BiH, Srebrenica, Srbalji, "bošnjaci" i genocid - prava istina!!!

RainbowSix

Veoma poznat
Poruka
10.717
PROSTA MATEMATIKA, STATISTIKA I PITANJE GENOCIDA

Prema popisu stanovništva iz 1931. Srebrenica je imala 35.210 stanovnika, i to 50,5% Srba i 49,2% muslimana, dok je prema popisu iz 1991. u njoj živjelo samo 25,2% Srba i 72,9% Muslimana!!!

"Kako je u Srebrenici "isparilo" toliko Srbalja???"

Muslimani danas insistiraju na zastupljenosti u organima lokalne samouprave na nacionalnom paritetu prema popisu iz 1991' kao i promjenu ustavom garantovanog statusa te opštine u BiH, dok na pominjanje strukture stanovništva prema popisu iz 1931', odnosno prije genocida nad Srbaljima počinjenog tokom II sv. rata zastupaju stav da je to istorijski prevaziđen odnos te da taj nacionalni ključ nije realan!!!

Istovremeno, za svoje žrtve iz zadnjeg rata zastupaju stav da su to žrtve zločina koji nikad ne zastarijeva te pokušavaju da za njih iznude bilo kakvu materijalnu i političku satisfakciju (npr. tužbama protiv SCG, Holandije, UN...)!!!

TRAGIKOMIČNO, CINIČNO, PRIMITIVNO I BOLESNO!!!
 
Pa kad je bosancima srpskog porekla zinulo dupe da se nameste i kolonizuju u ravnicu ili u Beograd ,pogledajmo mo samo koliko ih je doslo u mirnodopsko vreme od prvog svetskog rata do danas ,pa nije ni cudo sto ih je u bosni sve manje,a i kod Hrvata je slicno jer su i oni isli u razvijenije delove HR ,do muje nisu imale gde da beze pa ih sada ima najvise .

Daj malo napregni vijuge pa nas iznenadi nekim novim komentarom van šablona koji ponavljaš!!! Unaprijed hvala na naporu!!!

Evo ti savjet koji će da ti ukaže na nivo tvog lupetanja, a ostali prisutni nek sami procijene ko je od nas dvojice u pravu!!!!!!
Dakle:
Stavi prst na čelo i sam sebe zapitaj koliko si Srbalja rodom iz Srebrenice uopšte upoznao u svom životu (ako si uopšte ikog od istih ikad i vidio)!!!

Onda kasnije razmisli koliko logike ima u tvom stavu da su predratni Srbalji iz Srebrenice "napunili Beograd"!!!
Vjerovatno ti se, tako ograničenom i subjektivnom, i žrtve Jasenovca i njihovi potomci pričinjavaju kako danas šetaju Knezom pa si možda i na njih naqrčen!!!
 
a shto tebe to bole ****** ko je doshao u srbiju i kada... jel' si fashista po ubedjenju pa ti smetaju samo srbi preko drine, a ne smetaju npr. chamuge i zhuti? :)
Pa ne smetaju meni ni bosanci al mi nije jasno sta su koji qurac bezali iz zavicaja masovno a sada kukaju kako ih je tamo sve manje :-?isto ko i oni mudraci sto kod nas kukau kako nam sela odumiru a nem nijednog da se vrne tamo pa da malo ozive .
 
kako ti ne smetaju kad si ko zena u pms-u... svaki dan razglabash o njima na prazan i na pun stomak... da znash kako je to biti silom oteran sa mesta de su ziveo i de su ti kosti predaka imao vilu il' udzericu, ne bi se onda proseravao sa ovakvim fashistoidnim istupanjima... u pravu onaj shto je reako das gori nego neka ustashetina...
ne tupavi marlone bolje se drz pasulja , ko je govorio o proteranim i izbeglicama ?
 
ma nemoj... aj sad pricaj kolko ih je to doslo da kolonizuju bg il' tvoju ravnicu pre ratova, a kolko posle ratova :) i nisam ja marlon.. adem je marlon...
pa nije to moja ravnica i njihova je sad isto kao i moja, a najvise ih je doslo u mirnodopska vremena nest posle prvog ,a najvise posle drugog svetskog rata pa sve do kraja sesdestih kad su dolazili masovno i organizovano a kasnije su dolazili pojedincno i dan danas skoro svaki student iz Foce ,Brckog ili Nevesinja sve jedno, grebe rukama i nogama ne bi li nekako uspeo da ostane u Beogradu i Novom Sadu i posle studija .
 
