Jesu li i vasa deca ...

O daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..
Ako ti kazem da je od januara do maja jedva sastavila mesec bez posete lekaru , da li sma te utesila???

Normalno je , i traje ...

Kupi PROPOL BEBI SIRUP , kombinacija propolisa i ehinacee, ko god je to poceo da daje detetu , preporodio se. A i dete je sto je jos vaznije.

Toplo preporucujem ...

Postoj kao sirup i kao tablete , ukus je ko neki sirup od jagoda , moje dete ne odbija medicu .
Tako zove to jer su tablete u obliku medice.

Kosta oko 500 din al vredi mnogo vise.
 
Moje dete je počelo da se razboljeva često sa 7 meseci i tera li tera. Do 10 – 11 godine skoro jednom mesečno, kasnije ređe, ali i sada, sa 15, ne omaši bar četiri-pet puta godišnje. Bilo je perioda kad sam bila više u Domu zdravlja nego bilo gde drugde, noći bez sna... Poznajem polovinu pedijatara u gradu, a ne stojim loše ni sa specijalistima. Naravno, jačanje imuniteta, čist vazduh, sport, svašta, ali..., što reče jedan od doktora, sačekaj da poraste, takav se rodio
 
I obavezno neki vitaminski sirup, za jacanje organizma, npr; Multi-Sanostol.
Moje dete trenutno urnise upala uha. Nema teperature, ima apetit, ali ga je bolelo uvo da nocu nije mogao da spava, evo vec druga nedelja na antibioticima i Mukodin sirupu. Izludeh a lekari kazu da je to sto je krenuo u vrtic.
 
Moje starije dete ide u vrtic i stalno se razboljeva, ali mi pustamo da se sam izleci. kod lekara idemo tek kada ima bas visoku temperaturu koju nemozemo da skinemo paracetamolom, kada mnogo kaslje da bismo proverili pluca i kad i sa malom temperaturom nece da jede a uz to je i nervozan kenjkav.... ovo trece nam se doduse jos nije desilo. Samo jednom u zivotu je pio antibiotik sirup, a sada ima tri godine. Nije da nam nisu doktori prepisivali; sa dva meseca je trebao da primi sest garamicina. Do cetiri meseca je imao izuzetno jake grceve pa mu se tada pojavila neka sukrvica u kaki i doktorka je preventivno prepisala garamicin( za svaki slucaj???) Nije nam rekla da dodjemo ako se pogorsa, ili ako beba bude bila nervoznija, kenjkavija, ako dobije temperaturu, da pratimo... Ne, ona nas je poslala da uradimo koprokulturu, a dok rezultati ne budu gotovi neka dete prima garamicin:-? Ja sam kao majka instinktivno znala da detetu nije nista, rezultati su to i pokazali posle tri dana jer smo odneli kod privatnika, a kod njih to ide brze, a nase dete srecom nije primilo ni jednu injekciju jer ga nismo odveli. Posle toga smo nasli dobru doktorku koja zna nase dete i nikada nam ne prepisuje antibiotike narocito bez antibiograma. Kada je ona bila na odmoru, a Matija se razboleo, odemo mi kod druge doktorke i ona nam odmah prepise penicilin, jer kao ima gnojavu anginu, a izbeci se na nas kada smo joj trazili da nam da uput za bris grla. Uradili smo bris koji je pokazao da zaista ima stafilokoknu infekciju, ali rezistentnu na penicilin, tako da je tada pio panklav sirup. Doktorka je prokomentarisala da joj se tek treci put u zivotu desava da je stafilokok rezistentan na penicilin, a ja sam pomislila da ona ni nezna to jer retko ko trazi bris da radi i dok dete lece penicilinom organizam deteta se sam zaleci i oni misle da je izleceno, pa kada imunitet padne infekcija ponovo bukne i sve iz pocetka. Moj vam je savet da radite briseve grla i nosa i krvnu sliku pre bilo kakvih lekova.
 
zlatna koko, jesi u pravu kada kazes da doktori odmah daju antibiotike. Moj sin, a malo se zakaslje oni me teraju da ga inhaliram, jer nam je prosla zima bila vrlo kriticna. Ja isto po instiktu, kako kad. Jel daje neko detetu riblje ulje?
 
