KADA UMRETE....

bilo bi dobro da moze onako kao u indiji ili u filmovima...lepo te spale na poljancetu a pepeo gde god... mnogo mi se vise svidja seoska varijanta gde svako svog "sredi" i sahrani...ovo gradsko : hladnjaca, stranci koji oblace pokojnika i sl. mi je jezivo... a i bdenje u selima ima bas tu ulogu da se neko ziv ne sahrani...

ne mislim da je depresivno ako kao mlad znas kako zelis da te sahrane. mislim da je grozno kada neko umre i niko ne zna koja mu je poslednja volja (oko nacina sahranjivanja).
 
Swi ti obichaji kad neko umre oko sahranjiwanja po meni su weoma nakaradni i nepotrebni...Pa te dace posle,ruchkowi...bljax! Moja drugarica je konstatowala da je u owo wreme jeftinije udati se nego umreti ;)
A i u mestima wishe ima sahranjenih ljudi na groblju, od broja zhiwih stanownika tog mesta...Pa groblje zauzme wecu powrshinu nego i samo mesto...A ljudi bacaju i hiljade ewra kako bi digli shto lepshi spomenik...chemu?!
Najwishe bih volela da me kremiraju kad umrem...To gde ce mi telo otici,meni wishe nece biti bitno,wazhno je da moja dusha ode tamo gde treba ;) Bolje da na mestu gde bi trebalo da me sahrane,zasade jedno drwo...Bice korisnije!
 
Kada umrete da li zelite da vas kremiraju ili da vas zakopaju pod zemlju?
Drug mi je ispricao jednu istinitu pricu pa mi je palo na pamet ovo pitanje,a nisam depresivna.
Jedna devojcica je umrla,i majka ju je sanjala da se probudila u kovcegu.Otisla je da je iskopa,ali stigla je kasno,videla je samo otiske od grebanja po sanduku...... to je to....


Ma jok,sine...to su pacovi izgrebali sanduk pa pobegli. :D:D
Mene ce bre da poloze u grobnicu od mermera sa mermernom plocom,sa par qrvi,salonom za prijem,TVom,friziderom,saunom,djakuzijem...takav sam covek,volim da uzivam i kad umrem. :D:D


Sto kaze Pavle Vujisic u onom jednom partizanskom filmu gde mu sude zatop sto je posleratni bogatas,a on kaze: "I predratni...tako sam navik'o" :D:D
 
Joj de me nadje o tome mogu da pricam 3 dana........

Ustvari ne mugu lepo da se izrazim, imam toliko pitanja na koje znam da necu dobiti odgovor....
Aj ti pocni ja cu da nastavim...:-)
 
Mislite da je čitav život sadržan u šačici godina,rodim se,živim,patim,umrem i eto to je to...taj vremenski period naziva se život?

eeee sumnjam ja da je sve tako prazno...


Tako je...zivot je mnogo vise od toga....sex, droga, alkohol,ludilo,qrve,kocka,hit the road again...iz hotela u hotel...world tour...kolaps,kolaps,kolaps....to je bato moj zivot! Tako je!


:D:D
 
Misliš da sex ne može da dosadi?
Droga-You think that you are in heaven,but actualy you are in hell!
Auta-pičiš brzo,i u trenutku brže od života-buf,moraju lopatom da te trpaju u sanduk...
Na kocki izgubiš više no dobiješ (rijetko obrnuto)
to su sve neke tjelesne potrebe...
nije meni to sve baš tako privlačno,ali naravno,neminovno je...
 
gwynethdesiderio3ub.jpg


ostaju suze i cvece i vi kao
andjeo.gif
 
meni to uopste nije vazno.Mnogo puta sam imala priliku da razmisljam na tu temu,jer je bilo zaista dosta smrti u ovom mom zivotu,ali valjda sam se bas zato navikla na nju,pa na to umiranje ne gledam kao na nesto svecano i posebno.ako budu zeleli da postuju tradiciju i porodicne kultove neka me sahrane u porodicnoj grobnici,ako opet ne budu sigurni gde ce mi biti najlepse neka me spale pa ako se predosmisle mogu mnogo lakse da me prebace.Ja cu napustiti ovaj svet,i sve mi to nece biti bitno.verujem u reinkranaciju,pa verovatno cu ziveti u nekom drugom telu daleko od groblja i grobnica(bar neko vreme)
 

Back
Top