HARIZMA

Шта сад би?
Где нестаде? :-(
Ниси ми рекао јесу ли нам се мисли додирнуле или не?
Јел ти верујеш у телепатију?

Džabe, džabe ti njega dozivaš.
Otišao da smisli novu temu, zvanu "Telepatija".:roll:
Ili "Dodir misli"?
"Misleći dodiri"?
"Krici pa šaputanja"?
"Misli i krici"?
"Telepatska šaputanja"?
Yebiga, sve mi se pomešalo u glavi...:confused:
Moraću da popijem Red Bull.
 
Reč harizma (grč. χάρισμα) označava retku osobinu ljudskih bića da poseduju jak šarm i privlačnu ličnost a nekad i jaku sposobnost ubeđivanja i neprisilnog usmerenja toka razgovora u željenom smeru.

To je definicija.
A takvih ljudi ima koliko hoćeš, i nisu svi po default-u poznate ličnosti.
 
Reč harizma (grč. χάρισμα) označava retku osobinu ljudskih bića da poseduju jak šarm i privlačnu ličnost a nekad i jaku sposobnost ubeđivanja i neprisilnog usmerenja toka razgovora u željenom smeru.

To je definicija.
A takvih ljudi ima koliko hoćeš, i nisu svi po default-u poznate ličnosti.

Ma, znam, Corto.
Ova tema nam se malo...hm...otrgla... i postala prilično neozbiljna.
Šarm je, recimo, podvarijanta (slabija) harizme.
Harizmatični ljudi mogu manipulisati masom; karakteristike: elokvencija, sugestivnost, lični šarm. Spoljašnji izgled ima malo (ili nimalo) veze sa harizmom. Odlično objašnjeno u "Emocionalnoj inteligenciji".
 
recimo voren biti, americki aktor, kazu da bilo koja zenska koja se nadje u njegovoj blizini zaboravlja da su ikada postojali drugi muskarci. mora se istaci da ta harizma ili "uticaj" cesto vredi samo za posebne grupe, neki ljudi poseduju "uticaj na, recimo zivotinje, znam coveka koji ce prici bilo kom opasnom ili ratobornom psu a on nece cak ni zalajati. znaci to je uticaj koji ostavlja sama tvoja pojava. ponekad je glas u pitanju. veliki hipnotizeri, i kao i uvek pocetak je tezak, posle je lakse, jer su ljudi vec "spremni" na to, tj. tvoj se "glas" vec preneo . nekada je u pitanju samo ime, ali to vec spada u EPP. nadam se na nisam promasio poentu teme, ali ja to tako shvatam
evo ja npr. na pf. politika, cim vide moje ime neki vec ostre maceve, cak i ne cekaju da procitaju moj komentar:lol::lol::lol:
ps. pozdravljam sve, i ovo je moj prvi post ovde, poslusao sam jednu osobu da svratim ovde jer je puno opustenije i zabavnije, doduse ja cu malo sacekati da se uverim u to.
 
recimo voren biti, americki aktor, kazu da bilo koja zenska koja se nadje u njegovoj blizini zaboravlja da su ikada postojali drugi muskarci. mora se istaci da ta harizma ili "uticaj" cesto vredi samo za posebne grupe, neki ljudi poseduju "uticaj na, recimo zivotinje, znam coveka koji ce prici bilo kom opasnom ili ratobornom psu a on nece cak ni zalajati. znaci to je uticaj koji ostavlja sama tvoja pojava. ponekad je glas u pitanju. veliki hipnotizeri, i kao i uvek pocetak je tezak, posle je lakse, jer su ljudi vec "spremni" na to, tj. tvoj se "glas" vec preneo . nekada je u pitanju samo ime, ali to vec spada u EPP. nadam se na nisam promasio poentu teme, ali ja to tako shvatam
evo ja npr. na pf. politika, cim vide moje ime neki vec ostre maceve, cak i ne cekaju da procitaju moj komentar:lol::lol::lol:
ps. pozdravljam sve, i ovo je moj prvi post ovde, poslusao sam jednu osobu da svratim ovde jer je puno opustenije i zabavnije, doduse ja cu malo sacekati da se uverim u to.

