3D GAMEMAKER-Da li to valja???

D-Devil992

Zainteresovan član
Poruka
194
Pre nekoliko dana sa interneta sam download-ovao 3D Gamemaker.Toliko sam bio srecan sto sam dobio ovaj program ali onda sam shvatio da je zivo SRA..E
Mislim toliko sam dugo radio sa Gamemaker-om 7.1 da na kraju ispadne da je on bolji od
3D verzije.
3D verzija je 2x skuplja i svodi se na pravljenje igre misem i postavljenja objekata,dok obican gamemaker ima i script jezik.3D gamemaker moze samo da pravi FPS i Adventure igre i ne mozete vi da pravite likove,oni su vec napravljeni i imate njih 300 kao izbor.Jedino sto mozete da uradite je da im promenite texture-kako jadno.
3D Gamemaker je napravljen sa programom DarkBasic koji je veoma COOL program ali i zajeban zato sto se samo svodi na pisanje script-ova.
Sada pokusavam da ga skinem sa Pirate Bay-a,a i nabavicu knjigu tutoriala jer se on svodi na programski jezik BASIC tako da nece biti problem koristiti ga.
Sve u svemu ko god hoce da me pita nesto o ovim vec navedenim programima samo nek pise u ovoj temi:p
 
Ја не разумем шта је питање?

Овако, није компјутерски језик( јер то је машински код, ваљда) него програмски језик.
DarkBasic није програм него програмски језик.
Не своди се све на писање скрпти него кода. Нису у питању скрипте јер се код компајлира а не остаје у изворном облику па да се касније парсира.
 
Ја не разумем шта је питање?

Овако, није компјутерски језик( јер то је машински код, ваљда) него програмски језик.
DarkBasic није програм него програмски језик.
Не своди се све на писање скрпти него кода. Нису у питању скрипте јер се код компајлира а не остаје у изворном облику па да се касније парсира.

Slusaj Toxi molim te nemoj da se pravis pametan(kad nisi) jer znam likove kojima je pravljenje igra posao!!!Za kompijuterski jezik sam se zajeb. u brzini.....
a Dark Basic je program i to znam 100% a jezik programski na kojem je baziran Dark Basic jeste samo ˝BASIC˝i zato ne pokusavaj da pametujes;)
A skripte(scripts) jesu kodovi samo bi trebalo da znas da su to sinonomi:!:
Tacno je da se kod komplajlira ali skripte su ustvari grupe kodova:wink:
 
Потпуно се слажем, нисам паметан! Само, тешим се кад видим тебе.

Са таквим профилом, непотребно је расправљати се, на колико год начина да ти покажем да ниси управу ти ћеш идаље терати своје јер "ти знаш људе којима је прављење игра посао". Ја знам једног поштара, што ће рећи да знам све тајне његовог заната.

А шта беше питање?
 
Devil-u pusti njih oni nemaju pojma.
Ovaj Toxi se gubi i ne zna sta prica.
Toksi ne pametuj ako nisi radio na GM onda ti nista ne znaci samo komplikujes stvari OK???
Obersturmfuehrer sto ces da lock-ujes ovu temu kad je extra samo malo jos ljudi treba da se angazuju i da daju postove trebalo bi da se razradi ova tema.
I samo toxi da znas Avatar ti je pravo njesra.......
 
Devil-u pusti njih oni nemaju pojma.
Ovaj Toxi se gubi i ne zna sta prica.
Toksi ne pametuj ako nisi radio na GM onda ti nista ne znaci samo komplikujes stvari OK???
Obersturmfuehrer sto ces da lock-ujes ovu temu kad je extra samo malo jos ljudi treba da se angazuju i da daju postove trebalo bi da se razradi ova tema.
I samo toxi da znas Avatar ti je pravo njesra.......

Ти знаш? Добро, да бих показао колико Ви знате шта причате навештћу пар небулоза које је D-Devil992 изнео, али прво да одговорим на твоје закључке, до којих си дошао методом видовњака.
Јесам "радио" у ГМ, пре једно три године( и направио пар ствари) док сам попут вас био у потпуном не знању, не кажем да сам сад свепаметан него да ако ништа друго бар увиђам ограниченост алата о коме је овде реч. Дакле компетентан сам.


Сад овај први...
Mislim toliko sam dugo radio sa Gamemaker-om 7.1 da na kraju ispadne da je on bolji od
3D verzije.
Небулоза нумбер 1. Значи ти си толико дуго радио у њему да је он бољи од било ког другог програма сличне намене? Како другачије протумачити? Смешно.

