Filozofija medija

dzonson

Zainteresovan član
Poruka
104
Mediji su verovatno najvažnija karik, a u kreiranju ljudskog društva…
S’toga vam predstavljam knjigu,izuzetnu naučnu studiji naše profesorke
Divne Vuksanović

Imam dozvolu da objavim knjigu...

Filozofija Medija:Ontologija-Estetika-Kritika



Upoznajte se po poglavljima sa delom naše profesorke:

PRILOG KRITICI ONTOLOGIJE MEDIJA
ESTETIKA U DOBA MEDIJA: KULTURE – PROSTORI – MEMORIJE
ESTETSKO U MEDIJIMA I U ESTETICI
LEPOTA U MEDIJSKIM AMBIJENTIMA:REGRES I POTENCIJALI UTOPIJSKOG UMA
MEDIJSKE EGZISTENCIJE:POSTINDIVIDUALIZAM I IMAGINACIJA
“JA SAM CENTAR SVETA”:ČOVEK KAO MEDIJSKI FENOMEN
UMETNIČKO STVARALAŠTVO KAO MEDIJ(UM) POTROŠNJE
KRITIKA I MOĆ MEDIJA
KULTURA DIJALOGA VS. INTERAKTIVNE KOMUNIKACIJE

O AUTORKI

Divna Vuksanović rođena je u Beogradu, 1965. godine. Diplomirala je na Fakultetu dramskih umetnosti (Odsek: Menadžment u kulturi, pozorišna i radio produkcija) i na Filozofskom fakultetu u Beogradu (Odeljenje za filozofiju). Magistrirala je 1993. godine iz domena nauka o dramskim umetnostima – oblast Teatrologija, a doktorirala 1998. iz sfere savremene filozofije i estetike na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Od 1992. godine, na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, predaje Menadžment u kulturi i Medije masovnih komunikacija, a od 2001. Estetiku i Teoriju kulture. Na interdisciplinarnim master i doktorskim studijama Univerziteta umetnosti u Beogradu - Grupa za teoriju umetnosti i medija, prof. dr Divna Vuksanović predaje Teoriju medija i Estetiku komunikacija. Autorka je do sada objavila preko 70 naučnih i stručnih radova u domaćoj i stranoj periodici, dve naučne studije (Barokni duh u savremenoj filozofiji: Benjamin, Adorno, Bloh, 2001., i Aesthetica Minima, 2004. godine), kao i 9 knjiga iz oblasti književnosti. Članica je Izvršnog odbora Estetičkog društva Srbije, predsednica NVO za umetnost, kulturu, medije i društvena pitanja “Mladi grašak” iz Beograda i urednica edicije “Multimedia” izdavačke kuće Clio iz Beograda.

preuzmite knjigu u celini
sa te lokacije takođe možete čitati knjigu on line,a za download možete da birate,pdf..word...
 

Back
Top