Ministri ne poštuju Vojvođane?

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Činjenica da je Vlada Srbije dala autoput Horgoš - Požega koncesionaru pod koncesiju a da nije potvrdila da li on ima bankarske garancije, znači samo to da Vlada Srbije ne poštuje Vojvodinu i njene građane. Ukoliko se za 30 dana ne bude desilo ništa što bi promenilo dosadašnje stanje, tražiću od pokrajinskog javnog pravobranioca da pokrene sudski postupak kojim bi se zaštitili interesi Vojvodine i njenih građana pred domaćim sudovima, a ako pravda ne bude zadovoljena kod nas, ne isključujem ni tužbe Međunarodnom sudu - kaže u razgovoru za „Blic“ predsednik Skupštine Vojvodine Bojan Kostreš, komentarišući nedavnu izjavu Nevenke Sinđić, direktorke preduzeća „Alpina Beograd“ i koncesionog preduzeća „Autoput sever - jug“, da ovo preduzeće još nije obezbedilo bankarske garancije.

- Ne sme se zaboraviti da je Savet za borbu protiv korupcije Verice Barać doneo zaključke kojima ukazuje na određeni vid korupcije u tom poslu, a pitanjem da li je ministar Velimir Ilić nosilac korupcije treba da se pozabave policija i pravosuđe. S druge strane, evidentno je da su svi ministri u Vladi, zarad njenog opstanka, ucenjeni od strane Ilića i njegovih poslanika. To samo govori da je vladajućim strankama mnogo važnije da ostanu na vlasti nego da štite interese građana i Srbije. Ako obratite pažnju na to da su pritisci iz Vlade za rasvetljavanje koncesija prestali kada su raspodeljena javna preduzeća, zaključićete da je došlo do opšteg dogovora u Vladi i da je svako za sebe uzeo neki feud kojim će se baviti, dok suštinske probleme u državi Srbiji niko ne želi da javno pomene.

Komisija vojvođanske vlade, sa Pajtićem na čelu, nije još ispitala zakonitost ugovora.
- Začuđen sam neefikasnošću te komisije, kao i činjenicom da se njen rad krije od očiju javnosti, ali bojim se ti ljudi nisu krivi, nego smatram da je to rezultat opstrukcije Vlade Srbije. Ako nemamo onih pet aneksa, kao i ostalih dokumenata, onda ta komisija i ne može napraviti ozbiljan zaključak.

Pokrajinska administracija još nije napravila popis imovine?
- Skupština Vojvodine je zadužila pokrajinsku vladu da izradi zakon o vraćanju imovine i da napravi popis te imovine. Očekujem odgovor dokle se s tim stiglo, a ako se u dogledno vreme ništa ne dogodi, formiraću skupštinsku komisiju koja će se pozabaviti tim pitanjem. Bez obzira na to da li u ovom trenutku postoji popis imovine, jasno je da se Vojvodini moraju vratiti „Naftagas“, koji je činio 92 odsto NIS, Elektroprivreda Vojvodine, „Pošta“ i „Telekom“ Vojvodine, putevi i železnica, rudna i prirodna bogatstva. Vojvođani neće dozvoliti da pokrajina bude tretirana kao kolonija. Očekujem da će premijer Vojislav Koštunica i članovi njegovog kabineta shvatiti da Vojvodina mora biti ravnopravna s ostalim delom Srbije.
Blic.
Je li to zaista tako,ili Kostreš samo pljuje na druge da bi i on postao ministar?:D
 
zao mi samo lala koji citaju i slusaju te morone koji kenjaju o ugrozenosti i misle da je tim debilima stalo do nekog prosperiteta, poshtenja i dobrobiti vojvodjanskog pucanstva.... samo lova bajo... besni sto je velja ugovorio posao a ne oni, pa bi da iz besa razjebu celu drzavu ako mogu samo nek komsiji crkne krava.... :)
 
Alo, Šon-Karlito, sile osovine, gde vi živite? Mislim u kom delu Srbije?

