zene i novac...

sta mislite?

  • ja uvek brckam po mobilnom telefonu...

    glasova: 0 0,0%
  • sam sam kriv sto sam ovakva dobrica i sto zene to koriste...

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    6
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Aleksa, procitaj jos jednom sta si napisao, pa se pogledaj u ogledalo, pa onda ponovi tu operaciju jedno 10tak puta, pa onda trk kod cika doktora da ti nesto prepise, mani se Srbije, ona ce nekako sa svima nama nestrucnima na pozicijama da prezivi, nego se lepo zadeni tom svojom diplomom internacionalnog (da ti prevedem, to se srpski kaze medjunarodnog) menadzmenta (to se srpski kaze upravljanja) bankarstva, finansija i analize, sto ako je istina, istina je i da sam ja kraljica od Shibe, no nema veze, bitno da si ti strucan i fala Bogu tu svoju strucnost ne prodajes ovde. Ne da bi je neko i kupio, nikome ne treba drkadzija, ma koliko da je strucan. Postoji nesto sto se zove "medjuljudski odnosi" i sto je takodje vrlo bitno za zdravo i normalno funkcionisanje jedne firme.
 
gospodjice, pitanje jedno... jel banka u kojoj ti radis zna da li je neko uzeo kredit u nekoj drugoj banci? i, pitanje je: jel mogu ja, na primer, da uzmem 4 kesh kredita u 4 razlicite banke, pa onda ne vratim ni jedan? i, koliko sam ja razumeo jednog francuza koji mi je pricao o takvoj vrsti prevare, banke ti u tom slucaju samo zabrane da kod njih ikad vise uzmes kredit... i, sad... ideja je da uzmem kredit i da kupim jedan mali vinograd... i da sagradim jednu malu kucicu na istom... i da proizvodim vino... crveno... koje ce na ljude delovati tako da oni uopste nisu agresivni kad se napiju... i da se vole - ljubav, znaci (cisto da ovo bude povezano sa podforumom ljubav i seks:))...
 
U medjuvremenu su SVE banke u EU povezane
U Srbiji jos uvek ne funkcionise centralisticki kompjuterski sistem tako da bez problema moes uzeti u nekoj banci kredit i da precutis da si i u drugoj zaduzen
odakle ti ta informacija :?
sve se radi preko kreditnog biroa i kada odes da uzmes kredit u banci odma se vidi da li si zaduzen,gde kod koga,da li kasnis sa otpaltom rata,sumnjiva potrazivanja,iznos rata itd.
i ako ispunjavas sve kriterijume banke,i pored jednog kredita u nebitno kojoj banci,mozes uzeti jos ako oni procene da ti prosek plate to pokriva :?
 
Rile, iako ja ne radim bas na kreditima, koliko znam da bi dobio bilo kakav kredit, barem je u mojoj banci tako, moras da potpises saglasnost da banka moze o tebi da dobije izvestaj Kreditnog biroa, a to je jedna centralizovana institucija u koju se slivaju informacije o svim trazenim i odobrenim kreditima i koja nadizre izvrsavanje finansijskih obaveza korisnika kredita, i putem tog izvestaja banka zna da li si zaduzen u nekoj drugoj banci i sve ostalo u vezi tog zaduzenja. U principu, sve banke koje su likvidne i normalno posluju imaju rezervu za pokrice tzv. "losih kredita" tj. onih koji se ne otplacuju u roku dospeca, ali ako si mislio na gotovinske kredite, potrebno je da budes stalno zaposlen, odnosno da imas kontinuirani gotovinski tok, da o tome doneses uverenje iz firme, plus overenu i potpisanu administrativnu zabranu, sto u praksi znaci da banka moze, ako ti ne placas da putem administrativne zabrane izda nalog tvom poslodavcu da ti automastki skida sredstva sa tekuceg racuna u korist banke, treba ti kao obezbedjenje kredita blanko trasirana menica sa potpisom jednog kreditno sposobnog ziranta, moras da uplatis depozit od 20% i iznos koji otplacujes ne sme da prelazi 30% tvoje mesecne zarade. Rok otplate je 24 meseca, rate se placaju mesecno, fiksna kamata je 12.95%. Dakle to sto ***** ovaj Aleksa nema veze s mozgom, a kakva je kreditna politika drugih banaka ne znam tacno, znam da je poostrena za gotovinske kredite pogotovu, od kako je NBS uvela neke restriktivne mere za komercijalne banke, da ne davim vise a nemam ti ni vremena. Nije ti realan bas taj plan :)
 
