Linux na Laptop ASUS-A6M

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
probao sam Linux Ubnutu live cd --->>> VERSION 5.04



i ista se stvar desava.



Kada sam instaliro RedHet 8 sve je bilo ok ali i kao sa ostalim instalacijama Linuksa kada se resetuje racunar i podje da ucitava operativni sistem sve ide ok al javi se sledeci problem:

izbaci mi poruku : local@host

ja se ne razumem sta treba ovde da se upisuje : probao sam sa root i sta mi je padalo jos na pamet al ne vredi.

Popi....o sam sa Windowsom zbog virusa ( ADSL ) i ocu da instaliram Linuks.


Samo oni koji hvale Windows ( bilo koju verziju ) neka malo razmisle jesu li ci....vi


!!! DOVOLJNO JE ZNATI DA SVI SERVERI RADE POD LINUKSOM !!!
i svatiti koliko je sra....e Windows .



Ako neko moze da mi pogne da instaliram Linuks ---->>.
duznik sam mu do kraja zivota -->:razz::razz:
 
Hm, ybt. 5.04!!? Pa to je matoro bre! Probaj 7.04 ili 7.10 a možeš i malo radikalnije varijante kao što su ubuntu ultimate 1.4; 1.5; gamers edition... stabilni derivati i pod garancijom sve i na svačemu radi kako treba...
 
Malo googlajuću, čini se da bi Ubuntu trebao da se instalira bez velikih problema... Probaj, pa javi!
Što se tiče Windows-a, daleko od toga da svi serveri rade pod Linuksom! NIje sve tako crno-belo kako prikazuješ!
 
upravo sam skiuo Linux SUSE 10.2

al se desi sranje tezak je bio 1.76Gb i mucio sam se ceo 1dan da ga skinem sa neta.

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:



ZNATE U CEMU JE PROBLEM TO JE VERZIJA LIVE a meni treba instalacioni CD
( LIVE podize operativni sistem sa cd)


a sto se tice mog problema podigo je operativni sistem sa cd bez problema.


Izgleda posto ja imam nov laptop ( kupljen pre par meseci ) a LINUKSE koje sam ja imao
su bili matoriju ( ubnutu 4 , mandriva 2004 , ... ) nisu podrzavali moju graficku, a mozda posto mi je u laptopu AMDx64 bitni i to je pravilo problem.



Upravo sada skidam UBNUTU 7 i MANDRIVU 2007 sa njima ne bi trebalo da imam problema posto sam gledao na netu i podrzavaju sve moje komponente koje imam u laptopu ASUS-A6M.
 
Brate kakvi Windows se.......m ti se u nj......a .Juce mi zakoval mreza
( ADSL mi radi preko LAN-a )

I nije htela da radi.Da li su upali virusi pa su nesto po.........li , nemam pojma - pa sam zbog su....og Windowsa ceo dan izgubio na novoj instalaciji.I posto sam instalirao novi Windows opet nije htela mreza da radi.Ja reko da mi nije crko ruter.Povezem ruter sa drugim racunarom ono sve je ok na njemu lan radi.Povezem laptop sa racunarom meni na laptopu mreza opet ne radi.Ja ti tad po.......dim.Ugasim laptop izvadim bateriju resetjem bios i je........ mu k.......u.


Sklopim masinu i ono desi se cudo mreza radi.


Sledi mi tezak put al nema veze.Jedino sto me vodi napred da savladam Linuks ( rad u njemu ) je da cu biti onda 100000000000.....................00000000........ km od sugavog Windows-a.

Jes da nemam pojma da u LINUKSU radim ( sem da ga instaliram i ugasim racunar kada se instalira operativni sistem i to je to ),


Danas idem u knjizaru i kupujem knjigu za Linuks.
 
Zna li neko gde mogu da se skinu programi ( poput AUTOCAD,COREL.... ozbiljne stvari ) i neka igra za odmor ... ----->>>>> za LINUKS.


.....i jos nesto ZNA LI NEKO GDE IMA TUTORIAL ili NEKA SKRIPTA ZA LINUS na SRPSKOM

ali naravno da je sve beplatno.


ja sam gledao po torentima i nisam nista nasao.
 
