Driving licence

zamzak

Početnik
Poruka
10
:DMolila bi Vas da mi kazete da li znate za neki brzi nacin za dobijanje G (full) Driving Licence, osim onog redovnog G1 jedna godina, pa G2 jedna godina, pa tek onda G, naravno za imaoce vozace dozvole u Srbiji, a Srbija nije u grupi zemalja koje imaju pravo na exchange. Kakva je situacija sa internacionalnom dozvolom za pocetak i koliko dugo se moze koristiti i da li se racuna od datuma od ulaska u zemlju, sto i nije bas fora ako odmah nemas auto. Hvala !:roll:
 
pravila u vezi dobijanja vozackih dozvola variraju od drzave do drzave (mislim na drzave u okviru USA naravno)
...idi na
http://www.dmv.org/
izaberi drzavu pa potrazi info.....

...i valjda si mislila na klasu D...ne znam sta je G.

Sto se tice internacionalne dozvole, ista stvar - svaka drzava ima svoju politiku. Ovo vazi za NY State:

NYS recognizes your foreign driver license if you remain a resident of the nation that issued the license. You do not need to have a NYS driver license to drive in NYS unless you become a resident of NYS.

Section 250 (5) of the Vehicle and Traffic Law defines the term "resident." The law defines a resident as a person who lives in NYS with the intent to make NYS a "fixed and permanent" place to live. To live in a house, a home, an apartment, a room or other similar place in NYS for 90 days is considered "presumptive evidence" that you are a resident of NYS. A police officer can use this evidence as the reason to issue a traffic ticket if you drive in NYS without a driver license or vehicle registration issued by NYS.

A judge considers the law and the evidence of your intent and decides if you are a resident of NYS. For example, if you pay taxes or your children attend school in another state, a judge considers these facts to decide if your intent is to make NYS a "fixed and permanent" residence. The DMV will not decide if you are a resident of NYS, if you must get a NYS driver license, or if you must register your vehicle in NYS.

According to this law, students from other states or from other nations who attend school in NYS are normally not considered residents of NYS.
 
:DMolila bi Vas da mi kazete da li znate za neki brzi nacin za dobijanje G (full) Driving Licence, osim onog redovnog G1 jedna godina, pa G2 jedna godina, pa tek onda G, naravno za imaoce vozace dozvole u Srbiji, a Srbija nije u grupi zemalja koje imaju pravo na exchange. Kakva je situacija sa internacionalnom dozvolom za pocetak i koliko dugo se moze koristiti i da li se racuna od datuma od ulaska u zemlju, sto i nije bas fora ako odmah nemas auto. Hvala !:roll:

Ne treba ti internacionalna dozvola jer nasa vazi za prva dva meseca. Ako imas nasu dozvolu najmanje 4 godine, onda nema potrebe da cekas sve ovo vreme izmedju G1 i G2 i Full, nego prvo uradi G1, to je samo test, spremis to za par dana, idi u bilo koju biblioteku i naci ces knjigu za to.
Posle toga, uzmi par casova da ti pokazu sta te ceka na vozackom ispitu, ima nekih caka koje se razlikuju u odnosu na nas zakon.
Prijavi G2 i to ces vrlo lako poloziti. Ako polazes van Toronta onda mozes odmah i Full G , to nije nikakv problem, malo zezaju u Torontu, hoce da obaraju ko preskoci G2.
 
:D Klika, mnogo Ti hvala na pravoj informaciji. Super je da ne moram cekati 2 godine do G (full) Driving Licence. Imam nasu dozvolu duze od 4 godine, tako da je i to OK. Test G1 sam skinula sa neta. Jos jednom hvala. Pozdrav ! :roll:
 
A koja je razlika izmedju G1, G2, i full?

U osiguranju ili?

To su relativno skoro uveli, ne znam iz kog razloga. G1 - mozes da vozis auto ako pored tebe sedi osoba sa Full G dozvolom. G2 je isto kao Full G s tom razlikom sto ti je dozvoljena kolicina alkohola u krvi 0 promila, ovi sa Full G mogu da imaju 0,08 . Nekada je bila ralika izmedju ove dve dozvole u tome sto sa G2 nisu mogao da vozis na autoputu, ali to je sada promenjeno. Nisam siguran ali mislim da G2 traje 5 godina i da se u tom periodu mora polagati za Full G.
U drugim provincijama postoje klase od 1-7, npr u Alberti i BC je ova Full G ustvari Class 5. Ima tu nekakvih nelogicnosti i ono sto me najvise nervira je to sto federalni zakon nije uskladjen sa provincijama, tj. preselio sam se iz Alberte u BC, imao tu Class 5 dozvolu godinu dana i onda mi ovde kazu da mora da prodje 24 meseca da bih izvrsio prebacivanje dozvole u Class 5 u BC, potpuno nelogicno, ali dobro, i dalje mogu da koristim ovu "staru" dozvolu.
 

Back
Top