OPASNA IGRA

Moreplovka....

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.023
Što se više bliži kraj pregovora o Kosovu - 10. decembra “trojka” treba da podnese svoj izveštaj OUN - strategije postaju sve lukavije. Od početka pregovora, pre nešto više od godinu i po dana, pregovarači međunarodne zajednice naglašavaju da se Bosna i Hercegovina ne sme dovoditi u vezu sa budućnošću Kosova. Upravo to se, međutim, sada događa: srpski političari se povlače iz zajedničke vlade u Sarajevu, navodno iz protesta zbog zahteva međunarodnog visokog predstavnika za Bosnu Miroslava Lajčaka.

(Der Standard)
 
Ја мислим да је теби најбоље да седнеш у неку барку и да као права морепловка ОТПЛОВИШ...........
 
Ja i ti smo se sukobili oko nekih misljenja,ali nikad se nismo vredjali.Smatram da nema potrebe.
Hvala na potrsci.A ovaj PatriJota kad nema sta da kaze, on vredja....Navikla sam ja na njega...obican glupson...ne obracaj paznju.
 
A zašto ti ona Mitke smeta?

Она ми уопште не смета, смета ми тема која је најобичнија ИНСИНУАЦИЈА - а да при томе онај који поставља тему уопште не даје свој коментар и свој став о копираном тексту.
 
Ajde daj mu komentar...a i ja bih ga voleo procitati.................:)

Ако нека стока напише да се Срби повлаче из органа федерације "НАВОДНО ЗБОГ ОДЛУКА КОЈЕ ЈЕ ДОНЕО ЛАЈЧАК" - онда је то најобичнија инсинуација код чињенице да је тај Лајчак ДОНЕО ОДЛУКУ ДА МУСЛИЈЕ ВЛАДАЈУ СРБИМА ТАКО ШТО ЋЕ ИХ ПО СВАКОМ ПИТАЊУ ПРЕГЛАСАТИ. И то није било каква "опасна игра" како постављач теме такође инсинуира - ТО СУ ЧИЊЕНИЦЕ.

Па не мисли ваљда неко да ће Срби ПРИСТАТИ ДА БУДУ МУСЛИМАНСКИ РОБОВИ?
 
Samo neka ona da komentar pa ce znati na cemu je, a i mi koji pretpostavljamo a i znamo na cemu smo............znat cemo na cemu je ona.........mislim na analizu situacije vezanu za KiM i Rep.Srpsku, to ne razdvajam.......................i td i tsl.
SRBIJA............BOZE POMOZI.........:)
 
jebalo majku...
ajde neka mi neko od vas pametnjakovica kaze koje su to odluke lajcaka sda kojima se ne slaze i zasto...
a nemojte slucajno povezivati takve stvari...
povezano je samo sto su se pojavili snimci ANA u trenutku kad se resava sudbina 30% nase teitorije koje nam otimaju dusmani...(******, naucio sam i ja napamet. mislim da i zidovi znaju ovu pesmu)
dusmani otimaju srce srbije (******, sto ne uzese beograd, sta bi onda rekli?) i srpsku svetinju koju je 99 godine branila gomila majmuna i budala (medju kojima sam i ja bio, priznajem) dok su nasi sinovi i ostala uza i sirad rodbina sedeli u nasim bunkerima...nosili su uniformu,...sedeci u sklonistima i bunkerima...
ma daj ****** se vise vi i vase pricice...
ajde neka neko kaze nesto konkretno, a ne d ponavlja reci nekih debila koji seru sa skupstinske govornice ko da sutra svanuti nece...
 
Ако нека стока напише да се Срби повлаче из органа федерације "НАВОДНО ЗБОГ ОДЛУКА КОЈЕ ЈЕ ДОНЕО ЛАЈЧАК" - онда је то најобичнија инсинуација код чињенице да је тај Лајчак ДОНЕО ОДЛУКУ ДА МУСЛИЈЕ ВЛАДАЈУ СРБИМА ТАКО ШТО ЋЕ ИХ ПО СВАКОМ ПИТАЊУ ПРЕГЛАСАТИ. И то није било каква "опасна игра" како постављач теме такође инсинуира - ТО СУ ЧИЊЕНИЦЕ.

Па не мисли ваљда неко да ће Срби ПРИСТАТИ ДА БУДУ МУСЛИМАНСКИ РОБОВИ?

Naravno da ne mislim da ce biti muslimanski robovi!A sta ce biti -videcemo....
 
I shta je tu lukavo ili loshe?
Ako Kosovo moze da se otcepi jer"gradjani Kosova"to zele,ne vidim u chemu je problem da i gradjani RS dobiju isto pravo.Bosna kao drzava i onako nikada nece funkcionisati jer 2 od 3 konstitutivna naroda tu drzavu ne zele.
 
Što se više bliži kraj pregovora o Kosovu - 10. decembra “trojka” treba da podnese svoj izveštaj OUN - strategije postaju sve lukavije. Od početka pregovora, pre nešto više od godinu i po dana, pregovarači međunarodne zajednice naglašavaju da se Bosna i Hercegovina ne sme dovoditi u vezu sa budućnošću Kosova. Upravo to se, međutim, sada događa: srpski političari se povlače iz zajedničke vlade u Sarajevu, navodno iz protesta zbog zahteva međunarodnog visokog predstavnika za Bosnu Miroslava Lajčaka.

