Da li se svercujete u javnom prevozu ?

ne bih bas rekao..nasi vole da kukaju i pljuckaju ali uredno placaju :)

kad god sam bio u busu u kome je bila kontrola oni vise od jedno dve osobe nisu nasli da se svercuju...a ako pricamo o solidno punim autobusima ispada da je broj svercera zanemarljiv.

Da...U poslednje dve situacije, kada sam bio u vozilu, kada su vršili ''racije'' NIKO nije pronađen bez karte...Ne znam što su toliko neprijatni i grubi kada IPAK pronađu nekoga...
 
sinoć nisam kucala kartu...ali kontam da nedeljem uveče u paklu nema kontrole...ili ima
1R9uRjR.gif
 
САМО КАД МОРАМ...:aha2:

- - - - - - - - - -

Једном приликом сам из зајебанције понео ујакове наочаре за сунце, летњи шешир и штап...:lol:

Мало сам се фолирао да сам " нејак " па су ми помогли су ми да уђем у бус и одма су ми нашли место, а контрола која је већ била у аутобусу ...није ме ни погедала...:huh:

СВЕ ЈЕ ПРОШЛО ..:super:

То више нисам пробао ;)...јер ...СРЕЋА ..је..ВАРЉИВА...:lol:
 
ja imam mesecnu ali cesto primetim da neke kategorije kontrolori zaobilaze (nabildovani tipovi, dobre ribe, cigani) i kada dodju do mene ja kazem '' pokazacu kartu kad pokaze taj i taj - na primer ona p.icka sa iphone 6 i kesom zara. ili kazem i ja sam ciganin, njima kao sto videh ne trazite kartu. :)
i ja sam jednom rekla `pokazacu kad vam prvo ona pokaza kartu` (ispred bila djeljana)...preskocili me
 
Mislim da su im se redovi ''proredili'' kako sam pisao imam utisak da ih je jako puno dobilo OTKAZ i možda su zato malo ''uvukli'' rogove mada su i dalje drčni i bezobrazni, a čak i da nisu, sama šema je bezobrazna kako god se oni ponašali...Ranije je država imala svoju mafiju, sada mafija ima svoju državu.
 
Juce, u tramvaju na bulevaru, ko nema kartu - "izadjite na sledecoj stanici" i nastave dalje..
Naravno, niko ne izlazi...
Tramvaj broj 7? U taj se najviše bojim da uđem.

Mada to jeste fer - nemaš kartu, napusti vozilo. I onda ostatak puta pređeš peške ili čekaš novi, usput pazeći da ne naiđeš opet na tog istog ridžovana.

Mislim da su im se redovi ''proredili'' kako sam pisao imam utisak da ih je jako puno dobilo OTKAZ i možda su zato malo ''uvukli'' rogove mada su i dalje drčni i bezobrazni
Ja imam sreću da jako retko nailazim na njih, možda jednom do dvaput godišnje. Ali sve zavisi od toga kakva je osoba na koju naiđeš. Neki su tolerantni, a neki bogami nisu.
Ranije je država imala svoju mafiju, sada mafija ima svoju državu.
Dalo bi se rešiti da je malo pameti i organizovanosti među plebsom. Ali nažalost nije.
 
ne bih bas rekao..nasi vole da kukaju i pljuckaju ali uredno placaju :)

kad god sam bio u busu u kome je bila kontrola oni vise od jedno dve osobe nisu nasli da se svercuju...a ako pricamo o solidno punim autobusima ispada da je broj svercera zanemarljiv.

i moje je iskustvo takvo...dakle, ljudi plaćaju karte, plaćaju uslugu koju koriste. zašto se onda vozimo u prastarim autobusima, u neizdržljivim uslovima? o čemu se bre radi....ni cena od 89 din po karti nije mala i zaista mi je krivo kad uđem u bus i doživim maltretman od prljavštine, gužve, buke etc...na putu do kuće.
 
meni se desilo da su me uhvatili bez karte. nisam uplatio bus-plus za mesec jer mi datum na satu nije prebacio, tj umesto na 1 je prebacio na 31(mesec je imao 30 dana). rekoh sutra cu uplatiti....naidje kontrola i ja opusteno dam kartu i oni-nije uplaceno. jbg moja greska. objasnim im i pokazem sat i oni ajde izadji napolje. izadjemo i lik mi kaze- jbg sad me centrala duzi sa kaznom jer cim sam prislonio u centrali se registruje da imas kaznu. onda je zvao mobilnim centralu i valjda je znao tamo nekog ko je stornirao kaznu. rece mi da mu je to drugarica i da imam srece sto je ona u smeni inace ne bi nista mogao da uradi.
 
Koriste šok taktiku, menjaju mesta ''upada'' i broj kontrolora, sakrivaju se. Kao teroristi...:roll: Mislim da nikome ne bi toliko smetali da ne morališu kada te uhvate i zauzimaju poziciju sile, kojom maltretiraju ljude...Da puštaju ljude, koji ne mogu da plate kaznu, da mirno izađu, ljudi bi ih više razumeli...I ne kontam te ''kazne'' od 5000 dindži...Ranije, 80.-tih i 90.-tih kada te kontrola ''uhvati'' jedino što si trebao da uradiš je da kupiš kartu kod vozača...Ovo je čista pljačka/razbojništvo pod okriljem vlasti...
 
Koriste šok taktiku, menjaju mesta ''upada'' i broj kontrolora, sakrivaju se. Kao teroristi...:roll: Mislim da nikome ne bi toliko smetali da ne morališu kada te uhvate i zauzimaju poziciju sile, kojom maltretiraju ljude...Da puštaju ljude, koji ne mogu da plate kaznu, da mirno izađu, ljudi bi ih više razumeli...I ne kontam te ''kazne'' od 5000 dindži...Ranije, 80.-tih i 90.-tih kada te kontrola ''uhvati'' jedino što si trebao da uradiš je da kupiš kartu kod vozača...Ovo je čista pljačka/razbojništvo pod okriljem vlasti...
glup narod.. koliko sam puta video da ljudi svojevoljno izlaze sa kontrolorima i daju im dokumenta :roll:
Ne mozes ti njima objasniti da ne moraju da slusaju kontrolora i da samo izadju i nastave dalje svojim putem
 
Ja sam pre mesec i po dana imao baš takvu situaciju sa ženom koja je kao ovca pred klanje izvadila novčanik u krenula da vadi lovu, čak nije delovala ni uplašeno nego u fazonu ''tako to mora''...I oćutao sam, krenuo sam nešto da kažem i ugrizao se za jezik...Altruizam i briga o drugima se ovde a i drugde, NE CENE, ne kažu ni ti ni hvala već te smatraju budalom, a upadaš u vatru za drugog, gubiš živce, vreme, energiju,hvala lepo, preskočiću:neutral: Mene su tako prevarili pre 5 godina i odtada sam više puta odlazio sa ''mesta zločina'' jednom čak i kada je bila komunalna policija, jednostavno sam odšetao u susednu ulicu...Kažu da će to sada biti ''prekršaj'' i da nećeš moći da izađeš iz zemlje ako nisi platio...Tako se radi u Evropi recimo za bacanje otpadaka po ulici i lepo je što uvode evropske kazne ali nije lepo što NE UVODE nagrade za trud i ''sampregor'' što bi rekli socijalisti...
 

Back
Top