Major Šišić ne traži pomilovanje
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Major Šišić ne traži pomilovanje

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Major Šišić ne traži pomilovanje

Major Šišić ne traži pomilovanje
    Politika - Pre sat i 6 minuta

BEOGRAD - Tražio sam od mojih advokata da se od predsednika Srbije ne traži pomilovanje za mene, već da upotrebimo sve pravne lekove kako bi mi se omogućio uslovni otpust, na koji po zakonu imam pravo, izjavio je u ekskluzivnom intervjuu "Enter" televiziji major Emir Šišić, bivši pilot JNA.

On je rekao da ga je šokirala odluka Okružnog suda u Novom sadu kojim je zahtev za uslovni otpust odbijen, ali je izrazio nadu da će Vrhovni sud, kome je upućena žalba, imati drugačije mišljenje.

Govoreći o periodu pre dolaska u Srbiju, Šišić je otkrio da je ćeliju u italijanskom zatvoru delio sa najvećim kriminalcima, šefovima mafije, teroristima Crvenih brigada, a da su mu čak zatvorenici Albanci, pretili i smrću.

"Pokojni premijer Đinđić pomogao mi je da iz pritvora u Mađarskoj ne budem prebačen u Hrvatsku", otkrio je Šišić i dodao da je za njegov transfer iz Italije u Srbiju najviše uradio Rasim Ljajić.

Ipak, kako je naglasio, najveću snagu da izdrži u borbi za slobodu i spostveno dostojanstvo, imao je u svojoj porodici i brojnim prijateljima.

Emir Šišić je u Italiji osuđen na 15 godina zatvora pošto je, kao pilot nekadašnje Jugoslovenske narodne armije, 7. januara 1992. u Hrvatskoj oborio helikopter Evropske zajednice, u kom je poginulo pet diplomata, od kojih su četvorica bili italijanski državljani.

Ističe se blockhead (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Podrazumevano Re: Major Šišić ne traži pomilovanje

Mislim da bi trebalo pustiti coveka na slobodu jer je postupao po PS-u i nije kriv za zlocin koji mu se pripisuje.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.10.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Thumbs down Re: Major Šišić ne traži pomilovanje

Citat Original postavio blockhead Pogledaj poruku
    Mislim da bi trebalo pustiti coveka na slobodu jer je postupao po PS-u i nije kriv za zlocin koji mu se pripisuje.
    I ne samo on!!! Po PS je postupao Šljivančanin pa eno gdje čovjek završi!!! Koji zlotvori su mu sudili, treba još da smo presretni da nije dobio dužu kaznu!!! A Šljiva je samo postupao po naređenju čovjeka koji se u Beogradu danas šeta po Knezu i koji je bio svjedok Tužilaštva!!! Fuj!!!

Slične teme

1. Tražim pomilovanje...
    Autor guest 135511 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 19.10.2009., 19:34
  2. MAJOR EMIR ŠIŠIĆ KONAČNO SLOBODAN
    Autor BB5 u forumu Politika
    Odgovora: 120
    Poslednja poruka: 13.05.2008., 16:26
  3. Šišić na VMA
    Autor Alekasandar2 u forumu Politika
    Odgovora: 33