Anketa o coca-coli na Slaviji

Poruka
4.413
Pre neki dan prolazeci Slavijom zaustavila me devojka i pitala da li hocu da odgovorim na par pitanja za neku anketu. Ja, kako inace volim da radim ankete i testove, pristadoh. E onda mi je rekla kako treba da podjem sa njom negde unutra i pogledam reklamu za coca colu koja jos nije emitovana i da cu dobiti poklon, i krenula ka ulici Svetog Save. Krenula sam za njom ali mi je u roku od odma' kliknulo u glavi i sad kao da bih se izvukla a da ne izgleda kao da bezim, pitam koliko traje anketa.Kaze ona: "15 minuta, sto jel te neko ceka?". Rekoh da mi je to dugo i produzih dalje.
E sad, mozda sam ja i paranoicna, ali to mi je krajnje sumnjivo. A par dana pre toga sam gledala emisiju o trgovini ljudima gde sam cula kako i mlade devojke vrbuju devojke i to je bio jedan od glavnih razloga zasto sam posumnjala. Posle se mislim sva sreca da postoje takve emisije i da ih u poslednje vreme ima sve vise. Ne kazem da je ovo situacija u kojoj je moglo nesto da mi se desi, ali bolje da sam paranoicna a da nemam zasto da budem, nego da sam opustena pa nasednem.
Jel imao jos neko iskustva sa tom anketom ("anketom")?
 
Ja sam tako isla na anketu o cigaretama i to dva puta, bilo mi zao onih klinaca sto se smrzavaju po ulici kako bi prikupili sto vise ljudi, a imala sam vremena. Nije prevara, ove ankete su bile u centru grada, jedna u Sport kafeu, druga na Terazijama (nemam pojma cije su to prostorije, pored pivnice), a ovi sto vrbuju su me startovali u prvi put na Trgu, drugi put u Kolarcevoj. I stvarno traje 15-ak minuta, pitaju te gomilu pitanja i stvarno ti daju poklon (pre-paid dopuna i cokolada ;) u ovim slucajevima). Nemojte da se plasite, ali ipak budite oprezni, ove ankete se odrzavaju na javnim mestima, uglavnom u kaficima i na vidnim mestima, pa ako vam kazu da treba da idete u neki podrum ili haustor da bi vas anketirali, ipak razmislite da li da im ucinite takvu uslugu zbog cokolade ili koka-kole.
 
Definitivno si se istripovala. Mene su isto tako zaustavili letos na Slaviji i ista fora. Uveli me u hotel Slavija i tamo sam morao da probam raznorazne grickalice i da dajem svoje misljenje o njima. Slagali su te za jednu stvar. Rekli su ti da traje 15 minuta. Mene su zadrzali pola sata.
 
Мислим да је добро што ниси пристала. Чак и да није превара, ко ти гарантује да би то трајало 15 минута? Мене су недавно звали телефоном и ја глупача пристанем на "неколико" одговора. Верујте ми мислила сам да никада неће завршити са питањима.
 
ja sam bila u identicnoj situaciji proslo leto. Drugaricu i mene je zaustavila devojka na sred Knez Mihailove, i kao --anketa za sladolede..Mi pristanemo, medjutim, devojka nas povuce u neki kao restoran-kafic, isto u Knezu..Tamo je bilo nekoliko kompjutera po stolovima, sve su mladi ljudi bili.. gledale smo vise reklama, pitaju te sta ti se svidja, sta ne..koja ti je favorit, koji sladoled ti je omiljeni...traje sigurno 15 min, mozda i pola sata..
Na kraju, dali su nam po kutiju tog sladoleda za poklon ( mislim da je bilo 8 komada na shatpicu ) :)

tako da..mozda bih se i ja uplasila da sam bila sama, ali sam bila sa drugaricom..ne znam..ali mi dobismo sladoled :)
 