Vidi ovako, u Vojvodini se sve do sad svodilo na razmišljanja i konstatacije...Dosta je, bre, misaonih aktivnosti. Vi ili suviše slušate viceve o Lalama ili šta? Nisu svi Lale u Vojvodini. Ne mogu iz vaših posprdnih komentara da zaključim koliko poznajete situaciju u Vojvodini. Niste fer.

Bilo bi lepo da sa malo više korektnosti pišete na ovu temu. Nemojte samo ona sra*a svi smo mi Srbija...Teritorijalno gledano, da. Ostalo moramo da razgraničimo-decentralizacija bato. Nema ljubavi, samo pare i interesi. Inače, ništa od tzv. ljubavi...

Poenta nije u ministarskim resorima, već o decentralizaciji i regionalizaciji. Ne znam šta se svi primate na to kada se kaže da imovinom koja se nalazi na teritoriji Vojvodine treba da upravljaju vojvodjanske strukture? To palo sa neba, Velja doneo bagerom, šta? Manite me te priče...

Što se tiče Velje, koncesija i tih tema, daj, bre, pa svako u ovoj yebenoj Srbiji vuče na svoju stranu, valjda ćemo da gledamo kako se po našoj teritoriji razvlače vancage iz pizdinaca i kupe kajmak. Neće Kostreš da traži uticaj na nekom putu G.Milanovac-Čačak, bole ga du*e, ali ovde ,,gore,, bato, ima da se zna ko je gazda i kome ide harač...

Nemoj sad da lepite etikete i ,,odvaljujete,, Vojvodinu..ništa od otcepljenja Vojvodine, ta priča ne prolazi. Ali nisu baš ovde tupani kako kaže Karlito, pa su fol, zatucani i samo klimaju glavom na izjavu političara... E, priko, to nije bilo ni za vreme Broza... nemaju Vojvodjani kad besposličariti i klimati glavama na političke pamflete.
 
Činjenica da je Vlada Srbije dala autoput Horgoš - Požega koncesionaru pod koncesiju a da nije potvrdila da li on ima bankarske garancije, znači samo to da Vlada Srbije ne poštuje Vojvodinu i njene građane. Ukoliko se za 30 dana ne bude desilo ništa što bi promenilo dosadašnje stanje, tražiću od pokrajinskog javnog pravobranioca da pokrene sudski postupak kojim bi se zaštitili interesi Vojvodine i njenih građana pred domaćim sudovima, a ako pravda ne bude zadovoljena kod nas, ne isključujem ni tužbe Međunarodnom sudu - kaže u razgovoru za „Blic“ predsednik Skupštine Vojvodine Bojan Kostreš, komentarišući nedavnu izjavu Nevenke Sinđić, direktorke preduzeća „Alpina Beograd“ i koncesionog preduzeća „Autoput sever - jug“, da ovo preduzeće još nije obezbedilo bankarske garancije.



Vojvodini moraju vratiti „Naftagas“, koji je činio 92 odsto NIS, Elektroprivreda Vojvodine, „Pošta“ i „Telekom“ Vojvodine, putevi i železnica, rudna i prirodna bogatstva.....i onda...... Vojvođani neće dozvoliti da pokrajina bude tretirana kao kolonija. Očekujem da će premijer Vojislav Koštunica i članovi njegovog kabineta shvatiti da Vojvodina mora biti ravnopravna s ostalim delom Srbije.
Blic.
Je li to zaista tako,ili Kostreš samo pljuje na druge da bi i on postao ministar?:D

A sta je sa Sumadincima i njihovim telekomom i prirodnim bogatstvima. Mozda AP zapadna Srbija treba da se buni sto je centralisticka vlada iz Beograda dala koncesiju na istrazivanje u dolini Jadra, a sto je dovelo do otkrica novog minerala Jadarita i time nanesena nesaglediva steta svim zapadnosrbijancima.....
 
Alo, Šon-Karlito, sile osovine, gde vi živite? Mislim u kom delu Srbije?

