Da li se svercujete u javnom prevozu ?

Svercujem se obicno kad idem stanicu-dve-tri. Ali uglavnom imam markicu. Nego nikako mi nije jasno po kom sistemu oni pisu kazne i uzimaju licne karte kad pravo da legitimise ima samo policija... Jel moze neko da mi resi tu misteriju?

Zivimo u vremenu i prostoru naravno sve to u jednoj drzavi gde smo okruzeni debilima, drogerasima, idijotima i zavisnicima tako da je sve moguce.... On ti sve te podatke jednostavno uzme da bi imali podakte o tebi kasnije. Tipa za pet godina oces da izvadis markicu i tamo pise imas toliko i toliko kazni ako nisi placao moras prvo da platis pa zatim da tek onda steknes pravo da je izvadis - mislim na mesecnu kartu :):)
 
Da a sta ako ja npr kazem da licnu kartu dajem samo policiji i odbijem da im pokazem? Postoji li neki zakon?

e, da....ne moraš da mu pokažeš lk....ali on je sloožbeno lice, radi svoj posao...i može da pozove prvog kljoona na koga naiđe da te legitimiše i da mu na uvid tvoju lk.........a može i u mup da te tera....zamisli koji blam....
 
Uvek kucam karticu, to je jedna usluga koja treba da se plati, kao i svaka druga. E sad kad sam nezadovoljna uslugom, čekam ga pola sata ili je velika gužva u busu, otkucam karticu i na kraju vožnje je ostavim na sedištu da je neko drugi iskoristi, šta ću kad sam veoma zahtevna mušterija koja očekuje visok kvalitet usluge:lol:8-)
 
i danas jesam,od zelenjaka do bloka 45 i nazad.
jednom naisla kontrola i jedan decko nije imao kartu i bilo mi smesno,kad su ga pitali nebulozu `zasto nemas kartu` on kaze `evo sad idem da kupim`,a kontrolorka mu kaze `e sad ne moze,daj mi licnu kartu`..on kaze `nemam`..ona mu nista nije rekla,okrenula se i nastavila dalje kontrolu..
a na gl.zeleznickoj u tramvaj 2 usla dvojica grmalja,kontrolora..`uhvatili` dvoje bez karti i izbacili ih iz tramvaja na slaviji..
uh al` su ih zeznuli..tramvaja kol`ko hoces.
 

Back
Top