Zutica

Ne razumem dodatak u zagradi? A decu mozete zastititi samo dobrom edukacijom o bolestima prljavih ruku, o neprikladnosti upotrebe zajednickih pribora za higijenu, posudja, itd.....
 
Da, dobro oprali ruke i dobro oprali pljeskavicu pre nego sto su je pojeli:lol:

Pranje ruku nema veze sa tim sta se jede. Jer, sta cemo sa majstorom koji nije oprao ruke pre nego sto ih je uvaljao u pljeskavicu?:confused:
 
koliko me secanje dobro sluzi tipovi zutice ne postoje! ja pricam o tipovima HEPATITISA!!! s tim da mislim da je samo AKUTNI HEPATITIS A isto sto i ZUTICA!!!
 
Postoji i inaktivisana vakcina protiv virusnog hepatitisa A koja se preporučuje osobama koje će duže boraviti u visoko endemskim područjima, odnosno u lošim higijensko- sanitarnim uslovima. Vakcinisana lica su zaštićena od obolevanja nakon 30 dana od aplikacije vakcine.
Sistematska vakcinacija i profilaksa lekovima se ne sprovode.

Deca se ne vakcinisu protiv hepatitisa A nego protiv hepatitisa B.
 
dr:
Postoji i inaktivisana vakcina protiv virusnog hepatitisa A koja se preporučuje osobama koje će duže boraviti u visoko endemskim područjima, odnosno u lošim higijensko- sanitarnim uslovima. Vakcinisana lica su zaštićena od obolevanja nakon 30 dana od aplikacije vakcine.
Sistematska vakcinacija i profilaksa lekovima se ne sprovode.

Deca se ne vakcinisu protiv hepatitisa A nego protiv hepatitisa B.


Pa da li je pametno vakcinisati se sada zbog virusa koji se siri?Koliko si zasticen tom vakcinom-godinu dana?Ima li da se kupi u apoteci?Uhvatila me je panika!
 
Ma daj pa i u krajnjem slucaju ako dobijes zuticu male su sanse da ti od nje bude nesto ozbiljno. Ne panici. Cak koliko vidim zivis u Beogradu, prema tome zaista nema mesta panici. Da si u Nisu pa i da te razumem.
 
I onda - sta? Vakcinisaces se i ne moras prati ruke? Ne razumem? Voda i sapun, brate mili, ne trpati ruke u usta, ne jesti brzu hranu, dobro prati voce i povrce, jednom recju HIGIJENA i nema nikakvog razloga za paniku!
 

Back
Top