Potreban savet lekara!!!
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Potreban savet lekara!!!

Primećen član
    Učlanjen
    03.07.2007.
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Potreban savet lekara!!!

Imam problem sa kolenima.Osecam jak bol poslednjih dana.Kad kolena drzim savijena,imam problem da ispravim nogu.Bolovi su veoma neprijatni,cesto ne mogu da spavam.S dlaskom jeseni opet sam pocela da imam taj problem.Imala sam i ranije ali je prestajalo,narocito leti.Bila sam kod lekara i uputili su me u sportski dispanzer.Bila sam podvrgnuta nekim masazama i elektro terapiji.Nije pomoglo.Nemam tacnu dijagnozu.Molim za savet,eventualnu dijagnozu...Hvala

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: Potreban savet lekara!!!

BAtali sportsku ambulantu i javi se lekaru opste prakse d ati da uput za ortopeda za Kliniku za ortopediju Banjica. Oni su referentna ustanova za koleno i kicmu, prema tome = javi se ortopedu [rvo za dijagnozu pa onda za eventualnu th.
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Primećen član
    Učlanjen
    03.07.2007.
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio WithdrawnWater Pogledaj poruku
    BAtali sportsku ambulantu i javi se lekaru opste prakse d ati da uput za ortopeda za Kliniku za ortopediju Banjica. Oni su referentna ustanova za koleno i kicmu, prema tome = javi se ortopedu [rvo za dijagnozu pa onda za eventualnu th.

Pa mene je ortoped poslao u sportski dispanzer.Inace, zivim u Nisu, ne u Beogradu.

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Citat Original postavio Moreplovka.... Pogledaj poruku
    Imam problem sa kolenima.Osecam jak bol poslednjih dana.Kad kolena drzim savijena,imam problem da ispravim nogu.Bolovi su veoma neprijatni,cesto ne mogu da spavam.S dlaskom jeseni opet sam pocela da imam taj problem.Imala sam i ranije ali je prestajalo,narocito leti.Bila sam kod lekara i uputili su me u sportski dispanzer.Bila sam podvrgnuta nekim masazama i elektro terapiji.Nije pomoglo.Nemam tacnu dijagnozu.Molim za savet,eventualnu dijagnozu...Hvala
    Za pocetak, osnovna laboratorija bi trebala da se uradi..vide leukociti, sedimentacija.
    Koliko dugo imas problema sa bolovima u kolenima ? Da li je to mozda posledica neke povrede i kada se prvi put javio problem ?
    Da li su tegobe izrazenije ujutru - kada iz stanja mirovanja pokreces noge u kolenima ili na kraju dana ?
    Ima li otoka u predelu kolena , da li je sama koza topla( toplija) na dodir ?
    Pozdrav

Primećen član
    Učlanjen
    03.07.2007.
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Laboratoriju sam radila i ona je ok.Sedimentacija je cak sta vise odlicna.Problem imam odavno.nekoliko godina.Mada jevljaju se mestimicno.Npr.prosle godine nisam imala bolove,ali ove su neizdrzljivi.Poceli su pre jedno dva meseca.Tegobe traju citavog dana.Najizrazenije su nocu.Nemam otoka u predelu kolena i koza na kolenima nije topla.Mislila sam da je neko reumatsko obolenje ali lekari su konstatovali da nije.Inace imam 29 godina.

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

Ok,..da li radjen rendgenski snimak?
    Baviš li se nekim sportom? Možeš li da opišeš precizniju lokalizaciju bola, mišićnu konstituciju nogu( jača, slabija) i da li je bol - tup, pulsirajući ili oštar ?
    Da li bol prestaje kada-ako popijes analgetik ( - protiv bolova )?
    Pozdrav..

Primećen član
    Učlanjen
    03.07.2007.
    Tekstova u blogu
    10
    Reputaciona moć
    0

Radjen je rengentski snimak,ali nista nije pokazao.Ranije sam se bavila sportom,tj.plivanjem.Imam jacu misicnu konstituciju.Bol je ostar.Pomaze mi deep relif mast.Pozdrav

Poznat pikax (avatar)
    Učlanjen
    19.03.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    142

@moreplovka, prema ovome - nalazi su uredni(laboratorija, rtg.snimak)..da li čujes krepitacije kada pomeraš nogu u kolenu, da li se bol pojačava kada se npr. penješ uz stepenice ?
    Ako su odgovori negativni, moraš ipak na malo detaljniji pregled ortopeda da se utvrdi tačan uzrok bola..& sasvim je moguće da se radi o nekoj ranijoj mikrotraumi zgloba kolena..
    Pozdrav

Početnik natza (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2007.
    Reputaciona moć
    0

Ja sam imala isti problem,medjutim kod mene je bio zahvacen zivac na kolenu.Takodje sam probala sa elektro terapijom i analgeticima i nista.Onda su mi prepisali .................. i od tad mi se bol i ukocenost ne pojavljuje.....
    Poslednji put ažurirao/la dr : 14.11.2007. u 19:08

Slične teme

1. POTREBAN SAVET
    Autor rafael 1 u forumu Hardver
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 19.07.2006., 00:26
  2. Potreban mi je savet!!!
    Autor Little_white_witch u forumu Muzika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 03.07.2005., 23:58
  3. Potreban savet
    Autor tikatina u forumu Zanimljivi sajtovi