PC usled rada jednostavno blokira

Robinzon Kruso

Zainteresovan član
Poruka
301
Da li neko moze da mi odgovori sta moze da bude kada PC jednostavno stane, sliika na monitoru se zamrzne i nista vise ne moze da je pokrene sem resetovanja, to se desava narocito kod reprodukcije DVX filmova ili usred neke video igre...npr. pucacina....to mi se ranije desavalo, pa sam formatirao hard i ponovo instalirao WINDOWS XP ali sada je jos gore...Da li neko ima iskustva oko ovog...

Hvala unapred
 
Nozda imash premalo radne memorije znaci RAM-a.
Pre nego sto igras igru prvo vidi kakve performanse Racunara ona trazi, znaci Procesor,grafika, Ram.
Za Divx: Koji player koristish? Neki koriste uzasno puno RAM-memorije. Koliko Ram-a imas? I koji OS koristis?
Ili si mozda pokupio virus, pa se malo rasirio pa koci i to je moguce. Ako koristis Norton Antivirus on ti zna lepo ukociti racunar.

Poz.
 
DEVIL:
DEVIL:
A jest tacno rekao je :oops: :oops: :oops:
Al nije rekao XP home ili Prof. :lol: :lol: :lol:
Nije isto!! :lol: :lol:
Ipak nisam pogresio u pitanju...... :twisted:

Hvala na interesovanju za moj problem...

OS je XP Profesional
DRAM 256 Mb

1. Racunar znaci blokira i prilikom ucitavanja OS. Kada se pojave sve ikonice na Desktopu jednostavno stane i ni makac...
2. DvX takodje ukoci u toku reprodukcije...
3. Video igrica (npr. pucacina) jednostavno stane...
4. Dok 3D Studio MAX radi bez problema - do sada jos nije ukocio. Takodj nije ukocio dok je koneckija na Internet...

Pitanje dodatno... da li mis moze da izazove ovakva blokiranja kod nekih aplikacija...

Hvala...
 
Robinzon Kruso:
DEVIL:
DEVIL:
A jest tacno rekao je :oops: :oops: :oops:
Al nije rekao XP home ili Prof. :lol: :lol: :lol:
Nije isto!! :lol: :lol:
Ipak nisam pogresio u pitanju...... :twisted:

Hvala na interesovanju za moj problem...

OS je XP Profesional
DRAM 256 Mb

1. Racunar znaci blokira i prilikom ucitavanja OS. Kada se pojave sve ikonice na Desktopu jednostavno stane i ni makac...
2. DvX takodje ukoci u toku reprodukcije...
3. Video igrica (npr. pucacina) jednostavno stane...
4. Dok 3D Studio MAX radi bez problema - do sada jos nije ukocio. Takodj nije ukocio dok je koneckija na Internet...

Pitanje dodatno... da li mis moze da izazove ovakva blokiranja kod nekih aplikacija...

Hvala...
Aha vidis, 256mb Ram memorije je XP Professional malo. Ja sam imao 384mb i nenormalno je kocio.. sa nekim playerima nisam mogao uopste da pogledam neki Divx film, samo sa onim Divx Playerom sa www.divx.com, sa njim radi besprekorno, probaj ga i ti pa vidi.
Kazi mi kakvu graficku kartu koristis koliko MB ima. Jer za "pucacine" obicno ide neka od 64mb i vise. Koji procesor imas?
Moj savet je.
1) Probaj da uradis Defragmentaciju diska, to bi trebalo da ubrza stvari
2) Ako imas da instaliras Norton System Works, pa uradi WinDoctor test i popravi probleme
3)Skeniraj Racunar nekim AV Programom ( mozda se zaleglo nesto)
4) NAbavi jos RAM-a, bar jos 256mb, onda ce ici dobro

Pozdrav
 
256 MB RAM-a ti je vise nego dovoljno za gledanje filmova u DivX-u. Sigurno nije problem u RAMu akoti se masina koci odmah po startovanju...

Moguce je da si pokupio neku zarazu, pa ovabezno skeniraj ceo disk nekim AV programom.

Ono sto je takodje moduce je da ti se greje CPU ili GPU vise od normalne temperature. Uzmi Motherboard Monitor ili slican utility i prati temperaturu procesora. Ako je slucajno overklokovan vrati ga na "fabricki". Moze da bude problem i sa maticnom plocom.

Pogledaj u Task Manageru karticu Performace - tamo imas koliko ti je zauzet RAM i procesor. Ako je velika cifra poiskljucuj programe koji se startuju po podizanju sistema (one ikonice kod sata).

Jos nesto: meni se jednom desilo da mi masina koci ili se jednostavno resetuje jer sam navukao nekakvog virusa koji se poigrao sa BIOS-om. Flesovanje BIOSa je pomoglo.

