Investicioni fond, Austrija

K aja

Ističe se
Poruka
2.820
Upravo sam čula za najnoviji posao. To je ustvari štednja sa kamatom od garantovanih min. 15 % godišnje, a garant je država Austrija. Ulaže se u neki investicioni fond u Austriji, nema nikakve veze sa bankama već sa robnom berzom. Donji limit za ulaganje nije ograničen, a gornji jeste. Može se i zarađivati i to tako što se traže novi ulagači. Navodno je već 10% Slovenaca uložilo novac u ovaj fond umesto u banke, a u Srbiji je ovo kao sasvim novo. Pošto smo u ovoj zemlji već prošli sito i rešeto, ja sam skeptična. Da li je neko nepristrasan već čuo za ovo čudo od posla?
 
Cao Kajo ja ti ne bih savetovala da eksperimentises. Pusti Slovence nemaju pojma ja sam juce na Tv Pink (bili su gosti Mladjan Dinkic neka novinarka vecernjih novosti i neki tip iz Hipo Alpe Adria banke i pricali su o ovim besplatnim akcijama javnih preduzeca koje treba da dobiju svi gradjani Srbije koji su punoletni. E u toj emisiji sam cula kako je to islo u sloveniji i kako su Slovenci nadrljali jer nisu bas znali sta sa tim akcijama da rade pa su mnogi pukli jer nisu znali da pravilno ulazu
 
Oljice, ovde se ne mogu ulagati akcije, samo keš i to u devizama, a uplaćuje se u nekoj od zemalja kod kojih je ovaj fond već razrađen (npr. Bosna ili Slovenija). Meni ideja o investiranju zvuči mnogo pametnije od štednje u bankama, navodno i banke zarađuju tako što naš novac investiraju u neki od tih fondova, onda nama daju neki sitan procenat na ime kamate a većinu uzimaju sebi. Ima tu neke logike, samo ja nisam stručnjak, ne razumem sve klauzule.
 
Jednom je Ivo Andric napisao otprilike: Neverovatno je koliko energije neki ljhudi uloze da ubede neke druge ljude da ne treba da delaju a sami nikad nista ne rade i nemaju nikakvu inicijativu.Ja cu dodati par stvari na ovo:Takva reakcija ljudi je zbog straha od promena. Ti ljudi ce uvek raditi za platu a ne za sebe.Oni ce prepoznati svoju sansu kasno jer nisu umeli da je prepoznaju na vreme. Onda ce se zaliti da nikad nemaju srece ili da je neko drugi kriv za njihov promaseni zivot! Ustvari sve je u glavi. Ono u sta verujemo To nam se i desi
 
Zasto ne ulozis ovde u investicioni fond,sad je malo zatisje pa IJ padaju,ali krajem meseca krecu dva nova fonda KD Invest i Delta dinamik,koji su fondovi rasta,te ce uz veci rizik donositi i veliku zaradu,a postojeci fondovi (4) su balansirani,te donose manju zaradu,ali nijedan godinu nece zavrsiti ispod 20%-30%! (ne kalendarsku,vec godinu rada)
 
Ma ok su nasi fondovi ali oni su ograniceni-moraju 70% kapitala plasitati u zemlji! I sad kad bi ih bilo i na stotine bilo bi t svejedno u koji ulazes jer svi mahom kupuju iste akcije. Gde je tu disperzija rizika? Ovde je poenta da se ulaze globalno i sredstva ti se aktivno premestaju iz jednog u drugi fond kad strucni i nezavisni upravljac oceni da je potrebno.
 
Dobro je što se javio i neko iznutra, onaj čovek što je meni pričao o fondu nije rekao ni kako se fond zove, niti je kao predstavnik imao vizitku. Osim toga, došao je "da nam kaže tajnu informaciju koja će nas obogatiti" iako je to sve, navodno, već dobro poznato u okolnim zemljama. Posebno mi je bio gadan onaj pristup sa predavanjem kao za mentalno zaostale, koji koriste svi koji prodaju maglu, pa nam se davno ogadio. Ono: "napiši na papir šta želiš", "napiši za koliko vremena to želiš" i te cake. Došlo mi je da ga odmah isteram iz kuće. Zašto neko ne može da dođe kod potencijalnog ulagača i razgovara sa njim kao sa normalnim, inteligentnim bićem? I čemu tajnovitost ako je cilj ljudi na terenu da na sakupe što veću ekipu?
Moj utisak je da investicioni fond ima potencijal (ne znam koliki) ali im je pristup jeftin i odbojan.
 
