"Velika Albanija"

Titus

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.014
Teroristi u Makedoniji deluju u skladu sa velikim strateškim planom
Konačni cilj stvaranje „velike Albanije“
Svim terorističkim aktivnostima u zapadnoj Makedoniji rukovodi brat od strica Hašima Tačija. Sledeća faza je pokušaj pravljenja nove albanske pokrajine na jugoistoku naše države, otkrio je za Glas Marko Nicović, stručnjak za bezbednost

Aktivnosti političko-vojnog saveta takozvane Oslobodilačke vojske Kosova (OVK), koji je preuzeo odgovornost za ovonedeljni sukob specijalne jedinice makedonske policije i naoružane ekstremističko-kriminalne grupe je samo deo velikog strateškog plana da se pomoću nasilja ostvari konačni cilj - stvaranje velike Albanije, saznaje Glas.

Član svetske Asocijacije šefova policija i stručnjak za bezbednost Marko Nicović rekao je za Glas da će sukobi u Makedoniji tek da kulminiraju jer se Šiptari zalažu za ekspanziju terorizma u čitavom regionu radi stvaranja nestabilne situacije na Balkanu.

Interesi albanskog lobija
Prema njegovim rečima, cilj albanske terorističke mreže je uvezivanje prostora Albanije sa Kosovom i Metohijom, zapadnom Makedonijom, jugom Srbije, istočnom Crnom Gorom i u kasnijoj fazi na severno-zapadnim delom Grčke.
- U pitanju je više interesa albanskog lobija. To su politički, ekonomski i mafijaški. Albanski cilj je stvaranje nestabilne situacije u ovom regionu. Svim terorističkim aktivnostima u zapadnoj Makedoniji rukovodi brat od strica Hašima Tačija. NJegovo prezime je isto Tači. Ono što treba nas da plaši jeste to što će se nasilje ubrzo proširiti i na jugoistok Srbije. Sledeća faza je pokušaj pravljenja nove albanske pokrajine na jugu naše države. U ovom mesecu će biti sve manje nasilja na Kosmetu, a sve više u pomenutim regionima - istakao je Nicović, koji je upozorio i da je albanski lobi izuzetno uticajan na zapadu gde ima podršku za ostvarenje svojih ciljeva.

GRUPA DELOVALA I POLITIČKI

Gordana Jankulovska, makedonski ministar policije, izjavila je juče da je zadovoljna izvedenom akcijom „Planinska bura“ u selima podno Šar-planine na području Tetova i da se ispituju sve okolnosti pod kojim je zaplenjeno oružje u toj akciji dopremljeno na područje zapadne Makedonije. Čitav arsenal tog oružja juče je predstavljen u Skoplju.
Jankulovska je rekla i da su kod te kriminalno-terorističke grupe pronađeni i pisani materijali, što ukazuje da postoji velika verovatnoća da je ta grupa delovala i politički.

- Plan stvaranja „velike Albanije“ je napravljen, u toku je realizacija - dodao je Marko Nicović.

Izvor Glasa blizak vrhu srpske policije naveo je da su poslednja dešavanja u Makedoniji signal za MUP Srbije da se alarmiraju i specijalne policijske snage na jugu Srbije u slučaju eskalacije terorističkih aktivnosti albanskih terorista u graničnom pojasu.

- Nadamo se da se nasilje neće preseliti u ovaj deo Srbije, ali u svakom slučaju srpske specijalne jedinice, prvenstveno Žandarmerija, uvek su spremne za adekvatno reagovanje - naveo je naš sagovornik.

Podsećamo da je povodom ovih sukoba u Makedoniji vojni analitičar Zoran Dragišić izjavio za Glas da je reč o velikom strateškom planu koji se već duže vremene ostvaruje uglavnom nasiljem, a koji će kulminirati posle izbora na Kosmetu sa ciljem terorista da se izbegnu pregovori i proglasi nezavisnost Kosova i Metohije.
Rezultat

„Planinske bure“
U sukobu makedonske policije sa naoružanom grupom LJirima Jakupija, zvanog Nacista, u tetovskom selu Brodec, poginulo je šest pripadnika te grupe, a 11 ljudi je ranjeno, ali je sam Jakupi uspeo da umakne, preneli su juče skopski mediji. U akciji nazvanoj „Planinska bura“, saopšteno je, uhapšen je veći broj ljudi, a policija je samo potvrdila da je najveći broj uhapšenih iz sela Brodec i da su oni bili logistička podrška grupe koju je predvodio bivši pripadnik separatističke oslobodilačke vojske Preševa, Medveđe i Bujanovca (OVPMB) LJirim Jakupi.

Deo uhapšenih je ranjen u akciji i oni su prebačeni u bolnicu, svi sa lakšim povredama. Svim uhapšenima napravljen je test na barut sa parafinskom rukavicom i protiv njih će uskoro biti podnete krivične prijave, saopštila je policija. Pored tela Ramadana Šitija, koji se razneo bombom kako ne bi bio uhapšen, pronađena je velika količina municije, eksplozivnih sredstava i jedan raketni bacač, navela je policija, dodajući da je deo članova grupe bio u uniformama, a deo u civilu, ali da njihov vođa LJirim Jakupi nije ni među uhapšenima ni među ubijenima.

Akcija „Planinska bura“ počela je u sredu ujutru kada su pripadnici makedonske specijalne policije, uz podršku helikoptera, izvršili desant na nekoliko mesta u rejonu u kojem se sakrivala Jakupijeva grupa. O akciji su, kako je saopšteno, bili obavešteni i Kfor i Kosovska policijska služba, koji su pojačali kontrolu granice u delu prema Makedoniji.
 
ako su jajare, onda ne vidim razloga da postavljas temu, da se bojis i da se pitas sta ce biti sa.....

