PRAKSA U MEDICINSKOJ...

sexy mala

Početnik
Poruka
25
SESTRA TREBA DA MI KRENE U SREDNJU A NAJVISE JE ZANIMA MEDICINSKA.DA LI NEKO MOZE TACNO DA MI KAZE STA RADE NA PRAKSI JER CULA JE SVAKAKVE PRICE I CINI MI SE DA POCINJE DA SE DVOUMI...VOLELE BIH DA MI ODG ONI KOJI TRENUTNO IDU MADA SVI CE ODGOVORI DOBRO DOCI....
 
e ja idem u med,prvi sam raz.i mogu ti reci da je sql i wishe od mog ochekiwanja.....
dakle,zavisi koji je smer,ja sam med.sestra.
e ovako:ja u mojoj skoli imam naprvljenu kao olnicku sobu sa 3 kreveta i tri lutke(ogromne),tako da mi u prvoj vezbamo tamo,jer smo nedovoljno strucni da bismo isli u bolnicu.tamo vezbamo:namestanje kreveta,pranje kose,rehabilitaciju,masazu.
u drugoj godini idemo u bolnicu i tamo ljudima proveravamo vitalne znake-dakle,pritisak i puls,i malo ih masiramo
u trecoj idemo u bolnicu na odeljenje za hirurgiju,a i u cetvrtoj,tamo ne znam sta radimo...
no,sve u svemu,i ja sam cula sve i svasta,ali,jbt,ako neko voli medicinu,pomoce coveku da je u bilo kakvom stanju....u skoli je fenomenalno,suboticka medicinska skola je najbolja skola u subotici,i ne idem u nju zato sto je najbolja,nego,jednostavno,volim medicinu...
ako si mislila na ono da moraju da kupaju pacijente,itd,zavisi od skole,neke skole to rade,a neke ne,zavisi....a i da bude to radila,ona ako hoce da bude med.sestra,mora i to da zna,nece joj ruke otpasti.... :)
 
Ne bih nikad mogao da upisem tu skolu, ne mogu da podnesem sve to :lol: Svaka cast onima koji mogu ;) BTW, bolje da ti objasni neko iz cetvrte ili ko je vec zavrsio tu skolu, jer iz godine u godinu imas sve vise casova prakticne nastave, koliko ja znam...
 
i ja mislim da je bolje da objasne ti iz trece ili cetvrte....ona ako se gadi na vadjenje krvi,ili na to da nekoga okupa,ili bilo sta drugo,onda definitivno ovo nije njena profesija...
sto se predmeta tice,u prvoj godini ima od strucnih anatomiju i fiziologiju,zdravstvenu negu teoriju,zdravstvenu negu praksu,prvu pomoc i latinski.
u drugoj dobije farmakologiju,mikrobiologiju i jos nesto,nzm tacno koji....
u cetvrtoj godini skoro je stalno na praxi,a od predmeta ima ginekologiju,hirurgiju.....ima jos dosta....
gradivo je tesko(najvise anatomija i latinski....)
tako da,zavisi od njene volje....
 
Ovako...ja sam pedijatrijska sestra...i praksa nam je sada ista kao i svima u medicinskoj,namestamo bolesnicke krevete,higijenski peremo ruke itd...ali od druge godine mi,pedijatrijske sestre,idemo po vrticima i bolnicama...ali samo po decijim odelenjima....jer nam je takav smer...mnogo je cistije nama na praksi,nego medicinskim sestrama,one idu tamo gde su stari ljudi....fuj!!!
 
Ja sam cetvrti razred medicinske,i mogu da ti kazem da imas svasta da vidis...ali bas svasta.U prvoj godini nemas praksu vec samo verzbas na lutkama i tako to jer prvaci nisu strucni jos to da rade,u drugoj godini imas praksu ali kao sto su ovde rekli meris puls,pritisak i tako to,u trecoj ides po odeljenjima,vadis krv,dajes injekcije i tako te stvari,a u cetvrtoj ti je isto kao i u trecoj samo malo opsirnije i radis sve,bas sve sto ti kazu...Sve u svemu kad upises skolu kazes sve je super,ali kad dodje praksa...tek tu se vidi ko je za medicinu a ko ne.Ako voli to i najvise od svega ako podnosi neka upise,ali ako ne onda ce 4 godine uzalud da potrosi!!!!!!!!!PozZ!!:wink::wink::wink::wink::lol::lol:
 

Back
Top