Potreban savet lekara!!!

Moreplovka....

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.023
Imam problem sa kolenima.Osecam jak bol poslednjih dana.Kad kolena drzim savijena,imam problem da ispravim nogu.Bolovi su veoma neprijatni,cesto ne mogu da spavam.S dlaskom jeseni opet sam pocela da imam taj problem.Imala sam i ranije ali je prestajalo,narocito leti.Bila sam kod lekara i uputili su me u sportski dispanzer.Bila sam podvrgnuta nekim masazama i elektro terapiji.Nije pomoglo.Nemam tacnu dijagnozu.Molim za savet,eventualnu dijagnozu...Hvala
 
Imam problem sa kolenima.Osecam jak bol poslednjih dana.Kad kolena drzim savijena,imam problem da ispravim nogu.Bolovi su veoma neprijatni,cesto ne mogu da spavam.S dlaskom jeseni opet sam pocela da imam taj problem.Imala sam i ranije ali je prestajalo,narocito leti.Bila sam kod lekara i uputili su me u sportski dispanzer.Bila sam podvrgnuta nekim masazama i elektro terapiji.Nije pomoglo.Nemam tacnu dijagnozu.Molim za savet,eventualnu dijagnozu...Hvala
Za pocetak, osnovna laboratorija bi trebala da se uradi..vide leukociti, sedimentacija.
Koliko dugo imas problema sa bolovima u kolenima ? Da li je to mozda posledica neke povrede i kada se prvi put javio problem ?
Da li su tegobe izrazenije ujutru - kada iz stanja mirovanja pokreces noge u kolenima ili na kraju dana ?
Ima li otoka u predelu kolena , da li je sama koza topla( toplija) na dodir ?
Pozdrav
 
Laboratoriju sam radila i ona je ok.Sedimentacija je cak sta vise odlicna.Problem imam odavno.nekoliko godina.Mada jevljaju se mestimicno.Npr.prosle godine nisam imala bolove,ali ove su neizdrzljivi.Poceli su pre jedno dva meseca.Tegobe traju citavog dana.Najizrazenije su nocu.Nemam otoka u predelu kolena i koza na kolenima nije topla.Mislila sam da je neko reumatsko obolenje ali lekari su konstatovali da nije.Inace imam 29 godina.
 
Ok,..da li radjen rendgenski snimak?
Baviš li se nekim sportom? Možeš li da opišeš precizniju lokalizaciju bola, mišićnu konstituciju nogu( jača, slabija) i da li je bol - tup, pulsirajući ili oštar ?
Da li bol prestaje kada-ako popijes analgetik ( - protiv bolova )?
Pozdrav..
 
@moreplovka, prema ovome - nalazi su uredni(laboratorija, rtg.snimak)..da li čujes krepitacije kada pomeraš nogu u kolenu, da li se bol pojačava kada se npr. penješ uz stepenice ?
Ako su odgovori negativni, moraš ipak na malo detaljniji pregled ortopeda da se utvrdi tačan uzrok bola..& sasvim je moguće da se radi o nekoj ranijoj mikrotraumi zgloba kolena..
Pozdrav
 
Ja sam imala isti problem,medjutim kod mene je bio zahvacen zivac na kolenu.Takodje sam probala sa elektro terapijom i analgeticima i nista.Onda su mi prepisali .................. i od tad mi se bol i ukocenost ne pojavljuje.....
 

Back
Top