Vidi ovako, u Vojvodini se sve do sad svodilo na razmišljanja i konstatacije...Dosta je, bre, misaonih aktivnosti. Vi ili suviše slušate viceve o Lalama ili šta? Nisu svi Lale u Vojvodini. Ne mogu iz vaših posprdnih komentara da zaključim koliko poznajete situaciju u Vojvodini. Niste fer.

Bilo bi lepo da sa malo više korektnosti pišete na ovu temu. Nemojte samo ona sra*a svi smo mi Srbija...Teritorijalno gledano, da. Ostalo moramo da razgraničimo-decentralizacija bato. Nema ljubavi, samo pare i interesi. Inače, ništa od tzv. ljubavi...

Poenta nije u ministarskim resorima, već o decentralizaciji i regionalizaciji. Ne znam šta se svi primate na to kada se kaže da imovinom koja se nalazi na teritoriji Vojvodine treba da upravljaju vojvodjanske strukture? To palo sa neba, Velja doneo bagerom, šta? Manite me te priče...

Što se tiče Velje, koncesija i tih tema, daj, bre, pa svako u ovoj yebenoj Srbiji vuče na svoju stranu, valjda ćemo da gledamo kako se po našoj teritoriji razvlače vancage iz pizdinaca i kupe kajmak. Neće Kostreš da traži uticaj na nekom putu G.Milanovac-Čačak, bole ga du*e, ali ovde ,,gore,, bato, ima da se zna ko je gazda i kome ide harač...

Nemoj sad da lepite etikete i ,,odvaljujete,, Vojvodinu..ništa od otcepljenja Vojvodine, ta priča ne prolazi. Ali nisu baš ovde tupani kako kaže Karlito, pa su fol, zatucani i samo klimaju glavom na izjavu političara... E, priko, to nije bilo ni za vreme Broza... nemaju Vojvodjani kad besposličariti i klimati glavama na političke pamflete.
Čemu pisanje romana?Dovoljno da napišeš da vam je Tadić ili Koštunica ukrao vaše pare,i da je Kostreš Robin Hud,pa će sve da vam vrati...eto,prosvetlila si me.;)
 
Alo, Šon-Karlito, sile osovine, gde vi živite? Mislim u kom delu Srbije?

Vidi ovako, u Vojvodini se sve do sad svodilo na razmišljanja i konstatacije...Dosta je, bre, misaonih aktivnosti. Vi ili suviše slušate viceve o Lalama ili šta? Nisu svi Lale u Vojvodini. Ne mogu iz vaših posprdnih komentara da zaključim koliko poznajete situaciju u Vojvodini. Niste fer.

Bilo bi lepo da sa malo više korektnosti pišete na ovu temu. Nemojte samo ona sra*a svi smo mi Srbija...Teritorijalno gledano, da. Ostalo moramo da razgraničimo-decentralizacija bato. Nema ljubavi, samo pare i interesi. Inače, ništa od tzv. ljubavi...

Poenta nije u ministarskim resorima, već o decentralizaciji i regionalizaciji. Ne znam šta se svi primate na to kada se kaže da imovinom koja se nalazi na teritoriji Vojvodine treba da upravljaju vojvodjanske strukture? To palo sa neba, Velja doneo bagerom, šta? Manite me te priče...

Što se tiče Velje, koncesija i tih tema, daj, bre, pa svako u ovoj yebenoj Srbiji vuče na svoju stranu, valjda ćemo da gledamo kako se po našoj teritoriji razvlače vancage iz pizdinaca i kupe kajmak. Neće Kostreš da traži uticaj na nekom putu G.Milanovac-Čačak, bole ga du*e, ali ovde ,,gore,, bato, ima da se zna ko je gazda i kome ide harač...

Nemoj sad da lepite etikete i ,,odvaljujete,, Vojvodinu..ništa od otcepljenja Vojvodine, ta priča ne prolazi. Ali nisu baš ovde tupani kako kaže Karlito, pa su fol, zatucani i samo klimaju glavom na izjavu političara... E, priko, to nije bilo ni za vreme Broza... nemaju Vojvodjani kad besposličariti i klimati glavama na političke pamflete.

