ZAKON O GLAVNOM GRADU

Poseban status?
Nisam nishta chula o tome, ali.. svidja mi se
kako zvuchi.. :?

Shta ochekujesh da tjemo dobiti tim zakonom?

Lichno bih volela da se, napokon, preciziraju granice
nasheg grada, kako ne bi mogao dalje da se shiri - za pochetak.
A onda..
Da ne duzhim. Tema je inspirativna.
Napishi neshto vishe L1. ;)
 
Допринос ефикаснијем функционисању локалне самоуправе

Министар за државну управу и локалну самоуправу Милан Марковић рекао је данас да ће закон о главном граду бити донет највероватније током октобра и да ће се неке надлежности Београда пренети на општине.




Марковић је изразио очекивање да ће грађани у тој београдској општини врло брзо путем интернета и информационих система моћи да добијају матичне и друге врсте извода.

Министар за државну управу и локалну самоуправу разговарао је са председником општине Савски Венац Томиславом Ђорђевићем, између осталог, и о Закону о главном граду којим би, путем децентрализације, градске општине добиле више надлежности.

Циљ је, истакао је у разговору Марковић, да Београд добије знатно већи обим надлежности, а да истовремено део њих пренесе на општине што би допринело ефикаснијем функционисању локалне самоуправе.

(Извор: Бета, Танјуг)
 
to je samo model...manje od nacrta.......mislim da u sadašnjim okolnostima treba oprobati model decentralizacije...ne samo na gradskom...već i na repoobličkom nivou....ta perspektiva je najvažnija...kako bi jednom neko shvatio će onoliko napredovati koliko sam zaradi...ukrade...ali da sam uloži.....ne sa strane....
 
Neka bude novi zakon. I treba za neke stvari da postanu nadlezne lokalne vlasti. Sada su neke stvari podesene dosta centralizovano, sto se nije pokazalo kao najbolje.
Najbolje je da opstine budu nadlezne za dosta stvari - da mogu obicni gradjani da naprave inicijativu za nesto i da bude tako.
 
.. kuku, ako nam ne stignu novci iz vojvodine i resto srbije propadnućemo!! ima da capnemo od glada i žeđa!!
banghead-1.gif
 
ne trebaju mishku novci iz vojvodine,kupice je on celu kao i sve ostalo ...pa ce nam onda napise zakon.
lokalna samouprava ha ha. i dosad je novi bgd imao zakon za zidanje pa kaze u vis max 4 sprata.doso misko zida uvis kolko hoce....cemu onda zakon?
 

Back
Top