Memorija na 333 MHz umesto 667...

biosphere

Početnik
Poruka
2
Pozdravljam svakoga ko pročita moju poruku! Nisam baš veliki znalac kompjutera ali nesto mi nije jasno. kupio sam novu mašinu: Intel core2duo E4400, asus P5LD2-X, xfx geforce 8600gt, 1gb kingstone ram (667MHz). kad pogledam u 3DMarku za memoriju pise da radi na 333MHz. proverio sam u BIOS-u,manuelno sam namestio na 667MHz ali sve je isto. dali je problem sa memorijom ili 3DMark pogresno prikazuje? Molim za pomoć! svaki savet dobro dođe:D
 
Pa sad si se malo zeznuo shto si kupio E4400 poshto nije sigurno da cesh stici do 3.0 GHz ali do 2.7 bi trebalo..... ( trebao si da uzmesh Pentium E 2180 sa M0 revizijom mada nema veze )
Sad je pitanje kakvo imash napajanje ?? Ako imash neko brendirano onda nastavi sa ovim dole a ako imash ono shto je ishlo sa kucishtem zaboravi na overclock.....

Napon na procesoru fiksirash na 1.325 V ( to mu je default )
FSB podignesh na 270
CPU Multiplier stavi na 10 X
Memory multiplier stavi na 2 x
Negde pod advanced CPU freatures iskljuci C1E i EIST
Timinge memorije zasad ostavi na AUTO

Save & Exit

Ako bootuje u Windows pusti mu Otrhos ( skini ga sa googla ) na prioritetu 9 i Stress CPU test jedno 8 sati i ako nepukne imash stabilan procesor na 2.7 GHz - samo pazi da prilikom ovog testa je kucishte dobro provetreno i da temperatura po jezgru neprelazi 70 C - temperature merish programom koji se zove Core Temp 0.95.4
 
A sto da ga klokne?Ne razumem zasto svi hocete da "kloknete"Procesore?Da li znate da se ako ga "kloknes" gubi GARANCIJA!

Ne neznamo glupi smo.... :lol:
Ajde objasni mi kako ce neko znati da sam overclockovao procesor / grafichku ??
Samo nemoj mi onu foru ischitace iz BIOS-a... :lol: Samo nestruchno odradjen O/C znachi nestabilan sistem i eventualno crkavanje procesora....
I daj mi jedan primer crkavanja procesora/ploche prilikom overclocka za 24/7 ( znachi nerachunaj DI i techni Azot ) koji je struchno uradjen ?? I nemoj mi onu prichu "znash moj drugar je prichao sa bratom oca onog klinca shto mu je drugar spalio procesor....."

lepo udji u ovaj podforum i prochitaj 5-6 tema da vidish koliko ima O/C procesora :lol:
http://www.benchmark.co.yu/forum/forumdisplay.php?f=16
 
Ne neznamo glupi smo.... :lol:
Ajde objasni mi kako ce neko znati da sam overclockovao procesor / grafichku ??
Samo nemoj mi onu foru ischitace iz BIOS-a... :lol: Samo nestruchno odradjen O/C znachi nestabilan sistem i eventualno crkavanje procesora....
I daj mi jedan primer crkavanja procesora/ploche prilikom overclocka za 24/7 ( znachi nerachunaj DI i techni Azot ) koji je struchno uradjen ?? I nemoj mi onu prichu "znash moj drugar je prichao sa bratom oca onog klinca shto mu je drugar spalio procesor....."

lepo udji u ovaj podforum i prochitaj 5-6 tema da vidish koliko ima O/C procesora :lol:
http://www.benchmark.co.yu/forum/forumdisplay.php?f=16
Ne mogu saznati,to je tacno!
Ali ukoliko crkne(a moze da se desi) sta ces reci prodavcu,zbog cega je crko?
 
Pa samo mu kazes da si gledao neke slike, kad odjednom....puf...zakuca se komp i vise se nije hteo pokrenuti. A i ako imas garanciju kod neke profi firme, oni te nece pitati, vec ce ga odma zameniti.
Gledao slike!Pa to burazeru sto ti pricas to se zove "PREVARA"(ako nisi znao)i zbog toga se ide u mardelji;)
pa ako si imao J..a da ga "kloknes" ajd`sad imaj J..a pa reci Firmi istinu,pa onda ako si CAR kupis lepo drugi Procesor i tako par puta:p
E,tesko ovoj nasoj drzavi dokle svi mislimo kako koga da Za.....O!
Zato nam niko vise i ne veruje!:sad:
Jadni mi!:cry:
 
Joooj. Pa sta mislis da smo mi jedini koji lazemo??? lol Pa jbte ceo svet laze o tome. Ne oni su dobar svet koji ce da kaze da su OC-ovali i da lepo kupe novi proc. lol Pa gde je tu logika???
Neznam da li je svuda tako!U ovoj lepoj ili usranoj(mozemo je svakako nazvati) drzavi gde ja zivim ne lazu bas svi(sto se toga tice).Ali nije ni vazno,to je vec tema o kojoj moze da se diskutuje vecno!8-)
Nego mi reci ja sam prekluce postavio jednu temu,pa jutros drugu i uopste ih ne nalazim na krstarici!Gde su jbte?
 
Ma da. Ko da ce neko normalan da kaze da je overklokovao cpu od recimo 200e??? A nakon sto mu ne uvaze garanciju, da plati jos 200e za novi proc. Jeste sigurno. To mozda jeste pravedno, ali jbg....kad je novac u pitanju....Btw to sa temama postavi na onoj temi pitanja za moderatore...
 
Pa sad si se malo zeznuo shto si kupio E4400 poshto nije sigurno da cesh stici do 3.0 GHz ali do 2.7 bi trebalo..... ( trebao si da uzmesh Pentium E 2180 sa M0 revizijom mada nema veze )
Sad je pitanje kakvo imash napajanje ?? Ako imash neko brendirano onda nastavi sa ovim dole a ako imash ono shto je ishlo sa kucishtem zaboravi na overclock.....

Hmm. . . Ne kontam sto rece da je bolji E2180 ? Mozda za o/c j bolji, ali logicki je bolji E4400 zbog 1mb vise, zatr ne ? ispravi me ako gresim ili reci u cemu je zonfa . . .

PS Ne razumem zasto je E6550 jeftiniji od E6420 i E6750 od E6600, a brzi su i imaju veci FSB . . . Jel zna neko o cemu je mozda rec ?
 
Hmm. . . Ne kontam sto rece da je bolji E2180 ? Mozda za o/c j bolji, ali logicki je bolji E4400 zbog 1mb vise, zatr ne ? ispravi me ako gresim ili reci u cemu je zonfa . . .

PS Ne razumem zasto je E6550 jeftiniji od E6420 i E6750 od E6600, a brzi su i imaju veci FSB . . . Jel zna neko o cemu je mozda rec ?

Da to sam mislio... da je 2180 bolji zbog veceg O/C potencijala....

Za ovo drugo neznam zashto je tako....
 

Back
Top