Ademe... Kako komentarišeš ovo ponovno i neprekidno ''oslobađanje'' Albanaca od Makedonije? Prošli put si se sakrio iza činjenice da je pogranični deo u pitanju, pa šatro izolovan slučaj, posao između kriminalaca i policajaca. Kako ovo sad?
 
ako mi se nesto ne odpada [neko desavanje ili situacija], ja to ne komentarisem, mislim nemam sta da "pravdam", ali zato ne ni ne postavljam pitanja za neke stvari koje se samo desavaju u srbiji bez [verovatno] nikakvog uticaja nas forumasa. mogu samo reci [dao sam i vest] da politicki vrh nije za bilo kakvo pogorsanje stanja u makedoniji, isto je i moje misljenje, da nam ta njasra zaista ne trebaju. a sto rece dellboj, situacija jeste deljikatna, iako ne bas i toliko zabrinjavajuca po recima glavnokomandujuceg KFOR-a. mada kako rece stejt departament,snage reda u makedoniji sprovode red, ili sl. ne secam se tacno.
i samo da dodam, ako neko uradi nesto [npr. onaj koji je ubijao slucajne prolaznike] lose, nije fer niti pomisliti " iju vidi sta radi srbin", a to je ovde kod nekih forumasa obicaj, cak mi se cini i da su srecni da se bilo sta desi bilo kome [cak i srbima] samo da imaju jos jedan "razlog" da pljuju po drugima. nije bitno albanac, hrvat, bosnjak ili....
 
iako sam ovaj post postavio i na drugoj temi,neka ga i ovde, mozda moj gornji post bude jasniji

povodom vesti o ubijenim u makedoniju prevescu vam samo jedan komentar, i da dodam da su i ostali u slicnom tonu. komentar je preuzet sa "kohavizion". ostavio sam i original

DUA FAKTE
Përgëzime për policinë Maqedonase, një gjë duhet ta kemi të kjartë, duhet ti ndajmë qështjet kriminale nga qështja kombëtare. Ndryshe, gjithmonë do ta kemi punën keq.

zelim cinjenice
cestitke makedonskoj policiji, jedno treba da nam je jasno, moramo odvojiti slucajeve kriminaliteta od pitanja nacije. inace uvek cemo imati lose "iskustvo"
 
Kriminalitet, a? Pa naravno.



Imali smo pri čitanju identičnu aosocijaciju. To se naziva jasnim imenom.
Al zašto i ПОЛИТИКА to ne nazove tim imenon no piše o "kriminalu":roll::roll:

6l98jyt.jpg

Богат арсенал наоружања одузет од албанских криминалаца
(Фото АФП)
 
poenta je da ima osoba koji se ne slazu sa tim [kao i onih koji ih smatraju spasiocima nacije], a to sto se takvi mahom kriju iza paravana patrijotizma, odbrane narodnih masa, zastiti potlacenih ili... to je....

ademe, poenta je mlaka.
Svetske sile čuvaju taj narod. I to će tako ostati do daljnjeg.
To treba tim "kriminalcima" (spasiocima nacije) neko i da "objasni" ako oni nemaju povjerenja u tu zaštitu?
 
ademe, poenta je mlaka.
Svetske sile čuvaju taj narod. I to će tako ostati do daljnjeg.
To treba tim "kriminalcima" (spasiocima nacije) neko i da "objasni" ako oni nemaju povjerenja u tu zaštitu?

pa to ti je kao da nekima hoces da dokazes da je Mladic .... svako nalazi neki paravan za obavljanje svojih "poslova"
ps. inace ja bas i ne bih pokusao da im to objasnim, mislim u cetiri oka, mogu me proglasiti za "postenog"
 
iako sam ovaj post postavio i na drugoj temi,neka ga i ovde, mozda moj gornji post bude jasniji

Ovaj citat koji si ostavio je krajnje providna zamena teza. Kakav kriminalitet, pa ti ljudi su bili do zuba naoruzani teroristi ciji su ciljevi cisto politicke prirode!!! Ne znam kako je to propraceno u kosovskim medijima, ali cisto sumnjam da je sve bilo tako kako ti kazes.Procitao sm da je Albanija izrazila zabrinutost zbog prekomerne upotrebe sile, i nesto ne verujem da se stavovi albanskih i kosovskih zvanicnika umnogome razlikuju.
 
@adem

Makedonija: Optužnica za terorizam protiv 13 albanaca
Autor: Blic online | 11.11.2007 - 08:40

Makedonske vlasti podigle su optužnice protiv 13 Albanaca uhapšenih u nedavnoj akciji "Planinska bura", preneo je radio "Slobodna Evropa". Oni se terete za terorizam, udruživanje radi neprijateljske aktivnosti i nedozvoljenu trgovinu oružjem i eksplozivnim materijama.

Portparol makedonske policije Ivo Koteski izjavio je da se Vlada zalaže da uhapšeni Albanci budu optuženi i za pokušaj državnog udara.
Ministarka unutrašnjih poslova Makedonije Gordana Jankulovska je saopštila da je u policijskoj akciji u kojoj su uhapšena ova lica zaplenjeno naoružanje dovoljno za opremanje bataljona od 650 vojnika, što je najveća količina otkrivena u ovoj zemlji.

Kriminalci kazes...???
 

Back
Top