Божееее, кад се сетим колико времена смо провели по чекаоницама....Али, откада су кренуле у школу, значи, негде од 6-7. године живота то се толико проредило, да можда свега једном или двапут годишње закаче неку вирозицу...

Све то иде у рок службе, али проћи ће брзо, брже него што мислите! :wink::)
 
Ja nemam običaj da vodim dete kod dr-a:?
Temp. skidamo laku, sa kašičicom brufena; za kašalj i curenje nosa se inhaliramo na kućnom inhalatoru sa ampulom (stade mi mozak :shock:; ono za razređivanje šlajma da se lakše iščisti),. Eventualno ga posluša rođaka - pedijatar da ne brinemo zbog pluća. Ne bih mu davala antibiotike, kad znam da su to sve virusi :?

A i bio je bolestan samo dva puta, jednom odmah posle prvog rođendana i sad skoro; a ima 18 meseci. Stvarno je (čuk-čuk) prošlo brzo, lako i bezbolno.
 
moj sin je prosle godine krenuo u skolicu, i bio je bolestan bar dva puta mesecno - da ti ne pisem sta je sve doneo kuci, ali me na kraju bilo sramota da se pojavljujem kod lekara. od oktobra do aprila smo bili najredovniji pacijenti, jer on sve sto dobije uredno prenese i nama.
kupila sam neki vitaminski sirup, postujem ono pravilo o minimumu od 5 voca / povrca na dan, oblacim ga malo toplije, i to je to...ove godine samo jedna prehlada za sada, znaci imunitet se popravlja. u kojoj meri znacu tek negde u februaru, jos je rano da se kaze
 
Ja bolje i da se ne javljam po ovom pitanju s obzirom da smo se i mi a i dete namucili dok je bila mladja. S obzirom da je rodjena prevremeno morali smo svakih mesec dana, do njene prve godine, na kontrole na Institut za neonatologiju, ultrazvuk mozga, krvna slika, pregled. Bila je strasno bolesljiva kao mala, svakih 15 dana je imala spazam i bronhitis. Za njenih nepunih 6 godina zivota imala je vec dve operacije, treci krajnik i preponska kila, uz to ima urodjeni reflux, sto znaci svakih 6 meseci do godinu dana rendgensko snimanje sa uvodjenjem katetra (to mi je od svega najteze). O usputnim prehladama, kao sto rekoh spazmu i da ne govorim, promenili smo brdo lekara, kljukali su je raznim antibioticima, dok nije operisala treci krajnik bilo je uzasno. Posle toga smo joj dali i Lantigen B, neka vrsta imunoloske vakcine za bolesti respiratornih organa, i kuc-kuc nakon toga nije vise imala nijedan napad ni bronhitis. Sada joj povremeno dajem Pikovit ili Marsovce, kad krene sezona preventivno Ehinaceu sirup, i super je! Valjda to prolazi i s godinama.
Bebac je od rodjenja tri puta imao upalu uha, par puta je bio slinav sto povezujem jedno s drugim, ali generalno je OK nista ozbiljno.
 
Kao preventiva najbolji su vitamini,prvenstveno hrana,i svako jutro kasikica sirupa,pikovit je odlican.Cerka je slabo i jela,a sada sama trazi,prosto se odusevim kada kaze da je gladna.Sada je pocela i nocu da trazi ali to nema,tad popije malo mlijeka,jer ako je vecerala u 8,jelo u 10 ne dolazi u obzir.Ali imunitet je ojacao:)
 
sve to ide u rok sluzbe kako neko ovde rece a deca ta cudna "biljka" znaju samo da se razboljevaju i to mnogo cesto dok ne porastu a kad porastu onda vec znaju da prave "ozbiljnije" probleme.Kako je pricala moja pok. baba:Deca su lepa "cvecka" koja me mnogo tesko gaji.
Ne sekiraj se kad dodje sledece dete vec ces biti "uigrana" tako da ces IZ PRVE biti sam svoj dijagnosticar
 
