C++ prevodilac problem,pauza?

miXed

Iskusan
Poruka
6.560
pozz,evo uzo i ja malo da ucim programiranje XD uzo ovu veeeliku knjigu " Nauciti C++ za 21 dan "
stigo do 2 dana,i doso do ovog programa,ako tako mogu da ga nazovem

Kod:
//Listing 2,2 koriscenjem cout

#include <iostream.h>
int main()
{
    cout << "Zdravo.\n";
    cout << "Ovo je 5: " << 5 << "\n";
    cout << "Manipulator endl nas prevodi u novi red." <<
    endl;
    cout << "Evo veoma velikog broja: \t" << 70000 << endl;
    cout << "Ovo je zbir 8 i 5: \t\t" << 8+5 << endl;
    cout << "Evo Razlomka: \t\t\t" << (float) 5/8 << endl;
    cout << "I veoma velikog broja: \t\t" << (double) 7000*7000 <<
    endl;
    cout << "Nemojte zaboraviti da zamenite Jesse Liberty svojim imenom.... \n";
    cout << " miXed je C++ programer! \n";
    return 0;
}

I sad kad ocu da pokrenem program kazhe kao projekat nije kompajlan.I ja ok uzmem uradim complain, i uradim run, i isto mi pishe.Neko zna reshenje?To je jedan problem.
A drugi problem mi je , kad startujem program samo na brzaka se pojavi i nestane , ako nije frka da mi neko ostavi neki code za pause da tako ostane da ne nestane.Ajdee programeri =)
 
pozz,evo uzo i ja malo da ucim programiranje XD uzo ovu veeeliku knjigu " Nauciti C++ za 21 dan "
stigo do 2 dana,i doso do ovog programa,ako tako mogu da ga nazovem

Kod:
//Listing 2,2 koriscenjem cout

#include <iostream.h>
int main()
{
    cout << "Zdravo.\n";
    cout << "Ovo je 5: " << 5 << "\n";
    cout << "Manipulator endl nas prevodi u novi red." <<
    endl;
    cout << "Evo veoma velikog broja: \t" << 70000 << endl;
    cout << "Ovo je zbir 8 i 5: \t\t" << 8+5 << endl;
    cout << "Evo Razlomka: \t\t\t" << (float) 5/8 << endl;
    cout << "I veoma velikog broja: \t\t" << (double) 7000*7000 <<
    endl;
    cout << "Nemojte zaboraviti da zamenite Jesse Liberty svojim imenom.... \n";
    cout << " miXed je C++ programer! \n";
    return 0;
}

I sad kad ocu da pokrenem program kazhe kao projekat nije kompajlan.I ja ok uzmem uradim complain, i uradim run, i isto mi pishe.Neko zna reshenje?To je jedan problem.
A drugi problem mi je , kad startujem program samo na brzaka se pojavi i nestane , ako nije frka da mi neko ostavi neki code za pause da tako ostane da ne nestane.Ajdee programeri =)

OVO RADI SAVRSENO, EVO TI SS SA MOGA LAPTOPA KAD SAM POKRENUO, I ZABORAVI OVE POSTOVE IZNAD GET,FFLUSH I TO,

slikaom9.png
 
OVO RADI SAVRSENO, EVO TI SS SA MOGA LAPTOPA KAD SAM POKRENUO, I ZABORAVI OVE POSTOVE IZNAD GET,FFLUSH I TO,
Јел си ти стварно толико ограничен или се само правиш? То што ТЕБИ заузтави извршавање на крају је зато што је Visual Studio то урадио( то можеш у самом VS да подесиш) али када направиш Release верзију, овог заустављања неће бити сем у случају да то ти у коду напишеш тако да ако уради:
ZABORAVI OVE POSTOVE IZNAD GET,FFLUSH I TO,
вратиће се на почетак приче, без решења.

Еби га, није уреду да причаш нешто што је погрешно. Само дезинформишеш човека. ;)
 
Не знам дал' ме зезате ил' говорите истину. Visual basic 2005 сам инсталирао крајем јула. Сада знам основе програмирања. Све сам то научио од књиге Visual basic 2005 која код вас у књижарама се продаје око 1250 динара. (Код нас је мало скупља).
Пробао сам радити са Visual C++, Visual C# и Visual J, али ми се Visual basic највише допао. Заиста је најлакши и најбољи.8-)
 
Док се у школама баве pascalom, у прупреми је Visual basic 2008!
Према томе сами просудите шта је боље.
Зезаш? :)
Буразеру исти је изашао пре недељу дана, значи више није у припреми.
Ајде нам образложи зашто је VB бољи и које су његове предности у односу на C#, C++ или пак Јаву( Џаву :P)...
 
Док се у школама баве pascalom, у прупреми је Visual basic 2008!
Према томе сами просудите шта је боље.
Stojane, nemoj govoriti o stvarima koje ocigledno ne poznajes ni blizu dovoljno.

1. To sto se u skolama uci Pascal a "u pripremi" je VB 2008 ne moze se uzeti kao kvalifikacija da je VB bolji od Pascala.
2. Ako treba napisati ozbiljne aplikacije, nijedan profesionalac nece se masiti za VB pa bio to VB 2008 "u pripremi" a koji je BTW vec izasao.
3. Da bi iole korektno ocenjivao sta je bolje a sta gore od programskih jezika, morao bi poznatavi sve one programske jezike sa kojima neki programski jezik poredis, sto kod tebe nije slucaj. Kad budes napisao nesto ozbiljno u Pascalu, C, C++, C#, Java, Delphy itd, mozda ces moci da vrsis neka poredjenja.
Pa i tada se poredjenja ne mogu pausalno davati. To ti je kao da kazes da je auto na prednji pogon bolji od onog na zadnji a ne umes da vozis ni jedan kako valja? KAo da kazes da je Mell Gibson bolji od Son Konerija a gledao samo po jedan film svakog glumca. Da kazes da je atom zeljeza bolji od atoma vode, da malo karikiram...

Dakle, da bi o necemu mogao dati relevantni sud, moras sve elemente poznavati i objasniti na cemu baziras svoje misljenje.
Verujem, kad budes dublje zasao u programerske vode, shvatices o cemu pricam.
DO onda se uzdrzi od takvih izjava, samo pokazujes neznanje, sto samo po sebi nije lose ako ces nastaviit da ucis. Ako ne....
 
1. VB 2005 аутоматски открије грешку без debug, док код осталих верзија то нисам приметио.
2. После тачке даје предлог шта се може дописати.
3. ......

Тачно је да сам почетник, па зато почињем одново са BASIC-ом, али не 2005. него онај за Commodore 64.
Реците ми где могу проначи Visual basic 2008!
 
1. Има то ...
2. То се зове "Intellisense", а то је у склопу Visual Studiа још од '97 илити још од првог издања ;)
И да, то што критикујеш онај "глупави" ИДЕ за паскал који се користи по школама је потпуно оправдано, ја на њему нисам могао да подесим ни српски распоред тастера. :(

За скидање бесплатне( Express) верзије VB-a куцај у Гугл: download Visual Basic Express 2008.
Кад преузмеш, саветујем да у опцијама компајлирања подесиш да се "гађа" .NET 2.0 а не овај 3.5 јер стварно ретко ко код нас има инсталиран .NET 3.5 ( наравно изузимају се они са Вистом и легалним ИксПе-ом :))
 

Back
Top