Filmovi na DVD-u nemaju ton.

urania

Početnik
Poruka
26
Neki filmovi koje pustam sa dvd formata, narocito originali nemaju ton, tj imaju pretpostavljam ali ih ne cita. Ubacila sam codece ali izgleda da nije to u pitanju. Opet, neke kompilacije vise filmova na jednom disku cita normalno. U cemu je problem? tnx
 
I kod mene je bio isti problem, a resenje je smesno:
Ako koristis POWER DVD idi na CONFIGURATION, zatim izaberi AUDIO i u prozorcicu SPEAKER ENVIRONMENT izaberi 4 SPEAKER ili 2 SPEAKER bez obzira kakve zvucnike imas posto su vufer i komp uglavnom povezani obicnim aodio kablom pa tako mora.
 
a zasto je meni slika sa DVD-a kao na najgorem divx-u?ja sam instalirao kodeke i prbao sa svim moguccim opcijama i nista.....nece ni instalaciju igrice da mi pokrene,trazi neku biblioteku koja se zove ADVAPI32.dll.
ah da...juce sam kupio novi dvd rom(player) i nesto me ......
 
Kao što je već preporučeno
VLC Player je dobar plejer, koji koristi svoje kodeke
alternativa mu je KMPlayer:
Download The KMPlayer 2.9.3.1214 (12.31MB)

Oba koriste svoje kodeke ;) i čitaju praktično sve
ko stvoreni su za one koji se baš i ne snalaze sa video zapisima
KMP je malo lepši na oko, ali je zato i nešto veći
Oba pleyera imaju svoje mane i prednosti, no za koji god da se odlučite, nećete pogrešiti.

Kome su kodeci potrebni za nešto više osim gledanja filmova, nek instalira K-lite kodek pack
Download K-Lite Codec Pack 3.65 (Full) K-Lite Codec Pack 13.39MB
Download K-Lite Mega Codec Pack 3.65 K-Lite Mega Codec Pack 16.97MB

pri instalaciji, nak se samo drži onog "preporučeno" i ne bi smelo da bude nikakvih problema
 
Pa obzirom da nema sve potrebne kodeke a ni AC3 filter kako kazes,po meni je najbolje da instalira ceo paket svih potrebnih kodeka jer u protivnom kasnije bi nesto drugo moglo biti problematicno.Ovako bi ubila 2 muve jednim udarcem :).
K lite codec pack se zaista pokazao kao jedan od najboljih.Nisam skoro video da neko preporucuje neki drugi paket.
Naravno za DVD tu je i ShowTime koji stize sa nerom koji verovatno vecina ima na svom racunaru.

Btw,tema je malo stara ali nije strasno.Neki nastave temu staru i po godinu dve ;)
 

Back
Top