadnje poduze vreme, bilo gde na nastupima ili "tezgama" ne peva niti prima narudzbu pesme "...............ALI METAR MOGA SELA AMERIKA CELA".............pa ga ovi u Mrcajevcima cesto pitaju."Sta ti bi sa metar zemlje"..................;)
 
пре недељу дана, Организовао Понош и Шутановац конференцију о реформи војске, и позвани страни војни аташеи.
Након хвалоспева реформама, устане Рус и каже "Упропастили сте реформама сопствену восјку и поносите се што предајете властите официре".
То је рекао јавно, пред новинарима. Пренеле су "Новости" а остали медији прећутали...

Који блам

Ето, па ме после овдашње англосаксонске шушумиге питају: зашто волиш Русе, хехехе........
 
"Interesantno" a i zanimljivo da Miroslav Ilic u zadnje poduze vreme, bilo gde na nastupima ili "tezgama" ne peva niti prima narudzbu pesme "...............ALI METAR MOGA SELA AMERIKA CELA".............pa ga ovi u Mrcajevcima cesto pitaju."Sta ti bi sa metar zemlje"..................;)

И треба да га питају свуда и увек - јер ИМА ЗЕТА БИЛМЕЗА и КЛИПАНА!
 
vrkveni krokodil(novopridosli anarhista...)
Nisam nikakav anarhista u smislu u kojem ti razumes anarhizam. Anarhizam je moguc, ali kao kulturni i medijski projekat, a ne kao borba za komunisticke vrednosti. Ravnopravnost namesto jednakosti je ono sto novi, ako hoces liberalni anarhizam ima da ponudi. Ali to je druga tema. Moje obracanje u vezi sa nekim tvojim postavljenim tekstom je bilo iskljucivo iz razloga sto si koristio termine koje koriste ultranacionalisti, a nekadasnji JULovci i garnitura Milosevica devedesetih.

I drugo, ne dozvoljavam da me bilo ko svrstava u grupu sa neonacistima, posto vidim da si u dnu dodao ljude koji veze nemaju sa borbom protiv komunizma/titoizma kao totalitarizma, kakav je postojao u Srbiji. Ono sto zahtevam je denacifikacija i anacionalizam, sto je u skladu sa onim konstruktom anarholiberalizma.

Tebi anarhista mogu da posvetim malo paznje,jer si se kako - tako udostojio da napises za razku od ostalih 3 recenice.Nije nesto mnogo, ali od vas anarhista je dosta.Tu pre svega mislim na postove nekih vasih clanova iz ASI-ja poput zox-a i Ascaso-a,koji se povremeno javljaju na forum.
Momke koje si pobrojao ne poznajem, niti sam clan, niti simpatizer neke od tih organizacija, mada podrzavam njivoh antinacionalisticki angazman, kao i ideje denacifikacije.

Dakle ja imam mozga i sasvim razumem Mirkovica.Termini poput “izdajnici,placenici,petokolonasi”…i ostalo, su sasvim legitimni i upoterbljeni na pravom mestu.
Mozes ti da razumes i Mirkovica, i Milosevica, i Seselja, i Davidovica, to je tvoja stvar. Medjutim, svaki diskurs se zatvara ako nekoga proglasis izdajnikom. Jer taj ti nece odgovoriti, kao sto ni ja nisam hteo da nasiroko, ovako, elaboriram zbog cega takav diskurs ne zasluzuje odgovor. Ta etiketa je poput one koje deca dele na ulici: Usranko, Popisanko, Debilko, itd. Dakle, ozbiljan komentator na to ne odgovara, kao sto ni detetu koje proziva drugu decu nema svrhe objasnjavati zbog cega je to lose. To ce doci sa godinama i ucenjem o civilizovanom nacinu komuniciranja.

Potrebno je, da bi ti se odgovorilo na te prozivke, da das odgovore na pitanja: zbog cega je neko nacionalni izdajnik, neprijatelj ili sta drugo. Sta to konkoretno steti drzavi u kojoj deluje.

Ja bih samo da se osvrnem na jos neke termine koji mi padaju na pamet,a koji su usmereni prema ljudima spremnim na izdajstvo i prevaru –Kvislinzi,produzena ruka okupatora,saradnici neprijatelja,strane agenture i reakcionarana govna.
Ko je danas neprijatelj Srbiji? Da li znas uopste ko jos danas koristi, ali pazi - danas, koristi tu rec "narodni" ili "nacionalni neprijatelj", misleci na izdajnika, a onda i neprijateljskim je u stanju da nazove i citave drzave? Koja je to drzava danas neprijateljska prema Srbiji? Mozes li citavu drzavu da okarakterises ne kao politickog neistomisljenika ili drzavu u diplomatskim konfliktima, nego neprijateljskom? onda prelistaj neonacisticke i patriotsko-radikalsko-narodnjacke sajtove pa dodji da das odgovor.

Sve su to termini koji su tekovine antifasizma,a vi anarhisti da ste pravi antifasisti(kao sto niste jer vas u nekim situacijama bas ne razumem),cini mi se da svoj antifasizam sprovodite preko kapitalizma.
Sve su to tekovine totalitarnih rezima, dragi SSSR. Gulazi i masovno ubijanje politickih neistomisljenika, razracunavanje sa njima na divljacki nacin i proglasavanje nacionalnim izdajnicima jeste tekovina komunizma ili onog sto se komunizmom nazivalo u nekadasnjem Sovetskom Savezu, ali se danas ta metoda koristi u retorici neonacista i desno orijentisanih snaga, cak registrovanih stranaka u Srbiji. Tako da, ako zelis totalitarizam, danas je on na strani desnice.

Dakle, izvoli, predji na drugu stranu ulice.

Jer setimo se da ste i vi bili ucesnici petog oktobra.Rusilili ste Slobodana Milosevica da bi doveli koga – kapitalisticki sljam,tajkune i secikese.
Slobodan Milosevic jeste bio najvece zlo u novijoj srpskoj istoriji, ako ne racunamo medijsku aktivnost SRS-a, i naravno da je 5. oktobar bio revolucija koja obecava. No, nikada ti nijedan verni demokrata i liberal nece reci da je ta revolucija do kraja sprovedena. Dok god nacionalisti sede u Vladi Srbije to ce biti populisticka vlast, a drustvo daleko od otvorenog gradjanskog.

Da imas bar malo casti i obraza,trebao bi da se stidis svega onoga sto danas pisete o kapitalizmu na vasem zvanicnom sajtu.
Nista nisam pisao o kapitalizmu, mada si me pobrkao sa ASI organizacijom. Ono sto ja zagovaram je samo denacifikacija Srbije, sa platformom kulturnog liberalizma/interkulturalnosti.
 
Nesto pomislih, kada je u pitanju izjava "min.odbr.Sutanovca" koju je vise puta ponovio i svi mediji preneli u smislu "vojska nece reagovati po pitanju KiM........", i ako vidimo da je NATO egzekutor isplanirane otimacine "svetskih" ili belosvetskih planera, pa se pitam:
Da su promenjene uloge i da sve to u vezi KiM mislim otimacina, podrska ekstremizmu, gazenju medjunarodnog prava i osnova OUN i td. i tsl., te da iza toga stoji (ne daj Boze Rusija)..............da li bi on... Sutanovac "min.voj" dao napred navedenu izjavu.....................
Ono, sto bi rekao neko....cvrcko prc.............;)
 

Back
Top