Pa kad je bosancima srpskog porekla zinulo dupe da se nameste i kolonizuju u ravnicu ili u Beograd ,pogledajmo mo samo koliko ih je doslo u mirnodopsko vreme od prvog svetskog rata do danas ,pa nije ni cudo sto ih je u bosni sve manje,a i kod Hrvata je slicno jer su i oni isli u razvijenije delove HR ,do muje nisu imale gde da beze pa ih sada ima najvise .

ovo je sto posto tocno...masovne emigracije stanovnistva iz Bosne (i Hrvata i Srba) u slavoniju, vojvodinu, gradove...dalmatinska i istarska sela (a o otocima da i ne govorim) polako izumiru, poneki djedica se moze naci i to je to..svi drugi trbuhom za kruhom....
 
pa nije to moja ravnica i njihova je sad isto kao i moja, a najvise ih je doslo u mirnodopska vremena nest posle prvog ,a najvise posle drugog svetskog rata pa sve do kraja sesdestih kad su dolazili masovno i organizovano a kasnije su dolazili pojedincno i dan danas skoro svaki student iz Foce ,Brckog ili Nevesinja sve jedno, grebe rukama i nogama ne bi li nekako uspeo da ostane u Beogradu i Novom Sadu i posle studija .

pa ja ti opet kazem...shta te bole ******... jel su srbi... jesu... sta ti smetaju? nisu mudze il' ustashetine.... i nashi studenti kad odu u beli svet i vide razliku izmedju onog meka i ovog ovde pocnu oma da psuju... jbm ti onu vukojebinu odakle sam dosao, al' kad vidim kako je ovde skupo zao mi sto sam doshao i sad bi se vratio samo da je tamo u njoj malo manje vukojebasto...
 
Ja sam za to da se nesme zlocin nad bosnjacima u Srebrenici negirati jer je stvano veliki zlocin i sramota za Srbiju ,ali mora se i gledati na dogadaje koji su doveli do toga da se to desi a to je isto veoma bitno .
Nemogu se majke Srebrenice busati u grudi "mi smo zrtve "a ovamo drze sliku nasera orica sa natpisom heroj ,a to je najveci zlocinac.

pa da kaai.... sve se svodi na to... al' obicho pochinje ovako ko shto svetolik to dozivljava, sa brojanjem krvnih zrnaca... sa podsvesnim fashizmom koji tinja i raste u mrzhnji svakog drugog koji govori akcentovano na onaj nachin za shta njegovo osetljivo arijevsko uho nije naviklo.... navikne se brzo na francuze na engleze, amere pa i shvabuljage chiji jezik para ushi i razara bubne opne.. al' ako je ne daj bozhe iz bosne ba, il' iz croacije... oma bi on to ko zox pred zid i repetirao :)
 
pa ja ti opet kazem...shta te bole ******... jel su srbi... jesu... sta ti smetaju? nisu mudze il' ustashetine.... i nashi studenti kad odu u beli svet i vide razliku izmedju onog meka i ovog ovde pocnu oma da psuju... jbm ti onu vukojebinu odakle sam dosao, al' kad vidim kako je ovde skupo zao mi sto sam doshao i sad bi se vratio samo da je tamo u njoj malo manje vukojebasto...
Pa ne smetaju oni meni mada nema gotovo nikakve razlike izmedju Srbina,muje ili Hrvata iz BiH osim sto idu u razlicitu crkvu, a obicaji ,nacin zivota,civilizacijski nivo i govor potpuno isti ,kao i Srbi sa Kosova i Albanci
 
Ja sam za to da se nesme zlocin nad bosnjacima u Srebrenici negirati jer je stvano veliki zlocin i sramota za Srbiju ,ali mora se i gledati na dogadaje koji su doveli do toga da se to desi a to je isto veoma bitno .
Nemogu se majke Srebrenice busati u grudi "mi smo zrtve "a ovamo drze sliku nasera orica sa natpisom heroj ,a to je najveci zlocinac.

mislim da se nemoze i ne smije jedan pocinjeni zlocin opravdati drugim...
ima i kod nas pametnjakovica koji kazu Jasenovac se desio zbog toga i toga...i isto tako nabroje masu zlocina....ali po meni to nije argumentacija...
za srebrenicu, kao ni za Jasenovac i slicna dogadanja svugdje u svijetu nema opravdanja...
 
mislim da se nemoze i ne smije jedan pocinjeni zlocin opravdati drugim...
ima i kod nas pametnjakovica koji kazu Jasenovac se desio zbog toga i toga...i isto tako nabroje masu zlocina....ali po meni to nije argumentacija...
za srebrenicu, kao ni za Jasenovac i slicna dogadanja svugdje u svijetu nema opravdanja...

jasenovac je genocidna klanica umobolnih ustashkih manijaka koji mrze sve shto je srpsko....

srebrenica je legitimna vojna akcija gde nije niko zaklan i gde se niko ni nad kim nije izhivljavao i gde nisu ubijena nijedna zena ili dete... ako te zanima pogledaj izveshtaj kanadjana ili francuza koji su bili na terenu.... danas su priznali sta se sve desavalo tamo...

u jasenovcu je satrto preko 600.000 ljudi, zena i dece.... civila... u srebrenici je streljano koliko vec vojno sposobnih muskaraca koji su nocu klali i ubijali nemocne srbe u okolini i bratuncu...
 