Decentralizacija??? Da ali ne tako da se cela Srbija podeli na dva dela - Vojvodinu i ostatak Srbije BATO... Ako hoces pravu decentralizaciju, imas jako lepe regione tipa Srem, Backa, Banat, Sumadija....i na kraju BG kao glavni grad....
 
Alo, Šon-Karlito, sile osovine, gde vi živite? Mislim u kom delu Srbije?

Vidi ovako, u Vojvodini se sve do sad svodilo na razmišljanja i konstatacije...Dosta je, bre, misaonih aktivnosti. Vi ili suviše slušate viceve o Lalama ili šta? Nisu svi Lale u Vojvodini. Ne mogu iz vaših posprdnih komentara da zaključim koliko poznajete situaciju u Vojvodini. Niste fer.

Bilo bi lepo da sa malo više korektnosti pišete na ovu temu. Nemojte samo ona sra*a svi smo mi Srbija...Teritorijalno gledano, da. Ostalo moramo da razgraničimo-decentralizacija bato. Nema ljubavi, samo pare i interesi. Inače, ništa od tzv. ljubavi...

Poenta nije u ministarskim resorima, već o decentralizaciji i regionalizaciji. Ne znam šta se svi primate na to kada se kaže da imovinom koja se nalazi na teritoriji Vojvodine treba da upravljaju vojvodjanske strukture? To palo sa neba, Velja doneo bagerom, šta? Manite me te priče...

Što se tiče Velje, koncesija i tih tema, daj, bre, pa svako u ovoj yebenoj Srbiji vuče na svoju stranu, valjda ćemo da gledamo kako se po našoj teritoriji razvlače vancage iz pizdinaca i kupe kajmak. Neće Kostreš da traži uticaj na nekom putu G.Milanovac-Čačak, bole ga du*e, ali ovde ,,gore,, bato, ima da se zna ko je gazda i kome ide harač...

Nemoj sad da lepite etikete i ,,odvaljujete,, Vojvodinu..ništa od otcepljenja Vojvodine, ta priča ne prolazi. Ali nisu baš ovde tupani kako kaže Karlito, pa su fol, zatucani i samo klimaju glavom na izjavu političara... E, priko, to nije bilo ni za vreme Broza... nemaju Vojvodjani kad besposličariti i klimati glavama na političke pamflete.


I ovo malo autonomije odmah ukinuti:lol:
 
Čemu pisanje romana?Dovoljno da napišeš da vam je Tadić ili Koštunica ukrao vaše pare,i da je Kostreš Robin Hud,pa će sve da vam vrati...eto,prosvetlila si me.;)

Šta si ti, neka produžena vrsta Brozovih bratstvo-jedinstvo paćenika? Nemoj ti meni Tadić-Koštunica, malo se pravimo blesavi, a? Mnogo ste mi svi nešto veliki seratori kad je tema Vojvodina...Romani nego šta, do ne utuvite kako treba.
 
Šta si ti, neka produžena vrsta Brozovih bratstvo-jedinstvo paćenika? Nemoj ti meni Tadić-Koštunica, malo se pravimo blesavi, a? Mnogo ste mi svi nešto veliki seratori kad je tema Vojvodina...Romani nego šta, do ne utuvite kako treba.

Дај молим те, по чему би се Војводина требала разликовати од осталог дела Србије?

Знам ја да не требају све паре у Београд, али ви сте увек дежурне тужибабе.

Не тужака се Ниш, Крагујевац, Шабац, Пирот...

Војводина није ништа боља од остатка Србије... Једнака је. И зато нема сврхе да постоји.
 
Decentralizacija??? Da ali ne tako da se cela Srbija podeli na dva dela - Vojvodinu i ostatak Srbije BATO... Ako hoces pravu decentralizaciju, imas jako lepe regione tipa Srem, Backa, Banat, Sumadija....i na kraju BG kao glavni grad....