Hm... Nikada ne bih pomislila na Vorena Bitija. Ali, ako žene tako kažu, moguće je.
Pre bih tipovala na manje zgodne muškarce (da ne kažem neprivlačne), kao što je, recimo, Džek Nikolson ili Torturo. I onda više nije bitno kako izgledaju i koliko imaju godina, već kako "zrače". Harizmu doživljavam kao neku vrstu aure, svetlost oko koje se svi roje.
Drago mi je da si se odazvao pozivu.:p No, kako već rekoh, akcija počinje uglavnom u večernjim satima. Tada ovde svašta možeš da pročitaš, a i da upoznaš vrlo zanimljive ljude.
 
Reč harizma (grč. χάρισμα) označava retku osobinu ljudskih bića da poseduju jak šarm i privlačnu ličnost a nekad i jaku sposobnost ubeđivanja i neprisilnog usmerenja toka razgovora u željenom smeru.

To je definicija.
A takvih ljudi ima koliko hoćeš, i nisu svi po default-u poznate ličnosti.

e tjao korto znash snimili su dva crtatja po njemu...ja sam gledao ovaj noviji...korto u sibiru...drugi sam uhvatio na tvu al samo poslednju scenu da ne znash kako se zove pa da ga torentujem m?

e da ima ih koliko hotjesh mislim morash posedovati harizmu i da radish u supermarketu...da ne govorimo o door to door prodaji ili neko bankarstvo ili neshto...
 
Hm... Nikada ne bih pomislila na Vorena Bitija. Ali, ako žene tako kažu, moguće je.
Pre bih tipovala na manje zgodne muškarce (da ne kažem neprivlačne), kao što je, recimo, Džek Nikolson ili Torturo. I onda više nije bitno kako izgledaju i koliko imaju godina, već kako "zrače". Harizmu doživljavam kao neku vrstu aure, svetlost oko koje se svi roje.
Harizma je nekako upadljivija kod ljudi koji na prvi pogled ne deluju toliko privlačno (... lepo, ili kako već).
Ja sam inače potpuno uverena da pravi kriterijumi za (fizičku) lepotu apsolutno ne postoje već da je ljudi po defaultu brkaju sa harizmom. I to što misle da je "lep izgled", nikada nije zapravo izgled ... mislim, fizički izgled, "lepe crte lica" i to ...

Inače, sad sam se setila Marlona Branda u filmu "Tramvaj zvani želja" ...(nema smajlija sa dovoljno isplaženim jezikom) ... e, TO je harizma. :-D Slažete li se ?
 
tongue55.gif


O, daaa...
Brando je bio harizmatičan i kad je omatorio i ugojio se.
 
Nešto ne volim De Nira.
Ali, čekaj da se setim svih... Eto, pade mi na pamet Dejvid Karuzo, koji igra Horejšija u seriji "Mesto zločina: Majami". VRLO harizmatičan.
Setila sam se: DENZEL Vošington (ili Vašington - to nikako da skapiram).

Ovde zamisli tri ispležena smajlija.
 
Nešto ne volim De Nira.
Ali, čekaj da se setim svih... Eto, pade mi na pamet Dejvid Karuzo, koji igra Horejšija u seriji "Mesto zločina: Majami". VRLO harizmatičan.
Setila sam se: DENZEL Vošington (ili Vašington - to nikako da skapiram).

Ovde zamisli tri ispležena smajlija.
D.Karuzo - riđokosi ? Ne dopada mi se.
Denzel V. ... ništa posebno, sladak je. Od "čokoladica" mi je neuporedivo harizmatičniji Majkl Džordan, mada on nije glumac. :lol:

Ispada da je harizma nešto relativno. :-D
I to vrlo.
 

Back
Top