Moja Tanja manja je bila tog uzrasta. Nismo mogli da joj skinemo temperaturu dve nedelje (imala je stalno preko 38 ). Bila je zaptivena, puna šlajma, jedva je disala. Doktorka joj je prepisala neke lekove koje smo joj redovovno davali, dobijala je i inekcije i ništa nije pomagalo. Dete nervozno (normalno), a mi ne znamo šta više da radimo.
Pošto nismo imali poverenja u tu doktorku, rešili smo da je odvedemo kod drugog doktora (po preporuci). Dok smo se pakovali Tanja je zatražila vode, a mama je (u brzini) umesto flaše sa vodom zgrabila flašu sa komovom rakijom i to joj dala da pije. Tanja je potegla dobro i vrisnula. Jaoj, majko moja, kako sam se uplašio. Stali oko nje, čekamo da nešto kaže. Kako reče: "Mama" kroz plač, prosto nam laknulo.
Spakovali se, otišli kod lekara. Kada smo izašli iz auta, Tanja poče da se tetura, ukrsti nogice jednu preko druge, pa bupnu guzom u sneg, a na licu jedan ogroman blaženi osmeh, od uva do uva. Gledamo je i komentarišemo: "Vodimo pijano dete kod lekara. Šta li će nam reći?".
Doktor je pregledao, rekao da je sve u redu, da batalimo hemiju i inekcije, da joj dajemo što više supice, čaja sa limunom i dao nam još par uvek dobrih "babskih" saveta.
Kada smo stigli kući, dohvatimo toplomer, izmerimo temperaturu, a ono kao rukom odnešena. Ni nosić više nije bio zapušen, dete normalno diše, pa se sva vesela razigrala.
 
Moja Tanja manja je bila tog uzrasta. Nismo mogli da joj skinemo temperaturu dve nedelje (imala je stalno preko 38). Bila je zaptivena, puna šlajma, jedva je disala. Doktorka joj je prepisala neke lekove koje smo joj redovovno davali, dobijala je i inekcije i ništa nije pomagalo. Dete nervozno (normalno), a mi ne znamo šta više da radimo.
Pošto nismo imali poverenja u tu doktorku, rešili smo da je odvedemo kod drugog doktora (po preporuci). Dok smo se pakovali Tanja je zatražila vode, a mama je (u brzini) umesto flaše sa vodom zgrabila flašu sa komovom rakijom i to joj dala da pije. Tanja je potegla dobro i vrisnula. Jaoj, majko moja, kako sam se uplašio. Stali oko nje, čekamo da nešto kaže. Kako reče: "Mama" kroz plač, prosto nam laknulo.
Spakovali se, otišli kod lekara. Kada smo izašli iz auta, Tanja poče da se tetura, ukrsti nogice jednu preko druge, pa bupnu guzom u sneg, a na licu jedan ogroman blaženi osmeh, od uva do uva. Gledamo je i komentarišemo: "Vodimo pijano dete kod lekara. Šta li će nam reći?".
Doktor je pregledao, rekao da je sve u redu, da batalimo hemiju i inekcije, da joj dajemo što više supice, čaja sa limunom i dao nam još par uvek dobrih "babskih" saveta.
Kada smo stigli kući, dohvatimo toplomer, izmerimo temperaturu, a ono kao rukom odnešena. Ni nosić više nije bio zapušen, dete normalno diše, pa se sva vesela razigrala.

:lol::lol: izgorela komovica i bacile :lol::lol:
 
Moja deca su provodila vise vremena u bolnici nego kod kuce, sve dok nismo operisali krajnike.
Sad ne kaslju, retko kisu, nemaju visoku temparaturu, normalno jedu, spavaju... ne "kljukam" ih
antibioticima... Zadnju godinu sam mirna, samo da ostane ovako...
 
cesto bolesna? moj sin ima 19 meseci, otkad je krenulo ovo ruzno vreme, te mu curi nos, stalno kaslje, non stop balavi, ja vise ne znam sta da radim
Ova pumpica za nos mnogo pomaze u borbi protiv slinaca. Kada se sadrzaj izvuce, u opste mi nije jasno kako toliko toga moze da stane u tako mali nos.
 

Prilozi

  • SSCN6969.JPG
    SSCN6969.JPG
    29 KB · Pregleda: 5
Da, ovakvu pumpicu ima i ja, problem je jedino naterati dete da miruje... Pre neki dan joj je nos bio prepun, ajde da sipamo fizioloski, necuuuu... ej, vidi, ovo smo doneli more, ajde da kupamo nos, sve moze... posle je babi rekla (kad se i njoj zapusio nos) bako mojas da sipas moje da dises...
 

Back
Top