3D Gamemaker je napravljen sa programom DarkBasic koji je veoma COOL program ali i zajeban zato sto se samo svodi na pisanje script-ova.
Као што сам већ рекао, није скрипта него код( непада ми напамет да са неким ко везе нема са програмирањем улазим у расправу о терминологији која се користи у програмирању).
Даље рекао сам да је DarkBasic програмски језик а не програм. И онда следи коментар који довољно говори о томе колики је ноб његов аутор:
a Dark Basic je program i to znam 100% a jezik programski na kojem je baziran DarkBasic jeste samo ˝BASIC˝i zato ne pokusavaj da pametujes
Ако сам будала и глуп, како Ви кажете, нек ми аутор овог коментара напише код у basic-у који ће да учита и прикаже модел прављен у нпр. 3D max-u. Ако и успе то да уради, нека исто то напише али користећи синтаксу језика DarkBasic па ако су исти кодови онда да, Дарк Бејзик јесте програм који користи синтаксу језика старијег од мене и @D-Devil992 заједно и то, ни мање ни више него за најкомпликованији посао - за писање кода за игрице.

Када се ДаркБејзик покрене, јасно ставља до знања којем је аудиторијуму превасходно намењен( @D-Devil992)

A skripte(scripts) jesu kodovi samo bi trebalo da znas da su to sinonomi
Tacno je da se kod komplajlira ali skripte su ustvari grupe kodova
Као што већ рекох, терминологија ти је очајна.

Slusaj Toxi molim te nemoj da se pravis pametan(kad nisi) jer znam likove kojima je pravljenje igra posao!!!
Вау! Па ти си мој идол! И то не обичан идол, него ко они из гранда... Да ти "ликови" заиста раде то што ти причаш знао би бар толико да нпр. домаћа игра "Future Combar" није рађена у неком тамо ГМ-у него програмерски, у неком од најмоћнијих језика данашњице. А јел би могао да нам отријеш њихов идентитет? Ти си сигурно потпуни анонимус али ако се они баве "прављењем игара"онда су сигурно врло познати.

I samo toxi da znas Avatar ti je pravo njesra.......
Наравно, твој је феноменалан. Ја бар знам чиме да се дичим. Не очекујем од свих да разумеју а од тебе не очекујем ни да схватиш своју ограниченост.

Potrebni programeri koji znaju BASIC i 3D modeleri...
Ајде? Правите игру у бејзику а не знате ни који језик у ствари желите да користите. Мора да имате бар тридесетогодишње искуство са тим језиком, чим вам је толико драг.
Па ево, мотивишите друге "бејзик" програмере да вам се прикључе тиме што ће те показати да сте озбиљни - представите нам неке ваше досадашње програме, ако је неко од вас потписао нешто што вреди, признаћу да сам глуп и да појма немам те сам љубоморан на ваш успех!
 
Хвала :)
Ипак, нисам могао да останем равнодушан према њиховим прозивкама. :(
Има оно:
Arguing over the internet is like running in the special olympics, even if you win you are still retarded.
 
Ovo je alat za profi igre.
Prvo skup je! Papren! a i placa se dodatna licenca po napravljenom projektu?

Profi igre i tako sam neces moci da napravis.
A preko 3D game makera sa nekim vecim timom jedino sto ces ozbiljnonapraviti jesu recimo neke 3d avanturice, golfovi od jacih zanrova..
(kada kažem ozbiljno mislim na konkurenciju igrama koje su već uveliko na tržištu CD/DVD igrara).


Moja preporuka ako zelis da krenes jeftinije u provod sa 3d programiranjem
(da napravis neku Shareware igru koju mozes da unovcis)
probas neke od programa koji su jeftini a nisu komplikovani i plus daju solidne rezultate

recimo BlitzBasic koji kosta oko 100 $.

postoji sajt koji se bavi razvojnim paketima za igrice. ukucaj u google "3d game engines" i mislim da ces naci. dizajniran je u plavo-beloj boji. za svaki alat (a ima ih preko 100) dat je opis, komentar, slika, projekti, websajt, cena,............

ja sam pre neku godinu krenuo nesto da radim u Blitzu i ostalo je samo na 1/2 prvog nivoa.
landscape sam uradio sam kao i staticne modele.
za glavne modele u pokretu koristio sam freeware animirane quake 2 modele koji se mogu da se nadju na netu a lako ih je ubaciti u program.
uradio sam brdo, reku, most i neke kucice iza mosta.
potrebno je pobiti teroriste preko mosta. napravio sam i dve-tri vrste oružja koje je naravno moguće upotrebiti.

Ali... :( šmrc... sve je ostalo samo na tome...

Inace program ima sintaksu slicnu C++ jeziku.
Lak je za koriscenje.
I prilagođen je igricama tako da postoje laički rečeno komande recimo za rasprarčavanja modela u param parčad :) koji se mogu koristiti za eksplozije... ili collision - sudar/dodir objekta...
radi sa DirectX 9.0 i mnogim Blitzovskim komandama je olakšano korišćenje DirectX efekata. alfa, senke,...
mogu se uvesti modeli koji se prave u 3D studiju (3ds modeli) ali i jos neki...
help je dobar i ima puno primera pa cak i jednu malu 3D avanturicu slicnu igri 3d Super Mario.


Što se tiče drugih 3D engine-a jedan sam imao koji se uveze u Visual Basic.
Nije loš, daje bolje rezultate, igre su brže od Blitza ali je komplikovaniji za korišćenje.
 

Back
Top