Pa ne smetaju meni ni bosanci al mi nije jasno sta su koji qurac bezali iz zavicaja masovno a sada kukaju kako ih je tamo sve manje :-?isto ko i oni mudraci sto kod nas kukau kako nam sela odumiru a nem nijednog da se vrne tamo pa da malo ozive .
Niko nije kukao da ih je ovdje sve manje zbog migracija!!! Uostalom, i nije nas sve manje!!! Da pratiš ono o čemu diskutuješ vjerovatno bi se stidio svojih postova!!! Ovakva, tvoja pljuvačina po svemu i svačemu makar i svakako je kompleksaški afrodizijak za svakog ko se upušta u donošreenje sudova o onom o čemu nije dovoljno upućen ili dovoljno obrazovan!!! Nisi ti u stanju da shvatiš ili da prihvatiš suštinu!!! Pročitaj ponovi naziv teme pa pokušaj korektno da postuješ na osnovu iste!!! Tema se odnosi na genocid u Bosni, a ti lupetaš o strukturi stanovništva npr. na opštini Palilula!!!
Nije svako od nas poput tebe tako oduševljen činjenicom da je valjda Bogom obdaren da mu ispod prozora prolaze tramvajske šine!!! Steći rođenjem takav "dar" i nije mala stvar, jel'!!! Ako ništa drugo nisi sposoban da u svom životu riješiš, uvijek ti ostaje rezervna varijanta da si ti ipak neko ko je rođen u velikom gradu i prema tom si prirodom stvari povlašten da "odozgo" gledaš na "primitivce" sa strane!!! Neko je taj svoj "lični kvalitet" stekao samim rođenjem, te cijelo vrijeme života nije bio u stanju da u sopstvenoj sredini sebe izdefiniše kao ličnost!!! Zato je sad prinuđen da gleda u tuđa posla jer mu je imperativ traganje za opravdanjima svoje nesposobnosti!!! Naravno, kao po pravilu, takvi razloge uvijek pronalaze u drugima, a sebe smatraju idealnim, ako po ničemu drugom, onda po mjestu rođenja (pa makar u glavi imali kolac umjesto mozga)!!!

Ko god ovdje postavi nekakvu temu, pojaviš se ti da spamuješ o strukturi stanovništva u Beogradu!!! Mislim, ja sam već odavno otišao iz istog i zabole me za statistiku tvog haustora!!! Al rekoh, ko o čemu ti o dođošima i starosjediocima u Gradu koji se i izgrađuje zahvaljujući tome što je centar prema oko kojeg se vrti cijela nacija!!! **** bi BGD infrastrukturno bio ovako superioran da nikad nije postao srpska prestonica!!! Pošto je dakle srpska prestonica, onda je prirodno da su svi usmjereni prema njemu!!! Tako je to bilo i prije nego što je došla 6. lička!!!
Dalje:
***** ti život u blizini takvog cinika kao što si ti (čast svim onima koji su korektni)!!! Takvi kao ti bili su dobar razlog zašto sam bio izabrao rat u Bosni umjesto mira u Srbiji!!! Svejedno, rat u Bosni je odavno prošao, a nesreća ljudi koji u Beogradu moraju da žive pored tebe i tebi sličnih još ne jenjava!!!
 
pa nije sad rech o jakshicu svetoliche... vec o tebi i tvojim fashistichkim stavovima da mrzish srbe sa druge strane drine... samo zato shto akcentovano govore i idu ti na ******....

Mrzi taj i Vuka Karadžića i njegovu ijekavicu!!!

Pa ne smetaju oni meni mada nema gotovo nikakve razlike izmedju Srbina,muje ili Hrvata iz BiH osim sto idu u razlicitu crkvu, a obicaji ,nacin zivota,civilizacijski nivo i govor potpuno isti ,kao i Srbi sa Kosova i Albanci

A ti se upravo slovima i riječju potvrđuješ kao običan neobrazovani mufljuz koji iako ne poznaje sopstveni narod, njegovu kulturu, istoriju i tradiciju, sarkastično pokušava da drži predavanje o svemu tome!!!

Ako, nakon svih ovih godina, ti nisi u stanju da spoznaš razliku između Šiposa i Srbalja, ili bh Srbalja, Hrvata i Muya, onda si ti rođače zalutao na Politiku!!!
 

Back
Top