(Der Standard)
srbija ponovo pocinje sa talasanjem u Bosni a Rusija u Gruziji,sve koordinirano.mogla bi i Rusija dozivjeti svoj ruski pasaluk.
 
I shta je tu lukavo ili loshe?
Ako Kosovo moze da se otcepi jer"gradjani Kosova"to zele,ne vidim u chemu je problem da i gradjani RS dobiju isto pravo.Bosna kao drzava i onako nikada nece funkcionisati jer 2 od 3 konstitutivna naroda tu drzavu ne zele.

Kosovo ipak ima historijski kontinuitet i poznat je kroz histoeijska desavanja a rs nema historijski kontinuitet,nego je tvorevina koja je stvorena na genocidu i etnickom ciscenju,dalje,r.sumska nije nikad kroz historiju postojala.
 
Ako je RS nastala na genocidu kako kazhesh,onda je i Muslimansko-Hrvatska Federacija jer proterivale su sve 3 strane....a o Kosovu tek da ne pricham....260 000 Srba sa Kosova i nakon 8 godina od medjunarodne okupacije nema elementarne uslove za povratak.
 
Ako je RS nastala na genocidu kako kazhesh,onda je i Muslimansko-Hrvatska Federacija jer proterivale su sve 3 strane....a o Kosovu tek da ne pricham....260 000 Srba sa Kosova i nakon 8 godina od medjunarodne okupacije nema elementarne uslove za povratak.

i rep.sumska i federacija su nametnuti faktori koji nemaju ama bas nista sa historijskim kontinuitetom drzave Bosne i Hercegovine.ipak i ta posrana federacija nije optuzena ni od koga za pocinjeni genocid a ni njene institucije.dok je Hag pun bosanski srba i srbijanskih srba.
 
Roan: Pregovori o statusu ne mogu ništa da donesu
Autor: Beta | 05.11.2007 - 12:29

Zamenik posrednika Ujedinjenih nacija (UN) za Kosovo, austrijski diplomata Albert Roan (Rohan) ocenio je da pregovori o statusu Kosova, koji su jutros nastavljeni u Beču, ne mogu da donesu nikakav rezultat.

U razgovoru za Nemački radio Kultura (DeutsćlandRadio Kultur) Roan je istovremeno izrazio nadu da će tokom pregovaračkog procesa pod okriljem "trojke" i malobrojne preostale zemlje u Evropskoj uniji (EU) koje se još protive priznavanju jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova shvatiti da kompromisnog rešenja ne može da bude.
"Pregovori o statusu Kosova ne mogu ništa da donesu jer je Srbija jasno rekla da ne prihvata nezavisnost Kosova, dok je Priština jasno istakla da prihvata samo nezavisnost. Bilo bi naivno očekivati da može da dođe do promene", rekao je Roan koji je u ranijim pregovorima bio zamenik UN-posrednika Martija Ahtisarija.
Austrijski diplomata je ocenio da je za slučaj da Kosovo jednostrano prizna nezavisnost "opasnost od većeg oružanog sukoba mala, ali da se mora računati sa manjim akcijama na severu Kosova i na jugu Srbije".

Pri tome sve zavisi od toga "da li će se Beograd ponašati barem delimično razumno ili će potpaljivati kao sada u Bosni".
Roan je rekao da "samo još mali broj država članica EU neće da prizna jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova" i izrazio uverenje da će do kraja pregovaračkog procesa pod okriljem "trojke" "i one shvatiti da zahtev da se sporazumno rešenje postigne pregovorima ne može da bude ostvaren, iako to svi žele".
Kao pouku iz dosadašnjih pregovora o budućem statusu Kosova, Roan je naveo spoznaju "da se ovakav politički sukob ne može rešiti ukoliko ne postoji makar minimum političke volje, koja u slučaju Kosova nedostaje".
"Međunarodna zajednica ima tada dve mogućnosti - ili da sukob ostavi nerešen ili da ga okonča rešenjem koje će biti nametnuto obema stranama i sa kojim eventualno jedna strana neće biti saglasna", rekao je Roan.
-----------------------------------------------
Pri tome sve zavisi od toga "da li će se Beograd ponašati barem delimično razumno ili će potpaljivati kao sada u Bosni".
====================================
 
Koliko god mi pricali da Kosovo i Bosna nemaju veze to se samo namece pitanje po cemu se razlikuju.

sta ima Kosovo sa Bosnom i bosna sa Kosovom,Bosna je bila kroz historiju vise samostalni faktor nego srbija.Bosna ima srednjovjekovno Kraljevstvo i drzavnost,dok Srbija postaje drzava poslije Berlinskog Kongresa i Vuka Karadzica.D.Obradovica itd.
 
srbija nikad i nije imala vlast na Kosovu izuzev jednog kratkod historijskog perioda od neki 180.godina.

Ма није могуће?! Одакле си посисао толику мудрост?

А кад су шипци имали власт на Косову, нису ни државу Албанију имали до 1913 године!!!
 

Back
Top