Наталитет у Срба

  • Začetnik teme ЦарДушан
  • Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ц

ЦарДушан

Gost
Шта мислите о стању наталитета у нашој земљи и народу?

Колико деце имате или планирате да имате?

Како би се по вама могао решити овај деценијски проблем изумирања српског народа?
 
ЦарДушан:
Шта мислите о стању наталитета у нашој земљи и народу?

Колико деце имате или планирате да имате?

Како би се по вама могао решити овај деценијски проблем изумирања српског народа?

Sta mislimo o stanju nataliteta u nasoj zemlji? Pa, sta da mislim kad' je prosek godina u Srbiji 40!!!
Planiram, dace Bog, barem troje,,,
Problem se moze resiti ukoliko prestanemo da budemo razmazeni i prestanemo da cekamo "idealne uslove" za forimiranje porodice... to vazi i za muskarce i za zene...pa, nase babe su radjale po petoro, pa i vise, a danas...no comment...
 
Све зависи од воље.Ако тамо неки Кинез може да има десеторо деце,а да не зна са сигурношћу дал може да их прехрани сигурно ми као много богатије становништво,можемо бар четворо-петоро.Наравно потребна је и помоч државе и повољнији услови али ипак највећи део зависи од саме индивидуе тј да ли она уопште хоће више деце.Код нас се међутим проширила она мода да ако имаш мало деце да си модеран,цивилизован и европљанин,а ако их имаш више онда си ко африканац,дивљак и слично.

А,иначе познато је да су многољудније земље подложније економском развоју због већег тржишта нпр. Француска(59 000 000),Б.Британија(60 000 000),Немачка(82 000 000),а земље попут Кине(око 2 милијарде),Русије(200 000 000) и индије (900 000 000) сада имају привредни раст који се креће око 10% годишње...пазлог више да се потрудимо.

И треће,моје је бар мишљење(и искуство) да је за саму породицу боље ако је већа,детету је много боље ако друштво може одмах у породици да нађе,а не да га тражи (само) по улицама,школама итд.А и такво дете добија осећај за дељење као и много других добрих особина.
 
Svaka cast CARE DUSANE,

Tema ti je odlicna, bas sam razmisljao o tome i ja sam da diskutujem. Licno mislim da zapad PROPADA upravo zbog toga sto imaju jako slab Natalitet, a Muslimani i ostale Africke zemlje ce da preplove svijet.... e pa zato mi kao SRBI ne smijemo da dozvolimo da izumremo. Ja preporucujem svakome da ima najmanje troje djece... pa barem to tesko odgajiti... al mora se.

Kako sam procitao, naucnici prognoziraju da do 2050 godine Srbi ce biti manjina u SRBIJI, a za 100 godina, Srba nece biti na Balkanu.

Zato braco i sestre sacuvajmo nas narod od izumiranja.

1 dijete - populacija opada (jer 2 roditelja umiru)
2 djece - poulacija ostaje ista
3 djece - populacija polako raste
4 djece - populacija raste
 
Kako smo izgubili Kosovo tako cemo izgubiti celu drzavu i sopstveni narod.Ja imam dvoje dece.Kajem se sto ih nemam vise.Sad je vec malo kasno.
Sada sa ove vremenske distance jedino sto mogu da kazem je da je zaista istina da su deca jedino bogatstvo i prava vrednost.To smo svi mi zaboravili a pocelo je sa Titovom nakaznom generacijom koja je zivela na kreditima i trosila nasu buducnost.
Od njih je sve pocelo sa nama se nastavilo a zavrsice se kao u onoj emisiji Zadnja kuca Srbija.
Nestacemo.
Taj nas neki poslednji potomak imace imace 2-3 stana u Beogradu,3 kuce na selu 100ha nekakve zemlje koja ce lezati u korovu i tada ce se on ozeniti ili udati za neku"Romkinju""Roma"Muslimanku,Muslimana i KRAJ.
Ovo je BOLJA varijanta.
A sad losija varijanta.
Zeleo bi da pitam sve one koji imaju 1 dete,samo jednu stvar:


U Srbiji usled bombardovanja NATO pakta visestruko je uvecan broj obolelih od RAKA.
Medju njima su naravno i deca,rak ne bira.
Ko vam garantuje da se to vase jedno jedino dete nece razboleti i umreti od raka?
Sta cete tada?
 
@Dart Vader - Колега, када постављаш поруку настој да провериш када се последњи пут писало на теми, јер у овом случају то је пре седам година... Оживљавање старих тема ја кажњиво правилником форума, па бих те замолио да у будуће припазиш.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top