Uz put: pokreni Win u Safe Mode i proveri da li se kuca pri podizanju sistema...
 
Имао сам сличан проблем.
1.за ДивХ стави старију верзију кодека. Мени је
5.1про супер радио до пре месечак дана, а од тада не.Мењао сам графичке и ништа. Ставио сам 5.04 и ради супер.

2. пробај са заменом драјвера за графичку.Понекад боље раде старе верзије од нових, а некад обрнуто.

Иначе, имам ХP Pro са 128 RAM-a и ради супер.Она је иначе доња граница за нормалан рад.
 
Салац:
Заборавих, која је матична у питању и који чипсет?

E to je pravo pitanje!
Znaci imao sam iste probleme pri startovanju Windows-a. Slika se ili zamrzne a na svim tekucim programima pise NOT RESPONDING i bio sam ubedjen da je memorija ali se ispostavilo da je ploca...
Posle je samo sljakalo...
 
WINDOWS XP RADI SA 128MB I TO BEZ SLJAKANJA? BEZ KOCENJA?
PA GDE TO IMA? Moguce je jedino ako imate samo XP na racunaru i "NISTA" vise. Znaci ono nakon instalacije, e onda moze i pod 128mb.
Imam 3 racunara umrezena, na svakom je XP i ni jedan od tih 3 mi ne radi "besprekorno" ako stavim 128mb.
Kako vi to odrzavate te racunare :shock: :shock: ?
Svaka vam cast ako ga uspete odrzati bez kocenja pod 128mb :? :?
I can't belive

Poz.
 
Par predloga:
1) uradis defragmentaciju hard diska (diskova)
2) izbrises sve temp fajlove i cookie
3) ako su ti hard diskovi puni izbrises par fajlova ili programa
4) antivirus program ukljucis samo kad si na netu ili radis sa nekim stvarima gde bi mogao mozda pokupiti neki virus,znaci ne da ti radi stalno u pozadini (antiv. programi su veoma zahtevni sto se tice memorije) ...
...Ja sve to uradim kad komp pocne da mi koci i posle sve bude u redu,a isto imam 256m. Ako ovo sve preskaces normalno da ti komp ne radi kako treba.Mozes da nabavis neki program koji ce sve ovo da radi umesto tebe.
E ako nije to onda moze biti problem i ako ti je slaba graficka kartica npr. jer ne mogu sve kartice da pokrecu sve filmove, a pogotovo zahtevnije igre.Ako imas stari drajver za graf. nabavi neki noviji...
 
DEVIL:
WINDOWS XP RADI SA 128MB I TO BEZ SLJAKANJA? BEZ KOCENJA?
PA GDE TO IMA? Moguce je jedino ako imate samo XP na racunaru i "NISTA" vise. Znaci ono nakon instalacije, e onda moze i pod 128mb.
Imam 3 racunara umrezena, na svakom je XP i ni jedan od tih 3 mi ne radi "besprekorno" ako stavim 128mb.
Kako vi to odrzavate te racunare :shock: :shock: ?
Svaka vam cast ako ga uspete odrzati bez kocenja pod 128mb :? :?
I can't belive

Poz.

Nisam ni ja verovao dok nisam video da može da se sa 128 RAM-a pod XP sluša muzika iz WinAmp-a i igra igrica bez kočenja, pored toga aktivni su bili Kaspersky, Zone Alarm, i neki program koji zamenjuje Windowsow sat. Proveriću i kompletnu konfiguraciju pa ću dopisati.
No to neće rešiti čovekov problem zbog koga je ova tema započeta.

I ja sam imao sličan problem sa Win 2000 koji je rešen prebacivanjem memorijskog kabla hard diska u drugi slot na ploči iz primary u secondary (bez ikakve reinstalacije).

Ako to ne reši problem reinstaliraj XP tako što ćeš
pre pokretanja instalacije povaditi sve dodatne kartice iz mašine;
kad pokreneš instalaciju XP-a (ne moraš pre toga da formatiraš disk) obriši particiju C: , a zatim je ponovo formiraj i onda instaliraj;
vrati sve dodatne kartice (najbolje jednu po jednu)
 
DEVIL:
WINDOWS XP RADI SA 128MB I TO BEZ SLJAKANJA? BEZ KOCENJA?
PA GDE TO IMA? Moguce je jedino ako imate samo XP na racunaru i "NISTA" vise. Znaci ono nakon instalacije, e onda moze i pod 128mb.
Kao sto rekoh sad mi radi XP na 128:
A rade i:
3ds max 6(to ume da jbe i na 256 a kamoli 128)
Flash Mx,Corel11,Photoshop,bla bla bla...I veruje mi sve sem maxa sljaka kako treba....Na drugom kompu na koji sam prebacio svojih 128 je win2000-flash5,autocad bla bla..i tu sve sljaka kako treba.
 

Back
Top