Hm, ako se odlučiš za ubuntu... poseti ubuntu forum srbije... tamo ćeš dobiti sve što ti treba... Vidim da te zanimaju igrice... to je malo teže na liinuxu ali i za to postoji rešenje... moguće ali teško... preporučujem ti ubuntu ultimate gamers edition... u sebi sadrži toonu igrica a sigurno će raditi na tom lapcu.
 
@ivan88

a da ti ipak malo bolje proucis windows :):)

Hm, ako se odlučiš za ubuntu... poseti ubuntu forum srbije... tamo ćeš dobiti sve što ti treba... Vidim da te zanimaju igrice... to je malo teže na liinuxu ali i za to postoji rešenje... moguće ali teško... preporučujem ti ubuntu ultimate gamers edition... u sebi sadrži toonu igrica a sigurno će raditi na tom lapcu.

e mnogo ce se naigrati na linuksu....
 
Ma ne zanimaju mene igre nego mi je Windows posto smor.Surfujem netom pa ti izbacuje neke poruke , gasi se eksploren i da ne pricam dalje kakve sa muke imao ....

A sto se tice igrica za linuks ( trebaju mi zbog razonode ) .

U nekim mladjim godinama bio sam pravi manijak,Jedino od igrica za razonodu sto imam u danasnje vreme na kompu ( bivsem Windwosu ) 5 fles igrica , Smora , Worms Armagedon 2D,,,, i to je sve.

Meni treba od programa za linuks ( ako postoje verzije za linuks )- na primer --- >>> AutoCad , Corel Draw , Solid Works 3D , Adobe Photoshop ......


INSTALIRO SAM FEDORU 7 I PRAVO DA VAM KAZEM NIJE U OPSTE LOSA VEOMA JE LAKA ZA RAD.


smrt WINDWOS-u zivot LINUKSU
 
Ma ne zanimaju mene igre nego mi je Windows posto smor.Surfujem netom pa ti izbacuje neke poruke , gasi se eksploren i da ne pricam dalje kakve sa muke imao ....

A sto se tice igrica za linuks ( trebaju mi zbog razonode ) .

U nekim mladjim godinama bio sam pravi manijak,Jedino od igrica za razonodu sto imam u danasnje vreme na kompu ( bivsem Windwosu ) 5 fles igrica , Smora , Worms Armagedon 2D,,,, i to je sve.

Meni treba od programa za linuks ( ako postoje verzije za linuks )- na primer --- >>> AutoCad , Corel Draw , Solid Works 3D , Adobe Photoshop ......


INSTALIRO SAM FEDORU 7 I PRAVO DA VAM KAZEM NIJE U OPSTE LOSA VEOMA JE LAKA ZA RAD.


smrt WINDWOS-u zivot LINUKSU

Hm, al' si radikalan... :lol:
 
Neznam sto ti ivane pljues po winu. Ne volim ga ni ja pa ne pljujem toliko. Instaliraj linux i uzivaj. Al kad zapne kukaces ti za vojim winom ako nemas strpljenja. Iskreno pocinje da me nervira to win shit ovo ono... Pljunem i ja tu il tamo al ne bas u svakom postu :?
A sto se tice zamena AutoCAD = QCAD
QCAD upotrebljiv programcic samos e treba navici na njega ili ako ti on ne lezi VAriCAD
Corell - Inkscape mislim da moze da ga zameni s njim se nisam cacko
E ova zadnja dva ne koristim pa nek ti predlozi neko drugi... Ne znam ja jedino za 3d sto sam cacko to je bio blender.
 
ma ne psujem ja toliko windwos.Tego toliko dugo ga koristim pocev od win98 da mi je doso preko glava sa njegovim sranjima.


Prva stvar zbog koje obozavam Linuks ( operativni sistem ) sto postoje live verzije - podize operativni sistem sa cd.Za ovo vam nije potreban hard disk u racunaru vec da imate samo naravno plocu,procesor,mis,tastaturu i graficku.Operativni sistem ucitava u RAM ( radnu memoriju ) .


pazite sada KOJA JE NAJBOLJA STVAR OVE OSOBINE LINUKSA

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

!!! posto podignete sistem sa cd povezete racunar preko mreze sa ADSL i idete na net !!!
!!! a virusi , trojanci i ostala govana mogu samo da se okrenu ako !!!
!!! podju da upadnu u vas racunar !!!

dobro ima i nekih virusa koji napadaju RAM memoriju ali posto ugasite racunar odose i oni.


:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top