америка поклања ф16 геноцидној творевини хрватској


20070618012548thompson_maksimir_maksimirski_stadion_marko_perkovic_koncert_fasisticki_pozfrav.jpg

hrvati digli ruke da pozdrave tompsona.

20070618012459thompson_maksimir_maksimirski_stadion_marko_perkovic_kisa.jpg

Ni sibica ne moze stati.

20070618012242thompson_maksimir_maksimirski_stadion_marko_perkovic_djeca.jpg

Puno omladine hrvatske.

20070618012708thompson_maksimir_maksimirski_stadion_marko_perkovic_koncert_gotovina.jpg


20070618012902thompson_maksimir_maksimirski_stadion_marko_perkovic_koncert_zastave.jpg
 
Sto bi nam rusi dali nesto? Da mi odmah prosledimo Amerikancima?

kad hoces u NATO neka ti oni poklanjaju. al za malo.
pa kako Rvatima Putin poklanja medalje i ordenje za izmisljene ratne zasluge, a oni skoro u NATO ,cak je Putin isao u Zagreb ,a B,eograd je vesto iskulirao ,mislim znam ja da su nasi politicari izdajnici ,placenici i sve ostalo al zar su Mesic i Sanader veci Rusofili od Voje ,Tome i Bore ??
 
http://www.nacional.hr/articles/view/34616/

Dobar artikal, a bilo bi fino ako bi ova nasa DEMOKRATSKA mafija na vlasti preduzela nesto po pitanju osposobljavanja Srpske Vojske. Svidja mi se Gripen (SAAB), mislim da je odlicna opcija za manje zemlje poput Hrvatske a i Srbije (takodje ga koriste Cesi i Madjari) i veoma ekonomican kad je rec o pocetnoj ceni, obuci, odrzavanju i ceni sata letenja.
 
kanta ili ne, samo jedan taj F16 moze da se meri sa celokupnom flotom od 5 MiG29...
koji su inace na remontu u rusiji, rusi ce nam to debelo naplatiti....

Da nisi malo preterao ? F16 je zivi **** za Mig29, a s'obzirom da nama trebaju novi avioni, gore spomenuti SAAB Gripen bi bio odlican izbor iz vise razloga, a zadovoljavao bi potrebe jedne manje zemlje poput Srbije i ostalih zemalja regiona.
 
Pa dobro, zato su sada na remontu kao prvo, a kao drugo nije avion video igrica pa da sve zavisi od "elektronike", jer onda bi bio "fly by wire" a nebi mu bio potreban pilot i o njemu ovisio ishod "dog fight-a" ;)

Sve u svemu, Fulcrum je superioran u odnosu na F16 kao avion, a to da su nam potrebni novi avioni je cinjenica. Treba uzeti dosta stvari u obzir kada se kupuje eskadrila borbenih aviona kao sto je to uradio analiticar u clanku koji je gore naveden po pitanju SAAB Gripen-a, i avion je fantastican za nase potrebe i nas "novcanik".
 
To je jedno. Plus, ako neko još nije naučio : nema džabe ni kod babe. :lol:

Neka je tu trgovina sklopljena. A da se ne bi objašnjavalo kako i zašto, elegantno je reći poklon
pa dobro ja sam tu bio i pomalo sarkastican ,al slazem se da je neka trgovina ali opet gledano objekitvo dakle ne iz nase perspektiver i interesa ,Amerikancima nista ne znaci i da poklone Hrvatima tih nekoliko aviona kad znamo koliko ih imaju i koliki im je vojni budzet a sa druge strane time samo ucvrscuju svoje saveznistvo sa njima.Mada ja mislim da je razlog Hrvatsko pristupanje NAO sledece godine a oni nemaju nijedan avion te klase, imaju neke migove 21 i super galebe i to je sve ,pa su im ovi sad "pokolnili" F16tice kako bi sto pre ispunili uslove za clanstvo ,a naravno da interes igra presudnu ulogu.
 
Pa dobro, zato su sada na remontu kao prvo, a kao drugo nije avion video igrica pa da sve zavisi od "elektronike", jer onda bi bio "fly by wire" a nebi mu bio potreban pilot i o njemu ovisio ishod "dog fight-a" ;)

u modernim avionima pilot je najobicniji sofer koji ima zadatak da se odveze na cilj i vrati.
sve ostalo radi elektronika koja na danasnjem bojnom bolju po vaznosti drzi prvo mesto.
a dogfight je stvar prvog i drugog svetskog rata....
 
pa dobro ja sam tu bio i pomalo sarkastican ,al slazem se da je neka trgovina ali opet gledano objekitvo dakle ne iz nase perspektiver i interesa ,Amerikancima nista ne znaci i da poklone Hrvatima tih nekoliko aviona kad znamo koliko ih imaju i koliki im je vojni budzet a sa druge strane time samo ucvrscuju svoje saveznistvo sa njima.Mada ja mislim da je razlog Hrvatsko pristupanje NAO sledece godine a oni nemaju nijedan avion te klase, imaju neke migove 21 i super galebe i to je sve ,pa su im ovi sad "pokolnili" F16tice kako bi sto pre ispunili uslove za clanstvo ,a naravno da interes igra presudnu ulogu.
Pa eto to. I ja se slažem. Nisam ti zamerio ništa, hteo sam samo još, kao, da malo osvetlim generalno. A evo sad si i izdetaljisao s čime nemam ništa protiv. :wink:

Fora je što od bivših republika SFRJ, Ameri imaju najvećeg "saveznika" u Rvatima, što je logično obzirom na pitanje : Ko Srbe voli više od "zapadne braće" ?! :lol:
 
Дакле када америка неком поклони авионе то значи следеће:

"Имам дванаест половних Југића које намеравам да бацим у старо гвожђе. Али, нашао сам будалу којој ћу да поклоним те крнтије, па ће он да ми наредних 10 година од мене купује резервне делове. Како су Југићи већ одслужили своје, треба ће му готово све од резервних делова. Направићу болји посао него да је он купио нове, јер после не би куповао резервне делове дуже време."
 
Pa, onom ko nema auto, ili ima Fiću ili Peglicu, tih 12 Jugića zvuče primamljivo...

A, šta misliš, da kad kupiš avion od brotje, da delovi nisu potrebni, huh? Ili da oni ne daju delove, hmmmm... nisam video da su kršili embargo u pokušaju da nam pomognu tokom ratova... dok su za to vreme slali heliće, pilote, C300... u Hrvatsku...
Дакле када америка неком поклони авионе то значи следеће:

"Имам дванаест половних Југића које намеравам да бацим у старо гвожђе. Али, нашао сам будалу којој ћу да поклоним те крнтије, па ће он да ми наредних 10 година од мене купује резервне делове. Како су Југићи већ одслужили своје, треба ће му готово све од резервних делова. Направићу болји посао него да је он купио нове, јер после не би куповао резервне делове дуже време."
 
nemogu da verujem sta pisete,nasi politicari IZDAJINICI-Petokolonasi smanjili nam vojsku na 20 hiljada isve cine da bi bili sto nespremniji a vi Filozofirate o nabavci aviona,ha ha ha... ***** avione nabavljati zastitu protiv njih jer oko nas svi imaju avione cak i nato ha ha ha...Nego nabaviti rakete za skidanje tih klinaca jer to je bitno.Kad se nekom skine 10-20 aviona pa sta vi mislite neko ce ih slati vise?
Razmislite samo malo!
 

Back
Top