Ин мемориам...шта радиш у ситан сат...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
POBRATIMSTVO LICA U SVEMIRU
Ne boj se! nisi sam! ima i drugih nego ti
koji nepoznati od tebe žive tvojim životom.
I ono sve što ti bje, ću i što sni
gori u njima istim žarom, ljepotom i čistotom.
Ne gordi se! tvoje misli nisu samo tvoje! One u drugima
žive
Mi smo svi prešli iste putove u mraku,
mi smo svi jednako lutali u znaku
traženja, i svima jednako se dive.
Sa svakim nešto dijeliš, i više vas ste isti.
I pamti da je tako od prastarih vremena.
I svi se ponavljamo, i veliki i čisti,
kao djeca što ne znaju još ni svojih imena.
I snagu nam, i grijehe drugi s nama dijele,
i sni su naši sami iz zajedničkog vrela.
I hrana nam je duše iz naše opće zdjele,
i sebični je pečat jedan nasred čela.
Stojimo čovjek protiv čovjeka, u znanju
da svi smo bolji, međusobni, svi skupa tmuša,
a naša krv, i poraz svih nas, u klanju,
opet je samo jedna historija duša.
Strašno je ovo reći u uho oholosti,
no vrlo srećno za očajničku sreću,
da svi smo isti u zloći i radosti,
i da nam breme kobi počiva na pleću.
Ja sam u nekom tamo neznancu, i na zvijezdi
dalekoj, raspreden, a ovdje u jednoj niti,
u cvijetu ugaslom, razbit u svijetu što jezdi,
pa kad ću ipak biti tamo u mojoj biti?
Ja sam ipak ja, svojeglav i onda kad me nema,
ja sam šiljak s vrha žrtvovan u masi;
o vasiono! ja živim i umirem u svjema;
ja bezimeno ustrajem u braći.
Tin Ujevic
p.s. ona vas pozdravlja :)
 
E hvala picvajz... pa ko ce drugi ako ne ti!
Kod mene su neki drugi sati, kasno popodnevni, ali opet sa pola motora radim nesto po stanu, cekam dragog da dodje sa rintanja, kupujem preko Amazona, kupala kuce a napolju - kisa (sad mi treba iskolaceni smajli)... sta da radim, morala sam da je okupam, utorak je njen dan za te stvari, ali sticajem raznih okolnosti, odlozismo skidanje ''stroketa'' za danas. :-) Hej, svidja mi se izraz! Usvojila!
Pozdrav za sve sajdzije. I slatki snovi!
Cekam da se javi i Julian! Juliane, Juliane, gde si? Mozda spava. Pa i njemu slatke snove zelim...
 
A gde ti sinoc nestade..
i to bez pozdrava:-(
da se nisi nesto naljutila...da nije zbog konje,a?:)
Pa nisam ja mislila nista lose...;)

dobro pitanje, a gde TI nestade veceras, a?
taman sam nesto teo, a ti kao rukom, ccc
@ tema, pa nista tugujem zbog pjane boodale na kloopi omiljenog mi tima i tako:(
a da i poet dam pobedijoooooooooooooooooooo, iako niko nije ni igrao, tako da sada sigurno nema svedoka:lol:
 
ma kakva je ovo tema kao u sitan sat, evo sitan sat je i nema nikoga... nije valjda da svi spavate. ja bas prosetala psica po pustom parku i otkrivam pf fotografija (ne znam kako ranije nisam tamo zalutala) i vidim sitan sat je, pa da vas proverim jeste li ovde ili ne. bas ste me duboko razocarali...:) jel bese treba i smajli da me slucajno ne protumacite kao neprijateljski nastrojenu :):)
 
Cekam da se javi i Julian! Juliane, Juliane, gde si? Mozda spava. Pa i njemu slatke snove zelim...
Evo me kiso, sunce moje. Istina je da nocu pretezno spavam...
Je l' ti se svidela preporuka filma na prethodnoj temi? Ako budes imala priliku, nemoj da ga propustis.

Za danas bih ti preporucio italijansko ostvarenje ''Tri muskarca i noga'' - mracni road movie, film o putovanju u srediste sopstvenog bica, utemeljen uzbudljivim putesestvijem karakternih likova kompleksnog unutarnjeg zivota; remek delo sedme umetnosti, dramaticna saga o prijateljstvu i odanosti, predanosti porodici, te istinskim, zaboravljenim vrednostima.

Da bih docarao snagu emocija kojom nas ovaj kolaz magicnih slika obasipa, za tebe sam priredio mali klip, film u filmu, tipican primer evropskog film noira, potresnu pricu o Ajeje Brasorvu - dekadentnom buntovniku, neukalupljenom u nepravedni sistem.
Svako od nas moze da se prepozna u liku tragicnog Ajejea, a svakako mogu da povucem paralelu sa skorasnjim dogadjajima na Forumu.

Ako nekada na ovom forumu budete sreli nekoga pod nikom Ajeje Brasorv, znacete da sam to ja. Doduse, na Forumu vec postoji jedan Ajeje koji nema veze sa mnom.

Sledi klip:
 
Nekako uništite jedinstvenu zanimljivost teme ako je ponavljate u beskraj. Bolje da je sitan sat umro i da ste otvorili nešto novo. Al' na sličnu foru :)
Huh, sad će opet da ispadne da kritiqjem pičvajza. Al' ovo niej prvi put da se radi, tako da se ne odnosi na specijalno na ovu temu.

Uživajte, svejedno 8)

joooj, što si lepa, baš leeeepa na tu slikicu. :) :) :)
 
Evo me kiso, sunce moje. Istina je da nocu pretezno spavam...
Je l' ti se svidela preporuka filma na prethodnoj temi? Ako budes imala priliku, nemoj da ga propustis.

Za danas bih ti preporucio italijansko ostvarenje ''Tri muskarca i noga'' - mracni road movie, film o putovanju u srediste sopstvenog bica, utemeljen uzbudljivim putesestvijem karakternih likova kompleksnog unutarnjeg zivota; remek delo sedme umetnosti, dramaticna saga o prijateljstvu i odanosti, predanosti porodici, te istinskim, zaboravljenim vrednostima.

Da bih docarao snagu emocija kojom nas ovaj kolaz magicnih slika obasipa, za tebe sam priredio mali klip, film u filmu, tipican primer evropskog film noira, potresnu pricu o Ajeje Brasorvu - dekadentnom buntovniku, neukalupljenom u nepravedni sistem.
Svako od nas moze da se prepozna u liku tragicnog Ajejea, a svakako mogu da povucem paralelu sa skorasnjim dogadjajima na Forumu.

Ako nekada na ovom forumu budete sreli nekoga pod nikom Ajeje Brasorv, znacete da sam to ja. Doduse, na Forumu vec postoji jedan Ajeje koji nema veze sa mnom.

Sledi klip:

Malo sam se zastidela - ono "sunce moje"...
Sujetno zensko - sta ces!
I da, obavezno cu pogledati taj film, ja sam poznata onima koji me znaju - da volim bas takve filmove.
A moje drugo ime je - neprilagodjena.
Hvala Juliane za klip, Ajeje je bas drazestan. Zaintrigirao si me, u najskrorije vreme cu ga pogledati.
Puno te pozdravljam.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top