Rile, iako ja ne radim bas na kreditima, koliko znam da bi dobio bilo kakav kredit, barem je u mojoj banci tako, moras da potpises saglasnost da banka moze o tebi da dobije izvestaj Kreditnog biroa, a to je jedna centralizovana institucija u koju se slivaju informacije o svim trazenim i odobrenim kreditima i koja nadizre izvrsavanje finansijskih obaveza korisnika kredita, i putem tog izvestaja banka zna da li si zaduzen u nekoj drugoj banci i sve ostalo u vezi tog zaduzenja. U principu, sve banke koje su likvidne i normalno posluju imaju rezervu za pokrice tzv. "losih kredita" tj. onih koji se ne otplacuju u roku dospeca, ali ako si mislio na gotovinske kredite, potrebno je da budes stalno zaposlen, odnosno da imas kontinuirani gotovinski tok, da o tome doneses uverenje iz firme, plus overenu i potpisanu administrativnu zabranu, sto u praksi znaci da banka moze, ako ti ne placas da putem administrativne zabrane izda nalog tvom poslodavcu da ti automastki skida sredstva sa tekuceg racuna u korist banke, treba ti kao obezbedjenje kredita blanko trasirana menica sa potpisom jednog kreditno sposobnog ziranta, moras da uplatis depozit od 20% i iznos koji otplacujes ne sme da prelazi 30% tvoje mesecne zarade. Rok otplate je 24 meseca, rate se placaju mesecno, fiksna kamata je 12.95%. Dakle to sto ***** ovaj Aleksa nema veze s mozgom, a kakva je kreditna politika drugih banaka ne znam tacno, znam da je poostrena za gotovinske kredite pogotovu, od kako je NBS uvela neke restriktivne mere za komercijalne banke, da ne davim vise a nemam ti ni vremena. Nije ti realan bas taj plan :)

nije frka sto se bilo kog dokumenta tice... imam drugara koji radi dokumenta skroz profesionalno... samo mi rece da moram da sacekam malo jer mu traka na pisacoj masini sad pocela da masti.... inace ne moze da se provali... :D
 
Svako drugi u Srbiji bi dao doope za kes kredit ili ti vec kojih sve ima..pa posle kazu ..sex i ljubav bez love...i da se vratimo na temu...

Rile: vec sam izgubila svaku nadu da ces me to pitati ..:wink::-D

uhh daa..volim kada muskarac ima lovu...i kada je u stanju da pruzi mnoga zadovoljstva..tipa..vaucer za Maldive...upakovana kutijica na jastuku ..momak za dostavu sa cvecem na vratima.. ima toga jos...i to nema veze sa sponzorstvom..
 
..momak za dostavu sa cvecem na vratima.. ima toga jos...i to nema veze sa sponzorstvom..