Pre neki dan prolazeci Slavijom zaustavila me devojka i pitala da li hocu da odgovorim na par pitanja za neku anketu. Ja, kako inace volim da radim ankete i testove, pristadoh. E onda mi je rekla kako treba da podjem sa njom negde unutra i pogledam reklamu za coca colu koja jos nije emitovana i da cu dobiti poklon, i krenula ka ulici Svetog Save. Krenula sam za njom ali mi je u roku od odma' kliknulo u glavi i sad kao da bih se izvukla a da ne izgleda kao da bezim, pitam koliko traje anketa.Kaze ona: "15 minuta, sto jel te neko ceka?". Rekoh da mi je to dugo i produzih dalje.
E sad, mozda sam ja i paranoicna, ali to mi je krajnje sumnjivo. A par dana pre toga sam gledala emisiju o trgovini ljudima gde sam cula kako i mlade devojke vrbuju devojke i to je bio jedan od glavnih razloga zasto sam posumnjala. Posle se mislim sva sreca da postoje takve emisije i da ih u poslednje vreme ima sve vise. Ne kazem da je ovo situacija u kojoj je moglo nesto da mi se desi, ali bolje da sam paranoicna a da nemam zasto da budem, nego da sam opustena pa nasednem.
Jel imao jos neko iskustva sa tom anketom ("anketom")?


Zaista ne znam konkretno za slucaj o kom pricas.....ali takva vrsta anketa zaista postoji, zovu se in hall ankete (to znaci da se ispitanik regrutuje na ulici i zajedno sa anketarem ide do obliznjeg mesta gde se sama anketa sprovodi).

Naravno velika greska anketara (bar po mom misljenju) je sto ti nije objasnio-la tacno o cemu se radi.
 
Mene su zadnji put vrbovali u vozu. Interesantno, pošto tu ima najviše mučenika, bolesnika, manijaka i psihopata. Al' ovo je bila gomila dečurlije da profesorkom :D i pitaju me, a ja već onako buljim u njih, jednom stoji na kartici ispisano hemijskom olovkom "vođa grupe", anketirao me vođa... uglavnom;
Kad je pitao nisam ga ni pustila da završi ODADADADA ITEKAKO ŽELIM DA ME ANKETIRATE u vezi "kvaliteta" ove konzerve, tim pre što je kasnio preko pola sata baš evo ovde i sada :)

Pa sam se potrudila svojski da ih napljujem, makar u svrhu edukovanja budućih nesrećnika... koji će da rade u žtp-u.
 
Pre neki dan prolazeci Slavijom zaustavila me devojka i pitala da li hocu da odgovorim na par pitanja za neku anketu. Ja, kako inace volim da radim ankete i testove, pristadoh. E onda mi je rekla kako treba da podjem sa njom negde unutra i pogledam reklamu za coca colu koja jos nije emitovana i da cu dobiti poklon, i krenula ka ulici Svetog Save. Krenula sam za njom ali mi je u roku od odma' kliknulo u glavi i sad kao da bih se izvukla a da ne izgleda kao da bezim, pitam koliko traje anketa.Kaze ona: "15 minuta, sto jel te neko ceka?". Rekoh da mi je to dugo i produzih dalje.
E sad, mozda sam ja i paranoicna, ali to mi je krajnje sumnjivo. A par dana pre toga sam gledala emisiju o trgovini ljudima gde sam cula kako i mlade devojke vrbuju devojke i to je bio jedan od glavnih razloga zasto sam posumnjala. Posle se mislim sva sreca da postoje takve emisije i da ih u poslednje vreme ima sve vise. Ne kazem da je ovo situacija u kojoj je moglo nesto da mi se desi, ali bolje da sam paranoicna a da nemam zasto da budem, nego da sam opustena pa nasednem.
Jel imao jos neko iskustva sa tom anketom ("anketom")?

Ti ocigledno nisi dugo bila u Beogradu. Takve ankete su svakodnevna pojava.
 
O Bože... :lol:
Ima takvih anketa, bila sam dva puta, do duše na Obilićevom vencu... Jednom sam dobila šolju, drugi put dopunu za telefon.
Održavale su se u hotelu Mažestik, dole negde u nekoj sali...

Sedneš za komp, puste ti neke reklame i stave slušalice na uši, lepo odgledaš to - daš podatke i posle par dana te zovu na mob. i pitaju čega se sećaš u vezi tih reklama...
Nemaju nikakve uniforme, uglavnom ankete rade mladi ljudi - studenti.
 

Back
Top