Pa naravno, niko nije ni rekao da bi postojala dva regiona. Regioni se neće praviti po lepoti,nego po kriterijumu privredne, ekonomske, kulturne, teritorijalne i dr. celine. U suštini, tako je, OK, razumeli smo se, valjda...
 
Дај молим те, по чему би се Војводина требала разликовати од осталог дела Србије?

Знам ја да не требају све паре у Београд, али ви сте увек дежурне тужибабе.

Не тужака се Ниш, Крагујевац, Шабац, Пирот...

Војводина није ништа боља од остатка Србије... Једнака је. И зато нема сврхе да постоји.

Tvoje mišljenje. Mislim, alo prijatelju, ti uporedjuješ teritorije koje su bile pod Austro-ugarskom sa teritorijama pod Turskom? Nemoj da se blamiraš, neće nikad biti isto. Zayebi ti tvoju svrhu, postojim mi itekako, zemunac, dođi ti pa nas ukini, života ti...Kad ćete ukapirati, Srbija ima ingerencije na celokupnoj teritoriji i to je jedna priča. Druga priča je kolike su drastične razlike od regiona do regiona, razlike treba iskoristiti i unovčiti, a ne da one postanu kamen spoticanja...

PS Sve navedene gradove sam obišla ne tako davno. Daj, molim te, o čemu ti pričaš? Besmisleno je, zaista...
 
Alo, Šon-Karlito, sile osovine, gde vi živite? Mislim u kom delu Srbije?

Vidi ovako, u Vojvodini se sve do sad svodilo na razmišljanja i konstatacije...Dosta je, bre, misaonih aktivnosti. Vi ili suviše slušate viceve o Lalama ili šta? Nisu svi Lale u Vojvodini. Ne mogu iz vaših posprdnih komentara da zaključim koliko poznajete situaciju u Vojvodini. Niste fer.

Bilo bi lepo da sa malo više korektnosti pišete na ovu temu. Nemojte samo ona sra*a svi smo mi Srbija...Teritorijalno gledano, da. Ostalo moramo da razgraničimo-decentralizacija bato. Nema ljubavi, samo pare i interesi. Inače, ništa od tzv. ljubavi...

Poenta nije u ministarskim resorima, već o decentralizaciji i regionalizaciji. Ne znam šta se svi primate na to kada se kaže da imovinom koja se nalazi na teritoriji Vojvodine treba da upravljaju vojvodjanske strukture? To palo sa neba, Velja doneo bagerom, šta? Manite me te priče...

Što se tiče Velje, koncesija i tih tema, daj, bre, pa svako u ovoj yebenoj Srbiji vuče na svoju stranu, valjda ćemo da gledamo kako se po našoj teritoriji razvlače vancage iz pizdinaca i kupe kajmak. Neće Kostreš da traži uticaj na nekom putu G.Milanovac-Čačak, bole ga du*e, ali ovde ,,gore,, bato, ima da se zna ko je gazda i kome ide harač...

Nemoj sad da lepite etikete i ,,odvaljujete,, Vojvodinu..ništa od otcepljenja Vojvodine, ta priča ne prolazi. Ali nisu baš ovde tupani kako kaže Karlito, pa su fol, zatucani i samo klimaju glavom na izjavu političara... E, priko, to nije bilo ni za vreme Broza... nemaju Vojvodjani kad besposličariti i klimati glavama na političke pamflete.
Da, samo ako cemo da se decentralizujemo i regionalizujemo po evropskom modelu, prvo sto bi trebalo da uradimo jeste da ukinemo politicke anahronizme iz doba komunizma poput autonomnih pokrajina, koje su skupe i nefunkcionalne. Znaci, Vojvodini kao sto sada izgleda, sa sve parlamentom i suverenitetom nema mesta po tom modelu. Sremu, Banatu i Backoj sa 90% nezavisnom ekonomijom da.
 