nema veze sa sponzorstvom??!! nema veze??!! ma daj... koga ti foliras? :D e, a salim se... i ja volim sve to... kad mogu da pruzim... i onda, kad mi ona kupi kosulju... zato sto ne volim kosulje... volim majice... sa velikim aplikacijama... imao sam jednu skroz lepu... teget zelena i preko celih grudi je pisalo: "rebaook"... eh... nosio sam je samo kad su bitni dogadjaji u pitanju... razne svetkovine... samo je nisam nosio na utakmice... tu imam jedan crno beli, sa uspravnim prugama i brojem 6... i jedan sa vodoravnim prugama bez broja... kosarkaski... nekoliko... vaterpolo kapu... salove raznih vrsta... i kombinacije... svileni sal... imam i dres sa kratkim rukavima bordo-crveni... trenerku sa grbom... kacket... kapu... i veliku zastavu... imam i nekih drugih timova, al' se to ne vazi sad... e, jel sam vam rek'o da pored Partizana najvise volim i Kaljari? znaci... to su mi dva omiljena tima... u kladionici volim i kera sto trci sa pozicije 3... taj mi mnogo para doneo... (ako vas neko pita, kladite se na 3 pa 5... to vam je dojava... ;))
 
ja sam kupila zlatne čizme i zlatnu jaknu
i srebrnu torbu
a kačket bronzani
ja mislim da vaka kad izadjem
da će svi da mi sviraju i trube
i da ću rile kad me odvedeš na to čuveno pivo u mahali
da budem glavna riba
 
Ima jedan mnogo lep film koji se bavi ovom tematikom: A Destiny Of Her Own.

Repvblica Venetia, doba Marka Pola, devojka koja vidi dalje od mase, da bi dobila pristup svom znaju sveta (za to vreme), da bi dobila pristup biblioteci resi da postane kortizana (slicno sa Gejsom) jer kortizane kao zene nize klase imaju pristup. Dame nikako. Film vrlo lepo obradjuje njen odnos sa zenama onih koji su joj bili musterije.

Pare predstavljaju uspesnost vjeki vjekov i zivotinjski nagon da se zenke pare sa najuspesnijim muzjakom je ovde samo preveden na moderniji jezik. To sto uspesan muzjak ne mora i da bude najjaci, najsposobniji, naj u svemu (osim u pravljenju para) to iskrivljuje pojavu.

Mnoge zene ne vide uspesnost muzjaka u drugom osim preko novca i nisu one krive za to. Nasuprot, to je kao ozeniti barbiku koja nezna da sastavi dve proste-prosirene recenice.
 
joj bre r
znas sta
ja pocinjem da se štrecam
kad ti vidim nick
što moraš
iza svakog mog posta da natankuješ neki svoj
idem ja kući
oćeš možda da me prepadaš tako iza svakog ćoška na ulici?
imam ja jednog kolegu
koji gde god podjem evo ga!
jeza me od njega hvata
a nije čitav u glavu
mislim ima neki mentalni poremećaj
sve što sam uradila nema efekta
na kraju sam počela da pričam sa njim
ako me nadju negde na nekoj livadi iskasapljenu
znajte šta je
 
Ima jedan mnogo lep film koji se bavi ovom tematikom: A Destiny Of Her Own.

Repvblica Venetia, doba Marka Pola, devojka koja vidi dalje od mase, da bi dobila pristup svom znaju sveta (za to vreme), da bi dobila pristup biblioteci resi da postane kortizana (slicno sa Gejsom) jer kortizane kao zene nize klase imaju pristup. Dame nikako. Film vrlo lepo obradjuje njen odnos sa zenama onih koji su joj bili musterije.

Pare predstavljaju uspesnost vjeki vjekov i zivotinjski nagon da se zenke pare sa najuspesnijim muzjakom je ovde samo preveden na moderniji jezik. To sto uspesan muzjak ne mora i da bude najjaci, najsposobniji, naj u svemu (osim u pravljenju para) to iskrivljuje pojavu.

Mnoge zene ne vide uspesnost muzjaka u drugom osim preko novca i nisu one krive za to. Nasuprot, to je kao ozeniti barbiku koja nezna da sastavi dve proste-prosirene recenice.
Dobro, bolji si neki lijek od barbike, ne bih o tome... Samo pokušaj da pojasniš koga ti vidiš za krivca. Mere? :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top