Kako u Word-u ubaciti razlomak, stepen...

E sad bez zezanja ovaj link sto je Arkantos postavio je jako dobra stvar i mozda bi ga trebalo staviti na neko korisnije mesto jer iz iskustva znam da se ljudi ubise trazeci "matematicka resenja" u Word-u....mislim kad vidim neke "prirodnjake" da razlomak pisu: brojilac pa underline, pa predju u nov red, pa backspace-uju da bi umetnuli i imenilac muka me spopadne.

Bravo za ArkantoS-a! :-D
 
U wordu ides INSERT> OBJECT i tu nadjes microsoft eqation i Onda ides OK. Dalje se snadji :D
A nemoras stalno da ides na insert>object nego ides tools>customize otvoris karticu comands u njoj kliknes na insert (sa leve strane) i onda u desnoj strani nadjes eqation editor (ikonica mu je korjen iz alfa) i kliknes na njega i drzis i prebacis ga gdje su ti ostale komande (za formatirqanje texta(velicina slva,boja,font...)) i onda ga pokreces tako :D
 
koristi neki program za formule imas ih nekoliko i Importujes kao sliku :). Jer Word je glupi program za graficko uredjenje ako nesto i mozes da uredis u programu. Program kje za najosnovniji tekst od maximum 10-tak stranica a to sto ima razne opcije kao Insert object sa razno raznim pod opcijama to zaboravi sto ce da radi pravilno.
 
Pa dobro NICS...
Slazem se da je word smece... Ali ono za sta je prvenstveno predvidjen radi savrseno...
Vrlo je prost za upotrebu, brz i svi ga imaju...

A sad, ako hoces da racunas nesto ili crtas nesto, pravis web prezentacije ili tabove za gitaru, moraces da koristis nesto drugo...
Za prosto kucanje texta za stampanje, word je nezamenljiv....
 
koristi neki program za formule imas ih nekoliko i Importujes kao sliku :). Jer Word je glupi program za graficko uredjenje ako nesto i mozes da uredis u programu. Program kje za najosnovniji tekst od maximum 10-tak stranica a to sto ima razne opcije kao Insert object sa razno raznim pod opcijama to zaboravi sto ce da radi pravilno.
NICS O čemu ti pričaš??? :shock::shock::shock:
 
2903Untitled-1.jpg

9752Untitled-2.jpg


Experimentisi malo... Slicno je i za drugu osu... Samo sto moras da postavis grid linije i u tom pravcu...
 
Mislim da kapiram sta je NICS hteo da kaze i u tom delu se slazem sa njim (ako sam ga dobro shvatio)
Sustina toga (po mom razumevanju njegovih reci ) je da je WORD jako nezgodan za pisanje velikog broja strana jer moze doci do "bezanja" teksta, tablica i slicno kad se prepravljaju stvari.
NA primer. Ubacivanjem slike na desetoj strani itekako se moze poremetiti forma celog teksta sto je vise nego ocigledno ako tekst ima recimo 50 i vise strana.
OK postoji prelom stranice koji to moze da ublazi ali generalno Word nije zgodan za pisanje vise od deset do dvadeset strana u nizu.
Ja licno upravo zato svaki dokument koji pisem a ima vise od dvadesetak strana pisem iz vise fajlova.

Sto se tice equation editor-a to i nije Microsoftov proizvod. Njega je napravila neka Francuska firma za potrebe Microsofta i on je vektorski program koji ubacuje tekst kao sliku i zato je jako jako zaguljen za koriscenje.
(ko je morao da pise duze i kolicinski vise matematickih izraza zna o cemu pricam i koliko je potrebno "cukanja" misem da bi se postigao zeljeni efekat a samim tim i uzasno puno gubitka vrmena)

Zato sam ja za matematicke izraze koristio MAth CAd :lol:
 
Problem nije samo u wordu nego u svim programima za text, a ako malo bolje razmislis to je vrlo logican sled dogadjaja...

U bilo kom programu, ako nesto dodas u sredinu, sto krsi format stranice, to ce uticati na ostatak texta...
Naravno da ce se sve pomeriti ako ubacis sliku koja ce da zauzme 20 ili cak 100% stranice i time pomeri text da bi se ista videla...

Zato moras da podesavas headere i footere, tj naslove ili bilo sta sto bi trebalo da stoji na svom mestu...
 

Back
Top