U pravu je Kostres iako su i on i Canak govna a i ni postenje im nije jaca strana al bar su nasa g*vna pa bolje da njih podrzavam nego neku seosku lopuzu iz okolocacanskih brda :)

Pa naravno, gle ti ove drskosti, dosta mi je ovih voajera što rešavaju tudje yebade... Yebo te, ovo se zaoštrava, svi se malo prave blesavi-ko god je upoznao Srbiju uzduž i poreko, bez ikakvih dvoumljenja odmah izrazi mišljenje da je Vojvodina njen najrazvijeniji i najnapredniji deo, i to ne čisto reda radi... E, svašta ćeš ovde pročitati, od toga da Vojvodina ne postoji do toga da je treba ,,ukinuti,,...Samo da Velja napuni džepove, a? Je l to frka?
 
UKINI, PRIKANE, TO BI BIO PRAVI POTEZ...Čitala sam tvoje postove, učinilo mi se da si mudriji...
Ograničeno razmišljanje obojeno političkim pamfletima politikanata bez realnog dodira sa svarnošću. Šteta, obećavao si.

Pa posle tvog političko-autonomaškog pamfleta ne znam šta drugo da kažem.

Meni ne treba dvoglava država, gde će se Vojvodina i ostatak Srbije dogovarati, samo po pitanju
vojske i još nešto malo.
Ako je tako mišljenje većine građana Vojvodine, nek se otcepe.
Tu saradnju možemo imati kao nezavisne države u nekim institucijama kao što su EU i NATO.
Meni nova državna zajednica S&V ne trebe.
 
Pa posle tvog političko-autonomaškog pamfleta ne znam šta drugo da kažem.

Meni ne treba dvoglava država, gde će se Vojvodina i ostatak Srbije dogovarati, samo po pitanju
vojske i još nešto malo.
Ako je tako mišljenje većine građana Vojvodine, nek se otcepe.
Tu saradnju možemo imati kao nezavisne države u nekim institucijama kao što su EU i NATO.
Meni nova državna zajednica S&V ne trebe.

Znaš šta ću ti reći-nekako mi površno zvuči ovo...Najlakše je za sve što dodje iz Vojvodine odmah brže-bolje nalepiti etiketu ,,autonomaši,, i priča se tu završava. To su radili komunisti od 1945. godine, nemoj sad ti da se srozavaš po pitanju ove teme.

Termin ,,autonomija,, je opasna politička varka. U praksi tako nešto ne postoji, ti bi bar to trebao znati, deluješ mi kao informisan lik.

Kakva dvoglava država, o čemu ti pričaš? Ove termine su koristili tehnokrate, birokrate i ostali šljam u prošlom veku (životu) da bi sprečili reforme privrednog i političkog sistema u žalosnoj tvorevini SFRJ.

Ne znam koliko imaš godina, da li si bio rodjen, ali nikad neću zaboraviti sliku-1984, Olimpijada u Sarajevu, u Vojvodini prazne prodavnice, nigde ničeg, da umreš, bre, od gladi, a kad se sve završilo, misliš da su novci iz Sarajeva ,,legli,, na račune Vojvodjana koji su isporučili hranu? Ne može tako da se radi, prikane...NEMA NIŠTA DŽABA...

Stvarno, ovo je komunikacija tipa,,gluvi telefoni,,. Pitanje je ko kome šta plaća, po kom osnovu, a što se tiče poklona, odnosno davanja bez nadoknade, ma daj, pričaj mi malo o tome...Nismo mi toliko bogati da poklanjamo nikome, pa ni na celovitoj teritoriji... Stvarno ne razumem šta ovde nije jasno.
 
Pa,koliko ja poznajem Vojvodinu...a ljude ponešto i znam...uvek su se bunili oni koji hoće da Vojvodinu prisajedine Hrvatskoj,Mađarskoj,Tunguziji...obično nesrbi ili Srbi gladni vlasti i para...a vredni i radni ljudi su uvek imali svoje pare,i prodavali svojih ruku dela kome su hteli.Znači,nema tu šta da se kaže.;)
 

Back
Top