Pao shengenski zid...

Titus

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.014
Pao šengenski zid
Željko PANTELIĆ, 9. novembar 2007

Od stalnog dopisnika
Brisel

ULASKOM istočnoevropskih zemalja u "šengensku zonu" pala je i poslednja asocijacija na nekadašnju "gvozdenu zavesu" koja je delila Stari kontinent na - zapad i istok. Savet ministara unutrašnjih poslova EU je odobrio u četvrtak ulazak devet novih zemalja u "šengensku zonu" od 21. decembra. Reč je o zemljama koje su ušle u EU 2004. godine, sa izuzetkom Kipra. Obaranje "šengenskog zida" neće važiti do 30. marta 2008. godine samo za aerodrome u devet novih članica, pošto je neophodno da pojedine zemlje poboljšaju kapacitete svojih vazdušnih luka i usklade ih sa standardima Šengenskog sporazuma.

- Konačno imamo utisak da smo postali stoprocentni građani EU – izjavio je ministar unutrašnjih poslova Slovenije Dragutin Mate.

Potpredsednik Evropske komisije zadužen za unutrašnje poslove i pravosuđe Franko Fratini je želeo da istakne da uklanjanje graničnih prepreka ne znači da će EU biti nesigurnija i da će biti lakše ilegalno ući u EU. Nemački šef unutrašnjih poslova Volfgang Šojble je insistirao da materija davanja radnih dozvola ostane u nadležnosti država članica.

- Pitanje legalne migracije mora da ostane prerogativ država članica jer one rukovode tržištom rada i trpe posledice – rekao je Šojble, koji je predvodio blok kolega iz Austrije, Švedske, Finske, Grčke, Kipra, Holandije koji su se snažno usprotivili ideji da se daju veća ovlašćenja EU, u oblasti odobravanja dozvola boravka i rada na teritoriji "dvadeset sedmorice".
Pomenute zemlje su primile vrlo mlako i ideju Fratinija o evropskoj "plavoj karti", pandanu američkoj "zelenoj karti".


VIZE

SRPSKI građani će imati i korist i dodatni izdatak od proširenja "šengenske zone" na devet novih zemalja EU. Korist se sastoji u tome da im više neće biti potrebne tranzitna viza za Mađarsku kada putuju u EU sa "šengenskom vizom". S druge strane, novi izdatak će biti plaćanje "šengenskih viza" od 35 evra za zemlje EU koje su ušle u "Šengen", a za koje naši građani, do sada, nisu plaćali vize ili su plaćali manju cenu.


IZVAN

RUMUNIJA i Bugarska su uz Kipar, Veliku Britaniju i Irsku, jedine zemlje EU koje će od sledećeg meseca biti izvan Šengenskog sporazuma. Rumunski ministar unutrašnjih poslova Kristijan David je najavio da je njegova zemlja kao cilj postavila 2011. godinu za ulazak u "šengensku zonu". Isto to je učinila i Bugarska.
 
"SRPSKI građani će imati i korist i dodatni izdatak od proširenja "šengenske zone" na devet novih zemalja EU. Korist se sastoji u tome da im više neće biti potrebne tranzitna viza za Mađarsku kada putuju u EU sa "šengenskom vizom". S druge strane, novi izdatak će biti plaćanje "šengenskih viza" od 35 evra za zemlje EU koje su ušle u "Šengen", a za koje naši građani, do sada, nisu plaćali vize ili su plaćali manju cenu"
---------------------------
Kad se sabere i oduzme, mi na NULI:(
 
Pa imacemo koristi sada ce zemlje koje su uvele sengen morati da postre kontrolu ili da uvedu vize za mnoge druge zemlje koje nisu deo unije,tako da ce rusi morati da kupuju kod nas robu koju bi imace uzeli u novim clanicama a sada nemogu zbog viza.
 

Инквизиција. Мучење људи, тамница. Долази један несретник, доводе га пред инквизитора.
Несретник се тресе к`о прут.
Пита га инквизитор:
- Јесте ли Ви тај и тај?
- Јесам, одговара јадник
- Ви сте дакле оптужени за богохуљење, вођење љубави са нечастивим и бацање клетве на нашег вољеног грофа која му је изазвала импотенцију!?
- Ј..ј.ј..јесаам....
ДАкле признајете своје грехе!?
Мученик, видно изубијан, сломљене воље одговара:
-Д..д.д..да... п..признајем све....
- Онда знате, нема друге него спаљивање на ломачи! такви демони као што сте ви могу се излечити само ломачом!! виче победоносно инквизитор.
Инквизитор се једно краће време задовољно смешкао над муком оптуженог, а онда радостан што је обавио посао брзо, врати се папирологији.
Нешто почепрка по папирима, сада већ збуњеног израза лица.
- А... овај упут за спаљивање...... нисте ми доставили ваш упут за инквизицију... нема га међу вашом документацијом?
- Н..не знам... господа мучитељи су ме само довели овде... и ја...
- Чекај! Хоћеш да кажеш да су те мучили без овереног упута од стране вашег локалног исповедника!?- виче инквизитор сада већ заборавивши пословичну латинску уљудност.
Јадни мученик, сада још скрушеније одговара:
- Ја...ја нисам знао да ми треба...
- Како ти не треба човече!? Ти мислиш да овде може свако да бане кад му се прохте!? Знаш ли ти колике су листе чекања на мучење!?
- Не... ја знате.... нисам одавде...
- Како то мислиш "нисам одавде"?
- Па... опростите... знате ја сам из Србије....
- Одлакле!?
- ....Србије....
Инквизитор плану:

- Сртажа!!
- Изволите оче!
- Ко га је довео?
- Па ја свети оче!
- Јели имао нека документа код себе?
- Само Српски пасош свети оче!
- Дај овамо да га видим! и инквизитор готово отме мучеников пасош од стражара, који је сада бесно гледао несрећника, схвативши да му је несрећник из Србије покварио дан..
- Па ово није визирано! Где вам је виза за Франачко царство човече Божији!? запрепаштено виче инквизитор...
- Знате- поче мученик, - Били су страшно дугачки редови у Србији испред католичких цркви за ваше визе.... па сма морао илегално да пређем границу и ја..
- Стоко Балканска!!! - викну инквизитор- Па ви сви мислите да можете да улазите у наше Франачко царство како вам се прохте!? - Балканске сељачине, нисте ви за нашу напредну Европу!
- Али.. ја..
- Зачепи губицу!!!!!- врисну инквизитор- СТРАЖАР!!!
- Изволите свети оче!
- Вуци ову барабу са мојих очију до пристаништа, па га предај екстрадиционим органима да га избаце у неку Српску луку! Ја да га спаљујем, а нема ни упут ни визу! Проклети илегалци!! Напоље са њим!!!!
Покорно је стражар извукао мученика из инквизиторовог уреда.
Инквизитор још увек бесан, настави сада за себе:
- Никад од Срба Европљани.....
 
Инквизиција. Мучење људи, тамница. Долази један несретник, доводе га пред инквизитора.
Несретник се тресе к`о прут.
Пита га инквизитор:
- Јесте ли Ви тај и тај?
- Јесам, одговара јадник
- Ви сте дакле оптужени за богохуљење, вођење љубави са нечастивим и бацање клетве на нашег вољеног грофа која му је изазвала импотенцију!?
- Ј..ј.ј..јесаам....
ДАкле признајете своје грехе!?
Мученик, видно изубијан, сломљене воље одговара:
-Д..д.д..да... п..признајем све....
- Онда знате, нема друге него спаљивање на ломачи! такви демони као што сте ви могу се излечити само ломачом!! виче победоносно инквизитор.
Инквизитор се једно краће време задовољно смешкао над муком оптуженог, а онда радостан што је обавио посао брзо, врати се папирологији.
Нешто почепрка по папирима, сада већ збуњеног израза лица.
- А... овај упут за спаљивање...... нисте ми доставили ваш упут за инквизицију... нема га међу вашом документацијом?
- Н..не знам... господа мучитељи су ме само довели овде... и ја...
- Чекај! Хоћеш да кажеш да су те мучили без овереног упута од стране вашег локалног исповедника!?- виче инквизитор сада већ заборавивши пословичну латинску уљудност.
Јадни мученик, сада још скрушеније одговара:
- Ја...ја нисам знао да ми треба...
- Како ти не треба човече!? Ти мислиш да овде може свако да бане кад му се прохте!? Знаш ли ти колике су листе чекања на мучење!?
- Не... ја знате.... нисам одавде...
- Како то мислиш "нисам одавде"?
- Па... опростите... знате ја сам из Србије....
- Одлакле!?
- ....Србије....
Инквизитор плану:

- Сртажа!!
- Изволите оче!
- Ко га је довео?
- Па ја свети оче!
- Јели имао нека документа код себе?
- Само Српски пасош свети оче!
- Дај овамо да га видим! и инквизитор готово отме мучеников пасош од стражара, који је сада бесно гледао несрећника, схвативши да му је несрећник из Србије покварио дан..
- Па ово није визирано! Где вам је виза за Франачко царство човече Божији!? запрепаштено виче инквизитор...
- Знате- поче мученик, - Били су страшно дугачки редови у Србији испред католичких цркви за ваше визе.... па сма морао илегално да пређем границу и ја..
- Стоко Балканска!!! - викну инквизитор- Па ви сви мислите да можете да улазите у наше Франачко царство како вам се прохте!? - Балканске сељачине, нисте ви за нашу напредну Европу!
- Али.. ја..
- Зачепи губицу!!!!!- врисну инквизитор- СТРАЖАР!!!
- Изволите свети оче!
- Вуци ову барабу са мојих очију до пристаништа, па га предај екстрадиционим органима да га избаце у неку Српску луку! Ја да га спаљујем, а нема ни упут ни визу! Проклети илегалци!! Напоље са њим!!!!
Покорно је стражар извукао мученика из инквизиторовог уреда.
Инквизитор још увек бесан, настави сада за себе:
- Никад од Срба Европљани.....

Ovo je vrh, brate:lol:
PATENTIRAJ, smesta:lol:
 
Pa imacemo koristi sada ce zemlje koje su uvele sengen morati da postre kontrolu ili da uvedu vize za mnoge druge zemlje koje nisu deo unije,tako da ce rusi morati da kupuju kod nas robu koju bi imace uzeli u novim clanicama a sada nemogu zbog viza.

ma da,samo se raduj...ne brini,ako Rusi hoce da kupe i imaju chime neku robu iz EU ovi ce,budi siguran,da se polome da tu robu donesu u Rusiju....a posto vec tako razmisljas,...imam neke italijanske kosulje,valjda Armani,kod nas ih nema jer imamo problem sa vizama,pa ako te zanima...mislim, ono, preko veze,a imas i popust poshto si mi simpatichan.....:-D:-D:-D
 

Back
Top