Dobro je što se javio i neko iznutra, onaj čovek što je meni pričao o fondu nije rekao ni kako se fond zove, niti je kao predstavnik imao vizitku. Osim toga, došao je "da nam kaže tajnu informaciju koja će nas obogatiti" iako je to sve, navodno, već dobro poznato u okolnim zemljama. Posebno mi je bio gadan onaj pristup sa predavanjem kao za mentalno zaostale, koji koriste svi koji prodaju maglu, pa nam se davno ogadio. Ono: "napiši na papir šta želiš", "napiši za koliko vremena to želiš" i te cake. Došlo mi je da ga odmah isteram iz kuće. Zašto neko ne može da dođe kod potencijalnog ulagača i razgovara sa njim kao sa normalnim, inteligentnim bićem? I čemu tajnovitost ako je cilj ljudi na terenu da na sakupe što veću ekipu?
Moj utisak je da investicioni fond ima potencijal (ne znam koliki) ali im je pristup jeftin i odbojan.

pa zar ti ovo nije dovoljno da zaključiš da su prevaranti? čemu dalje dilema?
 
Nemaju svi iste pristupe, slazem se da neki nisu za taj posao, ali je proizvod koji nude zaista vrhunski. Evo bas danas mi je stigao izvestaj o stanju na racunu iz GLOBE INVEST-a, imam i svoju sifru, kod... sve sto je potrebno da imam uvid u svoj novac i jedino ja mogu da izdam nalog za njegovo podizanje.
Ako te nesto interesuje slobodno pitaj, mislim da ti nije bas najbolje predstavljena ponuda.
 
Jednom je Ivo Andric napisao otprilike: Neverovatno je koliko energije neki ljhudi uloze da ubede neke druge ljude da ne treba da delaju a sami nikad nista ne rade i nemaju nikakvu inicijativu.

omisljeni citat koji plasiraju koji bi leba bez motike....
naravno, potpuno zanemaruju cinjenicu da MI nagovarmo ljude da RADE, a ne da se loze na neke MLM sisteme, fondove ovo ono....
 
Ovi fondovi nisu sumnjivi jer za sredstva odgovara luksemburska banka a ukoliko se slucajno desi gubitak veci od predvidjenog rizika to nadoknadjuje "genetal investments". Inace Austrija je jedna od najbolje uredjenih drzava sto se tice zakona, a i sva osiguranja sto se u poslednje vreme otvaraju kod nas (rajfajzen, unika...) imaju sediste upravo tamo.
 
Upravo sam čula za najnoviji posao. To je ustvari štednja sa kamatom od garantovanih min. 15 % godišnje, a garant je država Austrija. Ulaže se u neki investicioni fond u Austriji, nema nikakve veze sa bankama već sa robnom berzom. Donji limit za ulaganje nije ograničen, a gornji jeste. Može se i zarađivati i to tako što se traže novi ulagači. Navodno je već 10% Slovenaca uložilo novac u ovaj fond umesto u banke, a u Srbiji je ovo kao sasvim novo. Pošto smo u ovoj zemlji već prošli sito i rešeto, ja sam skeptična. Da li je neko nepristrasan već čuo za ovo čudo od posla?

a šta ćeš mi ti, ako imam keš da ulažem?
 
Ovi fondovi nisu sumnjivi jer za sredstva odgovara luksemburska banka .

e to je već nešto:lol:
ima već deset fondova ovde kod nas, svi su registrovani u ovoj državi, imaju pib, zna se ko su vlasnici, čak i u šta ulažu, dnevno se u novinama objavljuje cena investicione jedinice, poznata su i javna sva pravila. U slučaju spora nadležni su domaći sudovi.
čemu onda experimenti sa "tajnim"poslovima:roll:
 

Back
Top